Už od čtvrté minuty bylo pro domácí zle. Před brněnskou jedničku v brance Marka Čiliaka vybruslil osamocený Rostislav Martynek a zakončil přesně do horního rohu. Na svého spoluhráče navázal v 15. minutě pak litvínovský Jiří Doležal. Najel si k mantinelu a nenápadným nahozením překonal k údivu všech Čiliaka.

Po 43 sekundách druhé třetiny už slovenský gólman domácí branku opustil. To když František Lukeš v přesilovce přesně křížnou přihrávkou našel Filipa Pavlíka, který z první propálil puk pod Čiliakovou rukou. Hned po 33 vteřinách Martina Faltera překonal litvínovský bek Kamil Černý.

Zmar domácích hokejistů umlčel ve druhé třetině na pár minut i fanoušky. Ti jako opaření chvíli nefandili, zbytek zápasu však v povzbuzování nevypustili. Brněnští hráči spalovali šance. Forvard Jakub Koreis dostal přesný pas od spoluhráče, ale sám před brankářem Litvínova Michaelem Petráskem místo střely volil neúspěšnou kličku. Hynek Zohorna ve velké šanci nedosáhl na puk.

Výkon Komety přesně doložila ještě situace z 52. minuty. Falter nedokázal přikrýt puk. Zpod lapačky mu ho vyšťouchl Doležal a naservíroval před prázdnou branku Ondřeji Jurčíkovi, který už měl snadnou práci. Na 6:0 pro hosty ještě zvyšoval František Gerhát. V závěru přesnou ranou jen snížil Petr Kuboš, který tak pokazil litvínovskému gólmanovi čisté konto, které by bylo jeho vůbec první v extralize.

V závěru zněl DRFG Arenou pokřik „Lojza ven".

Sezona 2012/2013, tehdy nepovedený leden a začátek února stál Kometu místo v play off. Boj o udržení ji přineslo osm porážek v řadě. Nyní po výhře Vítkovic Brňané jsou už jen sedm bodů od jedenáctého místa.

Kometa Brno – Verva Litvínov 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Martynek (Hanzl, Kubát), 15. Doležal (Válek, Jurčík), 21. Pavlík (Lukeš, Kubát), 22. Černý (Hanzl, Trávníček). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš

HC Kometa Brno: Čiliak (od 21. Falter) – Kaberle, Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Kováčik – Burian, Hruška ©, Ton – Káňa, Němec, Špirko – Vondráček, Koreis, H. Zohorna – Dostálek, Dočekal, R. Zohorna. Hlavní trenér: Alois Hadamczik.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Černý, Frolo, Gula – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček ©, Hanzl, Martynek – Piroš, Reichel, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík. Hlavní trenér: Radim Rulík.