VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Beuronská kaple Gymnázia Teplice zve i o prázdninách na výstavu lužickosrbské výtvarnice Isy Bryccyny

Teplicko - Beuronská kaple Gymnázia Teplice zve i o prázdninách na výstavu lužickosrbské výtvarnice Isy Bryccyny. Výstavu pořádá Gymnázium Teplice ve spolupráci s o.s. Pro arte beuronensis, Kontaktním místem pro Lužici při Městské knihovně Varnsdorf a poslancem Evropského parlamentu Ing. Jaromírem Kohlíčkem CSc.

20.7.2011
SDÍLEJ:

Beuronská kaple Gymnázia Teplice Foto: archiv

Autorka maleb se narodila v roce 1962 v Německu. Vystudovala vysokou školu umění a designu a nyní pracuje jako grafička v knižním nakladatelství Domowina v Budyšíně. Ilustrovala řadu knih, převážně poezii, mezi její nejznámější díla patří ilustrace překladu Máje od Karla Hynka Máchy do hornolužické srbštiny. Účastní se mnohých výstav po Evropě, její dílo bylo možné shlédnout v Budyšíně, Berlíně, Žitavě, Varnsdorfu, Drážďanech, Praze a nyní je možné vidět její obrazy i zde, v Teplicích.

„Jsme velmi rádi, že pro tuto výstavu byla vybrána právě kaple,“ říká Martin Hnyk člen výkonné rady o.s. Pro arte beuronensis. „Je to unikátní prostor a v budoucnu by měl být využívaný právě pro tyto účely, jako jsou výstavy, koncerty a další kulturní akce.
Prohlídka je spojena i s návštěvou gymnaziálního didaktického parku a bioparku, kde se můžete těšit na mnohá cizokrajná zvířata jako jsou například mary stepní, klokan Edie, dikobraz Eliška, želvák Voldemort, piraně, varan Karel nebo nejnovější přírůstky sladkovodní želva karetka novoguinejská a svišť horský. Celým areálem prováděkí návštěvníky studenti gymnázia a členové o.s. Pro arte beuronensis. „Prohlídka je zaměřena na velmi širokou skupinu lidí, každý by si zde měl najít něco pro sebe. Rodiny s dětmi se určitě zaujme didaktický park a zvířata v bioparku, milovníci umění budou moci obdivovat obrazy, kapli i architekturu hlavní budovy gymnázia,“ říká jedna z průvodkyní a členka o.s. Pro arte beuronensis Marcela Jandorová. „Určitě stojí za to se přijít podívat.“

Výstava spojená s prohlídkou kaple a areálu gymnázia Teplice potrvá do 20. srpna. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 12 do 18 hodin. Vstupné činí 20 Kč, pro děti do 6 let je zdarma, vstup je z Alejní ulice.
„Od měsíce září se změní několik let zaběhnutý systém prohlídek Beuronské kaple. Pro malý zájem návštěvníků rušíme prohlídky kaple každý první víkend v měsíci. Více se zaměříme na práci s gymnazisty a kaple bude otevírána při speciálních příležitostech, jako jsou například Evropské dny kulturního dědictví nebo Noc kostelů,“ informoval Martin Hnyk.

20.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noví hasiči z Ústeckého kraje složili na Národním hřbitově v Terezíně služební přísahu.
28

FOTO: Noví hasiči složili slib v Terezíně

Jakub Ševčík z Dubí na Teplicku stanul před Krajským soudem v Ústí nad Labem
5

Za vraždu babičky jde Ševčík na 17 let do vězení

Naši prvňáci ze Základní školy Dubí 1

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Teplicka

AKTUALIZOVÁNO

Při srážce auta s autobusem zemřel devatenáctiletý řidič

Teplice /FOTO/ – Oběť ranní nehody museli z vraku vyprostit hasiči. Muži už nebylo pomoci.

FOTO: Císařské lázně střeží trojice carů

Teplice – Teplice navštívili v historii tři ruští carové. Dva z nich už tu svoji sochu měli, busta toho třetího, cara Mikuláše I., byla odhalena u vstupu do Císařských lázní v úterý 19. září. Trojice nejslavnějších hostů z Ruska je tak kompletní.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení