Premiéra na Bazalech přinesla bláznivý průběh s parádními góly. Teplice začaly aktivněji, ale skóre otevřeli domácí, kterým vyšla hned první akce a v šesté minutě nasměroval Řezníkův centr Ferenčík jemnou tečí na bližší tyči do branky.

Z vedení se však Baník dlouho netěšil. Po Zejdlerově špatném odkopu poslal Vachoušek přetažený centr hlavou do břevna, ale odražený balon už Stožický vrátil do sítě. I ostravská reakce však byla bleskurychlá. Ferenčík zatáhl balon středem, Lukeš uvolnil Hušbauera a ten po krátké kličce do středu z velkého čtverce parádní bombou zavěsil pod břevno.

Domácím v první půli vyšlo, na co sáhli. Šenkeřík si po další akci agilního Ferenčíka vymodlil na Matulovi faul v pokutovém území a Kraut dal ve 27. minutě z penalty Baníku dvougólový náskok.

Jenže v defenzívě byla Ostrava nejistá a zranitelná, kouči Markovi navíc těsně před zápasem z obrany vypadl zkušený univerzál Marek. Teplice měly téměř celý první poločas fotbalově navrch a ještě před přestávkou vymazaly ztrátu. Když se zdálo, že domácí v 38. minutě přečkají obrovský závar před Krbečekem bez úhony, do odkopu se z třiceti metrů opřel znovu Stožický a nádhernou trefou snížil. Už za čtyři minuty Ostravští opět pozdě reagovali na odražený míč a Vachoušek z velkého vápna skákavou střelou k tyči srovnal na poločasový stav 3:3.

Obrat Severočeši dokonali krátce po pauze a opět u toho byl Stožický, jehož rohový kop přistál na hlavu Lukáše. Hra se poté více zklidnila. Severočeši se stáhli, dali sice soupeři prostor ke kombinaci, ale Baník z toho nic nevytěžil. Hra domácích už byla příliš sterotypní a Teplice dobře bránily. (čtk)