Technické potíže jsou hlavním důvodem, proč mohou filmaři posílat své autorské snímky do soutěže Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest 2013 o jedenáct dnů déle.

„Původně měla být uzávěrka 20. prosince 2012. Ale posunuli jsme ji až na pondělí 31. prosince," potvrdil Jakub Hora, ředitel festivalu. „A to vzhledem k technickým problémům v minulém týdnu. Prodloužení termínu platí pro všechny kategorie mezinárodní soutěže 12. ročníku festivalu AniFest 2013," upřesnil Jakub Hora. „Musí jít ovšem o snímky, které vznikly po 1. lednu 2011. Podání přihlášky je zdarma," připomněl.

Pro své dílo můžete zvolit jednu z následujících kategorií: celovečerní animované filmy, studentské animované filmy, nenarativní a experimentální animace, krátké animované filmy, animované TV filmy a seriály, zakázkové spoty a videoklipy. Zvláštní kategorií je mezinárodní soutěž animovaných filmů vytvořených dětmi do 12 let a od 12 do 15 let.

AniFest se koná od roku 2002. Z původně české přehlídky animovaného filmu se od té doby stal významný festival s mezinárodní soutěží a originálním nesoutěžním i odborným programem. Již 11. AniFest se letos konal zjara nejen v lázeňských Teplicích, ale poprvé také v Duchově. Do mezinárodní soutěže se letos hlásilo 1.600 filmů ze 67 zemí světa. Více než 20.000 návštěvníků si vychutnalo hlavní téma festivalu Magie filmové loutky k výročí 100 let od narození slavného českého režiséra Jiřího Trnky.

Barry Purves, Michel Ocelot (s ním měl Deník rozhovor), Will Vinton, Ian Mackinnon, Igor Kovaljov, Giannalberto Bendazzi, Paul Wells, Michaela Pavlátová či Jiří Barta jsou jen některé z osobností, s nimiž bylo možné se na AniFestu 2012 potkat.