VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BÍLINA

Prodejcům v domech dala Bílina stopku

Bílina - V Bílině zákazali podomní prodej a také obtěžování lidí přímo na ulicích různými prodejci.

Aktuální i plánované uzavírky v Bílině, pozor v ulici Kyselská

Bílina - Do konce dubna 2015 budou ještě probíhat výkopové práce v ulici Kyselská. Konkrétně v části lázeňského parku od občerstvení „Oáza". Důvodem je výměna kabelu vysokého napětí. V ulici je zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy. Výkopové práce nevyžadují úplnou uzavírku a průjezd zásobování je nadále umožněn. „Plánována je úplná uzavírka ulice Komenského, Zámecká a následně Mírového náměstí. Důvodem je rekonstrukce plynovodu. Práce mají být zahájeny počátkem května," říká mluvčí MěÚ Bílina Karel Schön. (re)

Matka se synem prodávali pervitin

Bílina - Kriminalisté z teplického TOXI týmu dopadli další dvě osoby, které v regionu prodávaly drogy. Padesátiletá žena a její 31letý syn zajišťovali v místě svého bydliště a na dalších místech v Bílině drogově závislým osobám pervitin. Policisté zadokumentovali stovky prodejů drogy v různém množství. Oba byli obviněni z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. (dav)

Na střechy se vrátily klece na holuby

Bílina - Po úspěšném loňském i předloňském odchytu divokých holubů nainstalují pracovníci odborné firmy na střechy bílinských budov klece na odchyt holubů.

Ústecký soud bude řešit stížnost na volby v Bílině

Ústí nad Labem, Bílina - Ústecký krajský soud musí řešit jednu stížnost na opakované volby v Bílině na Teplicku. Více jich do uplynutí dnešního termínu na soud nepřišlo, nikdo nepodal návrh na zneplatnění opakovaných voleb na Chomutovsku. ČTK to řekla mluvčí soudu Marcela Trejbalová.

AKTUALIZUJEME

Ženě v Bílině někdo prý nabídl pět stovek, když "zfalšuje" volby

Bílina - Policie už údajné manipulování s hlasy voličů prověřuje. Zatím bez trestního oznámení.

Hlasování v Chomutově a Bílině provází nízká účast

Chomutov/Bílina – Nízká volební účast provází opakované hlasování v komunálních volbách v Chomutově a v Bílině na Teplicku, zjistila dnes ČTK ve volebních místnostech. V Chomutově přišlo do 14:00 k urnám 12,5 procenta oprávněných voličů. Podle protikorupčních organizací sociálně slabí v Chomutově zjišťují, zda za hlas dostanou finanční odměnu. Policie zatím kupčení s hlasy ale nezaznamenala. Právě kvůli možnému nakupování hlasů při podzimních komunálních volbách se hlasování v obou městech opakuje.

Na souseda v Bílině vzal repliku římského meče. Vyhrožoval mu podříznutím

Teplicko - Z přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování je podezřelý 57 recidivista, který ve středu večer napadl v Bílině souseda. Po předchozí slovní potyčce napadl poškozeného, který se mu ale úspěšně ubránil. To asi agresivní podnapilec psychicky neunesl a tak si došel pro repliku krátkého římského meče a začal před dveřmi poškozenému vyhrožovat podříznutím.

Den D v Bílině se blíží

Bílina - Opakované hlasování, z něhož vzejde nové zastupitelstvo města Bílina, se uskuteční během jednoho dne, a to v sobotu 31. ledna 2015. Oproti říjnovému hlasování nedošlo k žádným výrazným změnám, zůstává stejný počet stran, stejný způsob distribuce volebních lístků. Volební místnosti v celém městě budou pro voliče otevřené od 7:00 do 22:00 hodin. Poté budou hlasy sečteny.

AKTUALIZOVÁNO

V Bílině si zopakují volby, rozhodl soud

Bílina  - V Bílině musí jít znovu lidé k volebním urnám. Ústecký krajský soud sice nevyhověl návrhu stěžovatelů, kteří chtěli zrušit platnost celých voleb, přesto nařídil nové hlasování.

Prokletá Bílina, na volby si stěžuje několik subjektů

Bílina – Hned několik subjektů napadlo průběh  voleb v Bílině.  Do pátečního odpoledne je termín na podání stížnosti ke krajskému soudu.

Kvalita vody v Chudeřicích se zlepší opravou přivaděče Bílina

Teplice - Severočeská vodárenská společnost plánuje opravu přivaděče Bílina za 89,5 milionu korun. Po rozhovoru s mluvčím společnosti to uvedla ČTK. Cílem je zvýšit kvalitu pitné vody pro všechny obyvatele severu Čech. Celkem už společnost, která zásobuje vodou Ústecký kraj a velkou část Libereckého kraje, letos uzavřela soutěže projektů na 230 staveb za 1,12 miliardy korun. Řekl mluvčí SVS Jiří Hladík.

Opozice v Bílině žádá ministerstvo, aby prověřilo platby za IPC

Bílina - Opoziční TOP 09 v Bílině na Teplicku žádá ministerstvo vnitra, aby prošetřilo platby za Integrované centrum prevence. Rada města údajně nezákonně rozhodla o zaplacení 487.000 korun za vícepráce, aniž to předložila ke schválení zastupitelstvu. ČTK o tom dnes informoval zastupitel TOP 09 Pavel Pastyřík. Podle starosty Josefa Horáčka (Nezávislí Bílina) jde jen o předvolební kampaň.

Muž běhal po střechách v masce gorily. Mačetou ohrožoval lidi

Teplicko - Kuriózní zásah za sebou mají policisté z obvodního oddělení v Bílině. V sobotu dopoledne přijali oznámení, že v Hrobčicích někdo maskovaný přeskočil plot soukromé zahrady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies