VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN KOŠŤÁL

Martin Košťál / Teplický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zlatý erb putuje do Duchcova díky mobilnímu rozhlasu

Duchcov - Město Duchcov opět zabodovalo v soutěži Zlatý erb. Tentokrát si však odneslo cenu pro vítěze a to v kategorii Smart city a nejlepší elektronická služba.

FOTO: S Moranou odešla z Dubí paní zima

Dubí - V podkrušnohorském městě Dubí se konala tradiční akce Vítání jara. Průvod s Moranou, který vedl principál Divadla V pytli Petr Stolař, došel k potoku u základní školy Dubí 2, kde zapálenou Moranu vhodili do potoka. 

Proboštov bude hostit tradiční modelářskou výstavu

Teplicko – V Proboštově se uskuteční v sobotu 25. března od 9:00 do 17:00 a v neděli 26. března od 9:00 do 15:00 tradiční modelářská výstava.

Odborníci budou přednášet o roztroušené skleróze

Teplice – Nadregionální centrum pro léčbu roztroušené sklerózy při neurologickém oddělení teplické nemocnice pořádá konferenci Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění v Teplicích.

V Dubí hodí zapálenou morénu do potoka a přivítají jaro

Dubí - V Dubí se v úterý uskuteční „Vítání jara". Průvod s morénou vyjde v 15:00 od Městského kulturního zařízení ze Školního náměstí k potoku u základní školy Dubí 2.

Hladinu Barbory budou opět čeřit vodní lyžaři

Teplicko - Na koupání na Barboře v Oldřichově to ještě není, ale už teď je kolem této oblíbené vodní plochy poměrně živo. Hladinu jindy poklidné nádrže budou totiž opět čeřit vodní lyžaři.

FOTO: Radost ze života je důležitá, říká Marie Machová. Je jí 102 let!

Teplice - Marie Machová pochází ze Slovenska. Má ráda hudbu a ještě loni tančila s vnukem.

Areál po uprchlících: Obce v okolí uvítají demolici

Červený Újezd - Areál bývalého utečeneckého tábora Červený Újezd stále trápí okolní obce. Objekty v rozsáhlém areálu jsou totálně vybydlené. Železo a jiné kovy, které lze zpeněžit, jsou pryč. Místo momentálně připomíná spíše skládku odpadů. 

V Pozorce vyroste Komunitní centrum. Bude i pro sociálně slabé

Dubí - Město Dubí plánuje výstavbu Komunitního centra v Pozorce. Je to akce, která patří mezi významné investice roku 2017 a 2018-.

Město Hrob dalo 10 tisíc korun na Krušnohorskou magistrálu

Hrob - Město Hrob přispělo částkou 10 tisíc korun na úpravu běžkařských stop a cyklistické trasy na Krušnohorské magistrále.

AKTUALIZOVÁNO

Vlaky na horské trati nejezdí. Z Oseka na Moldavu se dostanete autobusem

Teplicko – Na horské železniční trati Most – Moldava část cesty momentálně suplují autobusy. V úterý tam totiž v úseku za Mikulovským tunelem směrem na Nové Město a Moldavu došlo k sesuvu zeminy na koleje.

AKTUALIZUJEME

V Duchcově hořelo. Jedna žena zemřela. Pět lidí včetně dětí odvezli záchranáři

Duchcov – Byt v panelovém domě v Osecké ulici v Duchcově zachvátily v úterý odpoledne plameny. Jedna osoba zemřela. „Pět lidí, z toho tři děti, převezla záchranná služba na interní oddělení duchcovské a teplické nemocnice. Všichni se nadýchali kouře," řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Kniha o Dubí je levnější. Plní roli průvodce historií, ale i přítomností

Dubí - Kniha o Dubí a okolí je k mání za sníženou cenu. Rozdíl činí takřka 200 korun.

Hlavní teplická pošta prošla rekonstrukcí

Teplice - Při placení složenek či posílání balíků si teď na hlavní teplické poště užijete větší komfort. V budově pošty Teplice 1 v Dubské ulici totiž skončila velká rekonstrukce. „Rekonstrukcí prošly všechny přepážky. Nyní jich je osm univerzálních, dvě specializované na finanční produkty a přepážka s Czech POINTem ve v samostatné diskrétní zóně," řekl Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Mikulovskou štolu Lehnschafter najdete i v encyklopedii

Mikulov v Krušných horách - Štola Lehnschafter v Mikulově se dostala do otevřené encyklopedie Wikipedie. Na stránce určené štole najdete její historii, informace o původu názvu a fotogalerie.

Běžkaři se zlobí, že jim pluh poničil stopu na Krušnohorské magistrále

Cínovec - Zima na horách ještě neskončila. V minulých dnech připadlo až 20 centimetrů sněhu. Ti běžkaři, co vyrazí na oblíbenou Krušnohorskou magistrálu, mají ale nečekaný problém. Někdo jim totiž v úseku Vitiška – Cínovec pluhem poničil stopu. 

Klavírní soutěž rozezní o víkendu teplickou konzervatoř

Teplice - Teplická konzervatoř ve spolupráci se ZUŠ Teplice za podpory Ústeckého kraje pořádá 2. ročník klavírní soutěže pro mladé pianisty, zaměřenou na dílo hudebního génia Ludwiga van Beethovena.

Dubští hasiči zasahovali u 83 událostí. O kroužek je zájem

Dubí - V loňském roce dubští dobrovolní hasiči zasahovali u 83 událostí, nejvíce, a to 36 událostí spočívalo v technické pomoci a poté zásah u šesti požárů.

Novosedlice přivítaly 6 nových občánků. Dárkem bylo odrážedlo

Novosedlice - V nové zasedačce obecního úřadu v Novosedlicích proběhlo vítání občánků. Na akci přišlo kolem 30 lidí.

Ťukance v Duchcově má vyřešit nový kruháč

Duchcov – Duchcov bude mít nový kruhový objezd. Vznikne na frekventované křižovatce Osecká – Teplická - Masarykova – Horská. Podle starosty Duchcova se tak vyřeší problematické dopravní místo, kde se často stávají „ťukance."

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Asi 70 lidí cvičilo v Teplicích na maratonu MaRS 2017

Teplice - Úderem deváté hodiny se začalo cvičit. Trampolínu, schody, labilní plochy, boxovací pytel zaplnili pacienti s roztroušenou sklerózou (RS). Teplice se v sobotu opět po roce přidaly k cvičícímu maratonu MaRS 2017. „Cvičili jsme od 9:00 do 15:00. Byli jsme jedno z 19 míst v Česku, které se akce zúčastnilo," řekla za organizátory fyzioterapeutka Andrea Mareschová z MS Centra Teplice a dodala: „Navíc maraton se konal i na dalších pěti místech v zahraničí."

Křižovatka na frekventované silnici v Lahošti dostane světla a přechody

Teplicko – Přehlednější a bezpečnější by měla být pro chodce křižovatka na silnici Teplice – Duchcov v Lahošti. Hlavní silnice je poměrně dost frekventovaná. Řidiči by přes obec měli jezdit maximálně 50 km/h. Často se tak ale neděje.

Lahošť si vzala Partnera pod sebe. Starosta už nemusí dělat pošťáka

Teplicko – Zhruba tři měsíce má obec Lahošť na Teplicku pod sebou poštu. Jde o službu Pošta Partner. „Funguje u nás od 1. prosince a reakce lidí jsou kladné," řekl starosta obce Lahošť Milan Fábera.

Filmaři budou točit v Duchcově. Využijí staré nádraží dřív, než ho zbourají

Duchcov - Staré zdevastované nádraží v Duchcově, které plánuje místní radnice zbourat, na čas ožije díky filmařům. Natáčet se tam budou některé pasáže k filmu Prometheus.

FOTO: Rybník Jaroslav se vylil z břehu. Strážníci v Dubí hlídají potok i nádrž

Dubí, Proboštov - Tání sněhu a deště v minulých dnech zvýšily průtok vody v korytě potoka Bystřice. Zdaleka se ovšem nejedná o nějaký extrém, voda je normálně v korytě. Do vylití má hodně daleko.

Obleva stopla vleky. Bouřňák je mimo provoz. Komárka čeká na sníh

Teplicko, Ústecký kraj – Deště a teploty nad bodem mrazu zastavily všechny vleky na Bouřňáku. „Areál je až do odvolání uzavřen," řekl vedoucí SC Bouřňák Pavel Tetřev. Vleky nepojedou o víkendu ani na Komáří vížce.

Dubí trápí nedostatek vody

Dubí – Radnice v Dubí se již delší dobu zabývá zásobováním pitnou vodou a odkanalizováním všech částí města. Letos má být dokončena výstavba kanalizace v Běhánkách.

FOTO: Opravený most v Lahošti se už zase rozpadá

Lahošť - Několik měsíců po rekonstrukci mostu na silnici Duchcov – Teplice v Lahošti se už dílo zedníků rozpadá. Konkrétně letošní silné mrazy nezvládla omítka na zídkách. Z 90 % je opadaná.

Obleva zastavila vleky na Bouřňáku

Teplicko – Silný déšť a teploty nad nulou komplikují provoz lyžařským areálům. Sport centrum Bouřňák je dokonce od středy mimo provoz. „Areál je až do odvolání uzavřen," řekl vedoucí SC Bouřňák Pavel Tetřev.

Teplice budou opět hostit maraton s roztroušenou sklerózou

Teplicko - Desítky lidí z Teplic a okolí se za 11 dnů převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do tělocvičny Základní školy v Buzulucké ulici. V sobotu 4. března se totiž připojí k 24hodinovému Maratonu s roztroušenou sklerózou MaRS 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies