VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.5.2016

Konzervatoř bude slavit 45 let od založení

Teplice - V červnu bude teplická konzervatoř slavit 45 let od svého založení a v rámci oslav proběhne v Teplicích akce Hudba do ulic. V týdnu od 30. 5. do 3. 6. na různých místech v centru Teplic zazní hudba v podání studentů konzervatoře.

4.5.2016

Na filharmonii již dnes. Ale do Zahradního domu

Teplice - Hudebníci Severočeské filharmonie Martin Kůda (flétna) a Lukáš Dobrodinský (harfa) se představí publiku teplického Zahradního domu.

28.4.2016

Sednout si s kytarou a dvě hodiny být zajímavý, to je pro mě výzva

Teplice /ROZHOVOR/ - V pátek 29. dubna od 20.00 zahraje Petr Kadlček v teplickém Jazz Clubu společně se svým hostem Tomášem J. Holým nejen skladby z posledního poněkud netradičního alba.

25.4.2016

Galerie Auxilium po zimě opět ožije

Teplice - Galerie Auxilium Františka Erberta v železničních vagonech na teplickém nádraží s jarem opět ožije. V úterý 26. dubna tu bude v 16 hodin vernisáží zahájena výstava obrazů Elišky Večerková, nazvaná „…Jen tak".

22.4.2016

Matahari slibují Hvjezdě fajn zpěvačku Žántí

Teplice - Rockový zážitek slibuje na sobotu 23. dubna od 20.00 teplický hudební klub Hvjezda. Hlavní host večera, kapela Matahari, vznikla v roce 2001. Během let vykrystalizovalo složení skupiny i její styl. Od začátku byla frontmankou charismatická zpěvačka Žántí, která také vystupuje v rockových operách Antigona a Oidipus Tyranus. V nich zpívá i ústecký rocker Pepa Šutara (ex Motorband).

21.4.2016

Písničkář Vladimír Merta: Ano, jsme podomní obchodníci

Chomutov /ROZHOVOR/ - Trio Vladimír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl vystoupí již tento pátek od 20.00 v chomutovském hudebním klubu, tedy v Hřebíkárně.

21.4.2016

Porcelánová tvorba od Pelechové je k vidění na výstavě v Dubí

Dubí - Městské informační centrum pořádá výstavu porcelánové tvorby Evy Pelechové. Od poloviny dubna můžete v dubském Domě porcelánu s modrou krví zhlédnout další výstavu jedné z výrazných představitelek současného českého designu.

20.4.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Teplicko - Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

18.4.2016

V Činoherním studiu bude natáčet Česká televize. Vyhrajte vstupenky

Střekov - Projekt České televize Rok regionálních divadel, který vzniká ve spolupráci s Asociací profesionálních divadel, se zaměřuje na to nejzajímavější, co v současnosti nabízí divadla v českých a moravských regionech.

14.4.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Teplicko - Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní.

14.4.2016

Filharmonie Teplice si zve Englichovou

Teplice - Severočeská filharmonie Teplice láká dnes od 19.00 do koncertního sálu místního domu kultury na Antonia Amenduniho (flétna) a Kateřinu Englichovou (harfa) pod taktovkou Alfonsa Scarana. Na programu budou skladby Mozartovy (Dvojkoncert pro flétnu a harfu), Borodinova Symfonie č 2 h moll a také Bachova Symfonie pro dva orchestry d dur.

13.4.2016

Věra Bartošková: Léta s Kapucínem stála za to

Ústí nad Labem, Duchcov /ROZHOVOR/ - Vzestupy i pády, pěkné vydané knížky, ale také starost, kde na ně vzít peníze. Nejen tyto strasti lemovaly cestu duchcovského vydavatelství Kapucín vlastně již od roku 1991 až dodnes, kdy se rozhodlo skončit.

8.4.2016

Milan Řeřicha: Organizováním soutěže Czech Clarinet Art si plním sen

Teplice /ROZHOVOR/ - Czech Clarinet Art, mezinárodní soutěž klarinetistů, už má svou prestiž. Pořádá ji Teplická konzervatoř se stejnojmenným sdružením, její 4. ročník trvá čtyři dny a vyvrcholí v neděli 10. dubna od 19.00 v DK Teplice koncertem vítězů. Doprovodí je symfonický orchestr místní konzervatoře.

7.4.2016

Hop Trop: Hity dáme až na konec

Ústí nad Labem, Teplice /ROZHOVOR/ - Trampské trio Hop Trop loni slavilo 35 let, letos si ke 36 letům vydalo své historicky první DVD. Ve čtvrtek ho představí v Národním domě v Ústí na koncertě k 50. ročníku Porty, přidá novinky a v pátek zas od 20.00 pobaví Krušnohorské divadlo v Teplicích.

6.4.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Teplicko - Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou a nerozlučnými kamarády. Jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

31.3.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Teplicko - Teorie Tygra je road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem. Vydá se na riskantní cestu navzdory tomu, že tím přichází o vše.

26.3.2016

Jitka Asterová a Petr Kotvald: Velikonoce nás jako malé děti spíš děsily

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Věřte tomu nebo třeba nevěřte, ale populární zpěvák Petr Kotvald a oblíbená herečka Jitka Asterová měli kdysi jako dítka ze svátků jara spíše trauma. Proč? Oba to Deníku vysvětlili v jarních rozhovorech.

23.3.2016

Velikonoční koncert bude na zámku

Duchcov - Na Státním zámku Duchcov se uskuteční Velikonoční koncert. Účinkovat budou mezzosopranistka Pavla Švestková a komorní soubor ATLANTIS COLLEGIUM. Na programu je Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Giacobo Basevi Cervetto a další. Koncert se koná 27. března od 19:00. Vstupné je 60 korun.

19.3.2016

REPORT: Zrní hráli i na náměstí. Vrátili se ke kořenům

Liberec, Ústí nad Labem, Kacanovy /FOTOGALERIE/ - Kapela Zrní dostali občanku. Patnácté narozeniny slavili i v Liberci. Odpoledne zahráli i půlhodinový koncert na náměstí. Večer v Lidových sadech.

17.3.2016

Přední evropský klavírista Igor Ardašev míří do Ústí

Ústí nad Labem - Severočeské divadlo zve na koncert s názvem Romantický klavír, který se uskuteční v pátek od 19.00 hodin.

16.3.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří. Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu.

10.3.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY, PLESY

Teplicko - Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala.Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…

EXKLUZIVNĚ
7.3.2016

RECENZE: Komorní Brian May hrál Elvise i Beatles. S charitou měl ubrat

Brno, Zlín, Ostrava, Praha /VIDEO, POZNÁMKA/ - Česko má za sebou tři čtvrtiny turné Briana Maye a Kerry Ellis. Uzavře ho koncert v Praze.

7.3.2016

Neviditelní vyprávějí svoje příběhy v teplickém muzeu

Teplice - Putovní fotografická výstava Neviditelní lidé Fokusu Labe prezentuje do 23. března v Regionálním muzeu Teplice životní příběhy lidí a nejčastější mýty, které se o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií ve společnosti vyskytují.

5.3.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY, PLESY

Teplicko - Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

4.3.2016

Karel Šůcha: První koncert Laury a jejích tygrů? 16. ledna 1986 v Mostě

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Speciální 2CD, které vydává Supraphon v pátek 4. března, propojí debutovou albovou klasiku Laury „Žár trvá" (1988) a sadu nových písniček Laury a jejích tygrů, „Továrnu na sny".

28.2.2016

Jitka Molavcová a Jiří Suchý zavzpomínají na Kapitána Kida

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Báječný potlach s Kidem je pořad k 50. výročí festivalu Porta, kde v pondělí 29. února v Národním domě v Ústí zazpívají Jiří Suchý, Jitka Molavcová, skupina Bob a Bobci a spol.

24.2.2016

Mimořádný koncert láká na hity skupin ABBA, Jethro Tull či Queen

Teplice –Vkusný pop. Vděčný jazz, nakažlivý swing. Osvědčená show. Světové hity. Zábava i ve fracích. Kdo si dovolí tvrdit: Toto vše bude od Severočeské filharmonie nečekané?

24.2.2016

KULTURNÍ SERVIS: KINA, DIVADLA, VÝSTAVY, PLESY

Teplicko - Kdo má rád kulturu či plesání, tak is může vybrat akce z našeho kulturního servisu.....

22.2.2016

Pro Kabát byl rok 2015 docela úspěšnej. Těší se na Hrady.cz

Teplice /ROZHOVOR/ - Loni jsme si v kraji hudby Kabátu užili živě jen jednou, v červnu na velké show na turné k aktuálnímu albu „Do pekla/Do nebe".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies