VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

Do oprav náměstí dají v Bílině 25 milionů

Bílina -  Letos bude město Bílina hospodařit s osmdesátimilionovým schodkem. Schválený rozpočet totiž zahrnuje velké investice, které jsou zapotřebí a pomohou k rozvoji města. "Letos jsou v plánu hned čtyři mnohamilionové investiční akce a další, u kterých se náklady vyšplhají také do milionů. Na většinu z nich přitom není možnost získat dotace, takže je musí uhradit město," uvedla místostarostka Zuzana Bařtipánová.

Děti dostanou dvě hřiště za půl milionu

Bílina - A co děti? Mají si kde hrát? Takové otázky si pokládá v jednom z textů legendární skupina Katapult. V Bílině na to mohou rovnou odpovědět: Ano.

Pozor na změnu parkování v Bílině

Bílina - Pokud se pohybujete po Bílině, dejte si pozor na upravené parkování v lokalitě Žižkova náměstí. Původní místa byla přesunuta z vnitřního na vnější obvod náměstí, tedy podél objektů divadla a finančního úřadu.

„Nafrněná Bára“ bude Bílinu bavit

Bílina - V pátek 4. listopadu čeká návštěvníky KD Bílina koncert prvního samostatného turné zpěvačky a herečky Barbory Polákové a její kapely, jediné jejich vystoupení na severu Čech.

V Bílině vystavuje Robert Vano

Bílina - Své fotografie vystavuje Robert Vano v galerii U Kostela v Bílině. Na vernisáži výstavy byl sám přítomen a četné publikum pobavil vyprávěním o svém životě. Výstava je průřezem jeho tvorbou. Návštěvníci si mohou prohlédnout fotografie, které vznikaly pro módní časopisy, četné portréty či akty mužů i žen.

V Bílině Za Chlumem bude nové parkoviště pro šestačtyřicet aut

Bílina - Město Bílina usnadní parkování na sídlišti Za Chlumem. V ulici Litoměřická totiž vyroste nové parkoviště pro šestačtyřicet aut.

V Bílině můžete zajít do bezplatné právní poradny

Bílina - Obyvatelé Bíliny mají od září možnost využít služeb bezplatné právní poradny. Ta je otevřená vždy jedenkrát v měsíci, konkrétní termín bude vždy s předstihem uveřejněn v Bílinském zpravodaji a na webu města.

Ústecký kraj spustil projekt Bezpečně do škol

Bílina - Ústecký kraj spustil se začátkem nového školního roku projekt Bezpečně do škol. Zaměřuje se na nejmenší školáky, informoval včera na tiskové konferenci hejtman Oldřich Bubeníček. Přes šest tisíc dětí ze škol dostane batoh s reflexními prvky. Lidé se navíc mohou zapojit do diskuse o problémových přechodech v kraji.

Dealera drog chytli v Bílině, hrozí mu až pět let

Teplicko - Až pětileté vězení hrozí 37letému muži, který v Bílině prodával drogy. Kriminalisté mu prokázali desítky jednotlivých prodejů pervitinu, který distribuoval na různých místech ve městě. Dealer byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, na soud bude čekat na svobodě.

Bílina ušetřila nákupem energií dva miliony korun

Bílina - Město Bílina poprvé vyzkoušelo nákup energií na Českomoravské komoditní burze Kladno a snížilo tak náklady za neregulovanou složku ceny o 40 procent.

Pivovar v Bílině koupily Lesy Sever

Bílina - Společnost Lesy Sever se zavázala areál pivovaru zrekonstruovat. Podle předpokladů by opravy měly trvat zhruba sedm až deset let, jde však o předběžné plánování.

Skupina severočeských malířů působí v těchto dnech v Bílině

Teplicko - Skupina severočeských malířů působí v těchto dnech v Bílině. Pohybují se na zámku, ale i na Kyselce. Společně s nimi malují zajímavá místa v Bílině také žáci malířského kroužku Pavla Říhy z Domu dětí a mládeže. Vernisáž se bude konat 3. srpna ve Výstavní síni u kostela. Ještě dnes se můžete v Bílině podívat, jak vznikají obrazy pod rukama umělců.

Petra Šubrtová volala domů do Bíliny: Mami, střílí se tu. Jsem v pořádku

Bílina, Ústí nad Labem, München /ROZHOVOR/ - Dva roky pracuje bývalá studentka ústecké univerzity Petra Šubrtová (26 let) v německém hotelu v Grünwaldu poblíž Mnichova.

Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice se koná v Bílině

Bílina - Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice se koná v Bílině na atletickém stadionu od čtvrtka 21. do soboty 23. července. Do soutěže jsou přihlášena družstva z České republiky, Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies