VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

V Bílině potvrdili stop stav na herny

Teplicko - Stávající automaty dožívají. Paralelně se připravuje nová vyhláška na regulaci, nikoli však plošný zákaz. Původní adresné vymezení lokalit, kde lze mít herny, se nelíbilo úřadu pro hospodářskou soutěž.

Nemocnice v Bílině se modernizuje a má velké plány

Bílina - Hornická nemocnice s poliklinikou v Bílině prochází zásadními změnami a to změnami k lepšímu. Ostatně modernizaci už nutně potřebovala, protože se do ní dlouhá léta neinvestovalo. Zvenku už vypadá nemocnice i její okolí velmi dobře, v minulých letech se dočkala zateplení, výměny oken, nové fasády. Teď přišla na řadu modernizace lůžkové části.

Neštěmický Růžička sestřelil Bílinu

Neštěmice – To byl úvod jako hrom. Pro fotbalisty Neštěmic se úspěchy v přípravě nestaly jejich hrobníkem, ba naopak.

Z věže bílinské radnice je krásný výhled na celé město a jeho okolí

Bílina - Jednou z dominant současné Bíliny je budova radnice. Byla postavena v secesním stylu v roce 1911 a svědčí o velkorysých záměrech tehdejší městské rady. Radniční věž byla navržena vídeňským architektem Schmiedem.

Padl trest za vraždu mladé ženy z Bíliny: 15 let

Praha, Bílina - Ubodala se sama, tvrdil u soudu Milan Oračko. Soud jeho obhajobě neuvěřil.

Prolomení limitů nebrání domy

Bílina - Povrchová těžba na dole Bílina může podle těžařů při prolomení limitů pokračovat ještě 40 let, hlubinná těžba i déle. Pokud vláda odsouhlasí prolomení takzvaných limitů těžby, mohli by prý z dolu těžaři vyvézt až 285 milionů tun uhlí. ČTK to řekl mluvčí Severočeských dolů, které v lokalitě těží, Vladimír Budinský. Vláda původně měla o limitech rozhodnout letos. Pokračování těžby v Bílině nestojí v cestě žádná lidská obydlí.

Do lázní v Bílině se o víkendu vrátila historie

Teplicko  - Natáčení historického seriálu Já, Mattoni o životních osudech člověka, jehož jméno dodnes nese karlovarská minerální voda, je na severu Čech v plném proudu. Štáb České televize zvolil jako další místa natáčení prostory bílinských lázní, které si trochu upravil k obrazu svému. Takže asfaltové cesty například zakryl speciální písek. Vše probíhá samozřejmě v kostýmech, takže by se dalo říci, že do Bíliny se vrátila historie. Takto to totiž před lety v prostoru lázní mohlo vypadat.

Došel jí benzín, a tak odstavila auto u krajnice. Smetl ho náklaďák

Hostomice - Nehoda dvou vozidel omezila v pondělí ráno dopravu na hlavní silnici z Bíliny do Teplic.

Prodejcům v domech dala Bílina stopku

Bílina - V Bílině zákazali podomní prodej a také obtěžování lidí přímo na ulicích různými prodejci.

Aktuální i plánované uzavírky v Bílině, pozor v ulici Kyselská

Bílina - Do konce dubna 2015 budou ještě probíhat výkopové práce v ulici Kyselská. Konkrétně v části lázeňského parku od občerstvení „Oáza". Důvodem je výměna kabelu vysokého napětí. V ulici je zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy. Výkopové práce nevyžadují úplnou uzavírku a průjezd zásobování je nadále umožněn. „Plánována je úplná uzavírka ulice Komenského, Zámecká a následně Mírového náměstí. Důvodem je rekonstrukce plynovodu. Práce mají být zahájeny počátkem května," říká mluvčí MěÚ Bílina Karel Schön. (re)

Matka se synem prodávali pervitin

Bílina - Kriminalisté z teplického TOXI týmu dopadli další dvě osoby, které v regionu prodávaly drogy. Padesátiletá žena a její 31letý syn zajišťovali v místě svého bydliště a na dalších místech v Bílině drogově závislým osobám pervitin. Policisté zadokumentovali stovky prodejů drogy v různém množství. Oba byli obviněni z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. (dav)

Na střechy se vrátily klece na holuby

Bílina - Po úspěšném loňském i předloňském odchytu divokých holubů nainstalují pracovníci odborné firmy na střechy bílinských budov klece na odchyt holubů.

Ústecký soud bude řešit stížnost na volby v Bílině

Ústí nad Labem, Bílina - Ústecký krajský soud musí řešit jednu stížnost na opakované volby v Bílině na Teplicku. Více jich do uplynutí dnešního termínu na soud nepřišlo, nikdo nepodal návrh na zneplatnění opakovaných voleb na Chomutovsku. ČTK to řekla mluvčí soudu Marcela Trejbalová.

AKTUALIZUJEME

Ženě v Bílině někdo prý nabídl pět stovek, když "zfalšuje" volby

Bílina - Policie už údajné manipulování s hlasy voličů prověřuje. Zatím bez trestního oznámení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies