VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

Tragická událost v rodině hejtmana Oldřicha Bubeníčka

Bílina – S tragickým úmrtím se vyrovnává rodina hejtmana Ústeckého kraje a starosty Bíliny Oldřicha Bubeníčka. Jeho nevlastní třiadvacetiletou dceru připravil o život přítel.

Městská knihovna v Bílině připravuje další burzu knih

Bílina - Městská knihovna v Bílině připravuje na 11. ledna burzu knih. Je to příležitost pro každého ke koupi vyřazených knih z knižního fondu knihovny. Za symbolickou cenu si můžete zakoupit např. beletrii různých žánrů pro dospělé čtenáře, detektivky, naučné publikace, knihy pro děti apod.

ON-LINE: Návštěva Miloše Zemana v Ústeckém kraji ve středu končí

Ústecký kraj - Prezident Miloš Zeman ve středu ukončí třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Zamíří nejprve na Teplicko a svůj program ukončí v Kadani na Chomutovsku.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: Druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Bílina, Třebívlice, Lovosice, Louny. Tato místa v úterý navštíví v rámci své návštěvy v Ústeckém kraji prezident Miloš Zeman. Skromnější separátní program má připravený Ivana Zemanová.

Opravenou starostovu vilu otevřel dunící výstřel z děla

Bílina - Tzv. starostova vila po rekonstrukci opět zdobí levé nábřeží města Bíliny. Za oživení chátrajícího domu ve Skleničkově ulici stojí Klub přátel Josefa Masopusta. A právě jeho představitelé společně se zástupci místní radnice vilu ve čtvrtek odpoledne slavnostně otevřeli. A to výstřelem z děla, kdy odpalovačem byl hejtman a starosta v jedné osobě, Oldřich Bubeníček.

Pod Bořněm končí velitel strážníků Ryjáček. Dočasně je povede Špička

Bílina - Pokud by nepodal sám rezignaci, tak ho rada odvolá. Takto ve čtvrtek okomentoval na jednání zastupitelů odstoupení Pavla Ryjáčka z postu šéfa bílinské městské policie starosta Oldřich Bubeníček.

V Bílině potvrdili stop stav na herny

Teplicko - Stávající automaty dožívají. Paralelně se připravuje nová vyhláška na regulaci, nikoli však plošný zákaz. Původní adresné vymezení lokalit, kde lze mít herny, se nelíbilo úřadu pro hospodářskou soutěž.

Nemocnice v Bílině se modernizuje a má velké plány

Bílina - Hornická nemocnice s poliklinikou v Bílině prochází zásadními změnami a to změnami k lepšímu. Ostatně modernizaci už nutně potřebovala, protože se do ní dlouhá léta neinvestovalo. Zvenku už vypadá nemocnice i její okolí velmi dobře, v minulých letech se dočkala zateplení, výměny oken, nové fasády. Teď přišla na řadu modernizace lůžkové části.

Neštěmický Růžička sestřelil Bílinu

Neštěmice – To byl úvod jako hrom. Pro fotbalisty Neštěmic se úspěchy v přípravě nestaly jejich hrobníkem, ba naopak.

Z věže bílinské radnice je krásný výhled na celé město a jeho okolí

Bílina - Jednou z dominant současné Bíliny je budova radnice. Byla postavena v secesním stylu v roce 1911 a svědčí o velkorysých záměrech tehdejší městské rady. Radniční věž byla navržena vídeňským architektem Schmiedem.

Padl trest za vraždu mladé ženy z Bíliny: 15 let

Praha, Bílina - Ubodala se sama, tvrdil u soudu Milan Oračko. Soud jeho obhajobě neuvěřil.

Prolomení limitů nebrání domy

Bílina - Povrchová těžba na dole Bílina může podle těžařů při prolomení limitů pokračovat ještě 40 let, hlubinná těžba i déle. Pokud vláda odsouhlasí prolomení takzvaných limitů těžby, mohli by prý z dolu těžaři vyvézt až 285 milionů tun uhlí. ČTK to řekl mluvčí Severočeských dolů, které v lokalitě těží, Vladimír Budinský. Vláda původně měla o limitech rozhodnout letos. Pokračování těžby v Bílině nestojí v cestě žádná lidská obydlí.

Do lázní v Bílině se o víkendu vrátila historie

Teplicko  - Natáčení historického seriálu Já, Mattoni o životních osudech člověka, jehož jméno dodnes nese karlovarská minerální voda, je na severu Čech v plném proudu. Štáb České televize zvolil jako další místa natáčení prostory bílinských lázní, které si trochu upravil k obrazu svému. Takže asfaltové cesty například zakryl speciální písek. Vše probíhá samozřejmě v kostýmech, takže by se dalo říci, že do Bíliny se vrátila historie. Takto to totiž před lety v prostoru lázní mohlo vypadat.

Došel jí benzín, a tak odstavila auto u krajnice. Smetl ho náklaďák

Hostomice - Nehoda dvou vozidel omezila v pondělí ráno dopravu na hlavní silnici z Bíliny do Teplic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies