Oba celky se rozhodly, že od počátku budou praktikovat ofenzivní podívanou, přesto se v první čtvrthodině ani jeden z nich střelecky neprosadil. Gólové hody nastartovala až penaltová situace po ruce jednoho z domácích obránců. Hostující Ladoslav Bari pokutový kop proměnil a otevřel tak skóre zápasu. Když o dvě minuty později zasadil Novosedlicím druhý úder Eduard Kotlár, zdálo se, že Hostomice mají nakročeno k bodovému zisku. Jenže Novosedličtí jsou pověstní svojí houževnatostí; záhy zabrali. Po faulu v pokutovém území snížili Jiřím Vobeckým na 1:2. Krátce poté se jim navíc vydařila další akce a po gólu Patrika Kliského oba celky odcházely do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Krátce po příchodu ze šaten převažili vedení poprvé v utkání na svojí stranu Novosedličtí, Daniel Vorel vsítil první ze svých pětí branek v utkání. Hostomičtí však zareagovali okamžitě a během šesti minut uštědřili domácím tří gólové údery. Nejprve srovnal svojí druhou trefou Ladislav Bari, aby poté Martin Vlček a Michal Kasl vrátili Hostomicím dvougólovou výhodu. Pokud si někdo myslel, že tato situace Novosedlice definitivně zlomí, mýlil se. Daniel Vorel v rozmezí jedné minuty dvěma přesnými projektily opět srovnal celkově velice plodné skóre. Druhé vedení v rámci zápasu dal domácím opět Daniel Vorel, který potrestal proměněným pokutovým kopem nedovolený zákrok v pokutovém území hostů. Stejného hráče navíc dvanáct minut před koncem hostující obrana opět neuhlídala a brankou na 7:5 se převaha definitivně přesunula na kopačky domácích fotbalistů. Hostomickým nezbývalo, než vrhnout veškeré úsilí do útoku, přičemž logicky vznikaly mezery v jejich obraně. Dvě z nich využil v závěru střetnutí Jiří Vobecký a po strhujícím průběhu tak zůstaly tři body v Novosedlicích.

Pohled pomezního rozhodčího Přemysla Kosejka: "Utkání mělo vynikající sportovní úroveň a myslím, že jsme k němu svým výkonem přispěli i my tři sudí. Přestože Hostomičtí uvedli do zápisu námitku k rozhodnutí, které předcházelo jednomu z domácích gólů, shodli jsme se, že přerušení hry nebylo na místě, protože obránce odhlavičkoval míč do zámezí dříve, než se stačil do hry aktivně zapojit v ofsajdové pozici stojící domácí útočník. Fanouškům okresního fotbalu přeji, aby všechna utkání nabídla alespoň částečně takovou podívanou, jaká byla k vidění v tomto zápase.

Novosedlice – Hostomice 9:5 (2:2). Branky: 48., 60., 61. a 69. (PK) Daniel Vorel, 35. (PK), 85. a 88. Vobecký, 38. Kliský – 15. (PK) a 50. Bari, 19. Kotlár, 53. Vlček, 56. Kasl. Rozhodčí: Zubr – Kosejk, Hána. ŽK: 4:2. Diváci: 30.