První poločas nepřinesl příliš atraktivní fotbal. Odehrával se spíše v tempu přátelského utkání s množstvím nepřesností. Domácí hráči si vytvořili několik slušných šancí, kdežto Tepličtí se do větší příležitosti nedostali.

Pět minut po začátku druhého dějství vstřelili domácí hráči po skrumáži v pokutovém území branku, sudí Královec, ale předtím odpískal faul na hostujícího obránce. Stav tudíž zůstal beze změn. Na druhé straně zahrozil hlavou Libor Došek, ale mířil těsně nad branku, kterou hájí Michal Špit.

Tepličtí zahrozili v 65. minutě, kdy prudká střela Veverky orazítkovala Špitovu branku. Prvním střelcem zápasu se mohl stát v 70. minutě Marek Jarolím, který šel do hry za Vošahlíka a jen několik okamžiků po svém příchodu neuvěřitelně přestřelil branku Teplic z hranice pokutového území. Do konce zápasu nabídli hráči divákům gólové příležitosti jen sporadicky, a tak skončilo utkání bez branek a Jablonec se může radovat z postupu mezi čtyřku nejlepších. Navíc má skalp obhájce trofeje.

Trenér Jablonce František Komňacký si považoval postupu, ale ke kvalitě utkání měl hodně výhrad. „Bylo to, jako kdyby hrál hluchý se slepým. Týmy sice nehrály v nejsilnějších sestavách, ale na pět metrů si musíte nahrát, i kdybyste dva roky nehráli. Snaha tam sice byla, ale k naší hře mám spoustu výhrad,“ řekl Komňacký. Klíčové podle něj však bylo, že domácí uhájili postup. „Ten hlavní úkol jsme splnili. A když jsme už tak daleko, zkusíme jít ještě dál,“ přál si Komňacký.

VÍCE INFORMACÍ V PÁTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

Podle teplického kouče Jiřího Plíška o osudu čtvrtfinále rozhodlo už první utkání v Teplicích, kde domácí Jablonci podlehli 1:3. „Chtěli jsme se pokusit o malý zázrak, ale nepovedlo se to. S ohledem na první zápas Jablonec postoupil zaslouženě, doma nás přehráli,“ uvedl Plíšek.