České Budějovice – S cílem zajistit si postup mezi elitní pohárovou osmičkou šli fotbalisté Dynama do včerejší osmifinálové odvety Ondrášovka Cupu s Teplicemi.

11.11.2010

České Budějovice - FK Teplice 0:2Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

A díky tomu, že před týdnem v prvním zápase v Teplicích dokázali zvítězit 1:0, měli svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého do odvety slibnou výchozí pozici. Stačilo jim uhrát na svém hřišti remízu.

Jenže z postupu se nakonec v husté mlze radovali hosté, kteří vyhráli 2:0.

Hosté z Teplic začali aktivně a hned v úvodu kopali dva rohy, první střelecký pokus zaznamenal v 5. min. Siv. Po něm pálil Stráský,jeho střela šla aledaleko vedle Grigarovy brány.

Teplice, pokud si chtěly na jihu Čech vynutit alespoň penaltový rozstřel, musely dát gól, a tak se jejich hráči postupem času stále více tlačili k pokutovému území domácího týmu. O jejich aktivitě svědčí i počet rohových kopů – v první půlhodině jich kopali pět, zatímco domácí jen jeden.

A ve 34. minutě Teplice měly i první větší možnost dát gól, to když z dálky napřáhlMareš a brankář Belaň měl plné ruce práce, aby tuto tvrdou střelu nadvakrát zneškodnil.

V závěru prvního poločasu tlak hostí ještě narostl a domácí se jen bránili, často jen za cenu odkopávaných míčů. Ve 43. minutě se po vydařené kombinační akci dostal do výhodné střelecké pozice Mareš, zpoza vápna však mířil daleko v edle tyče.

Ve druhé půli začali domácí mnohem aktivněji a v 55. minutě si vypracovali velikou příležitost otevřít skóre: po odraženém míči vypálil metr za vápnem svou obávanou levačkou tvrdě i přesně Šíma, brankář Grigar však stačil reflexivně jeho dělovku vyrazit a následná Lencevičova dorážka odkrytou bránu přeletěla.

Dynamo svou velkou možnost nevyužilo, a tak dvě minuty nato udeřily z ukázkového brejku Teplice – po přetaženém centru měl zcela volný Ljevakovič spoustu času hlavou přesně zamířit – 0:1.

Tím se osmifinálové dvojutkání začínalo vlastně znovu, oba týmy v tuto chvíli měly do čtvftinále stejně daleko.

Hosté ale toužili po vítězství, Marešovu dělovku brankář Belaň v 60. min. vyškrábl jen konečky prstů nad břevno. Deset minut nato teplická naděje ještě narostla, protože budějovický stoper Lencevič viděl během několika minut za taktické fauly dvě žluté karty a putoval předčasně do šaten.

V přesilovce mohl rozhodnout Mareš, jenž čtvrhodiny před koncem vypálil z trestného kopu tvrdě k tyči Mareš, brankář Belaň ale byl u tyče včas.

Gól ale mohli dát i domácí, to by však musel tři minuty před koncem Stráský poslat hlavou po Otepkově trestném kopu míč jinam než brankáři Grigarovi do náruče.

A hned vzápětí dali postupový gól hosté, po rohovém kopu nedal hlavou Belaňovi šanci Mareš – 0:2.