VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN KOŠŤÁL

Martin Košťál / Teplický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Duchcov: Rychlost ve městě chtějí snížit pomocí radarů

Duchcov - Radnice v Duchově dopravní bezpečnost řeší už delší dobu.

Den dětí spojí s recyklačními hrátkami. Akce bude na koupališti

Duchcov - Město Duchcov ve spolupráci s Technickými službami města Duchcova a společností Elektrowin a Asekol pořádají Den dětí a recyklační hrátky.

Kníže Clary pochová své předky v Dubí

Dubí - Kníže Hyeronymus Clary-Aldringen dostane možnost v rodinné hrobce v dubském kostele pohřbít dva již zemřelé členy jeho rodiny. S ukládáním lidských ostatků do neveřejného pohřebiště rodinné hrobky rodiny Clary a Aldringen v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie souhlasilo zastupitelstvo města Dubí.

Práce na zateplování domu s pečovatelskou službou pokračují

Duchcov - Koncem března začal stavební ruch v okolí domu s pečovatelskou službou v ulici Družby.

V horách zraje smrkový sirup, který léčí

Krušné hory - Je léčivý a můžete si ho jednoduše vyrobit sami. Stačí vám na to sklenice, mladé smrkové výhonky, cukr a slunce. Řeč je o smrkovém sirupu. Jeden takový momentálně zraje na Moldavě.

Motoráček Moldaváček jezdí opět každý den. Končí ale v Dubí

Teplicko - Motoráček na Moldavské dráze vozí turisty opět každý den. Kdo chce vyrazit na výlet na hřebeny Krušných hor, tak může využít čtyř párů vlaků.

FOTO: Na varhany bylo hodně peněz, ale málo místa, říkají odborníci

Dubí - Otec a syn, Petr a Pavel Stehlíkovi, opravují varhany v dubském kostele. Naposledy se na hudební nástroj hrálo před 20 lety.

Mikulov dá 500 korun důchodcům na léky či dia jídlo

Mikulov - Horská obec Mikulov dá letos 500 korun všem důchodcům nad 65 let, kteří si o to požádají. Podmínkou je trvalý pobyt v obci a věk.

Vykoupat se můžete v Bílině, Duchcově či Barboře. Od čtvrtka otevře i Dubí

Teplicko - Sezona koupání a opalování u vody je tady! Své brány již začátkem června otevřela městská koupaliště Bílina a Duchcov.

Hrob otevře dva kostely. 400 svíček nasvítí zbořeniště

Hrob - Noc kostelů proběhne v pátek i ve městě Hrob.

Milovník Casanova přijede kočárem, slavnosti zakončí ohňostroj

Duchcov - Druhá největší kulturní akce v roce na Teplicku, Casanovské slavnosti, je tady. Letošní 23. „Casanky" se budou konat tento pátek a sobotu.

Do dubského kostela přijede herečka Jana Štěpánková

Dubí - Dubský kostel Panny Marie se otevře v pátek v rámci Noci kostelů. Akce tam začne v 18 hodin a to úvodním pozdravem starosty Dubí Petra Pípala.

FOTO: Slunečnice upozorňují na nevyléčitelnou nemoc

Teplice – Dvacet slunečnic nově zdobí park Milady Horákové u teplického hlavního nádraží. V úterý je tam v rámci happeningu na podporu lidí s roztroušenou sklerózou (RS) „Rozsviťme Česko" vysázeli například radní Teplic Radka Růžičková a Josef Lébr, primářka neurologie teplické nemocnice Marta Vachová.

Mladík se syfilidou běhal po Dubí

Dubí - Nemocný mladík utekl z teplické nemocnice. Dopadli ho strážníci.

Vysází slunečnice na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

Teplice - Roska Teplice, která sdružuje pacienty s roztroušenou sklerózou (RS), bude vysazovat slunečnice v centru Teplic. Chce tím upozornit na nevyléčitelnou nemoc.

FOTO: V Háji se lidé bavili při slavnostech až do půlnoci

Háj u Duchcova - 6. Hájské slavnosti zahájily v sobotu děti mateřské školy a následně otevřela své brány aréna Divadla v Pytli plná soutěží.

Hrobčická konzervárna Shanghai Maling jde do dražby. K mání je za 69 milionů

Hrobčice - Krachující hrobčická konzervárna Shanghai Maling bude mít zřejmě nového majitele. Ten za ni ale bude muset zaplatit minimálně 69 milionů korun.

Novela by asi pohřbila Moldavskou dráhu. Obce jsou kategoricky proti

Teplicko – Na světě je další možná komplikace pro Moldavskou dráhu. Ta současná se nazývá sesuv a ta budoucí je obsažena ve výroku ministra dopravy Dana Ťoka, který prohlásil, že by se měl novelizovat zákon, jenž ukládá Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) opravovat všechny železniční tratě tedy i ty nerentabilní.

FOTO: Duchcov otevřel koupaliště. K dispozici jsou dva bazény

Teplicko – Sezona koupání a opalování u vody je tady! Své brány již 1. června otevřela městská koupaliště Bílina a Duchcov. Naopak zavřený zůstane Osek, kde probíhá velká rekonstrukce.

Při stavbě kruháče jsou strážníci nekompromisní, rozdávají pokuty

Duchcov - Stavba kruhového objezdu v Duchcově komplikuje dopravu. Proti původnímu plánu staveništěm už neprojíždí krajské „zelené" autobusy a změnila se i přednost na Teplické ulici.

FOTO: Věznice v Proboštově nebude. Budovu totiž koupí obec

Proboštov - Lidé v Proboštově si mohou oddechnout. Záměr, že tu vznikne věznice, padl.

Na Cínovci uctí památku žen i letců

Cínovec - – Na Cínovci proběhne ve čtvrtek od 13 hodin pieta a to u pomníku Lidických žen vracející se z Německa a pomníku k uctění památky letců 8. letecké armády USA, kteří na Cínovci zahynuli při plnění svých úkolů.

Obec Proboštov nabízí duonádoby i pro Přítkov

Proboštov - Obec Proboštov zavedla novou službu. Jedná se o přistavení duonádob k jednotlivým nemovitostem v lokalitě Přítkov od června.

Konzervatoř Teplice vyjde do ulic a bude bavit lidi

Teplice - Konzervatoř Teplice opět po roce vyrazí do ulic lázeňského města. Milovníky hudby potěší na několika místech a to v rámci akce Hudba do ulic.

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Strážníci v Dubí dostanou nová auta. Ta zvládnou i těžký terén

Dubí - Pořízení tří aut, která budou moci jezdit v těžkém terénu, vyjde Dubí na jeden milion korun.

Novosedlický hřbitov dostane lepší cestu. V plánu je oprava zdi

Teplicko - Dubí a Novosedlice mají společný hřbitov. Je na katastru obce Novosedlice. Na vylepšení hřbitova dubská radnice schválila Novosedlicím účelovou dotaci ve výši 35 tisíc korun.

Dubí se domluvilo s Řádem maltézských rytířů na pomoci v sociální oblasti

Dubí – V Dubí se rýsuje spolupráce s Řádem maltézských rytířů. Radnice chce s Máltézským řádem spolupracovat v sociální oblasti.

Duchcov na závodníky vyrukuje s radary

Duchcov – Jet stovkou přes město? V Duchcově se tak občas děje. I proto se radnice rozhodla „umravnit" řidiče, kteří šlapou na pedál plynu více než je zdrávo. Na všechny hlavní příjezdové silnice nechá město nainstalovat „smajlíkové" radary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies