VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Opravu varhan v Dubí může přibrzdit mráz

Dubí – V Dubí probíhá oprava varhan v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie. Tento unikátní stroj je starý přes sto let. Opravu může přibrzdit chladnější počasí.

Davy lyžařů se valí do Krušných hor

Mikulov v Krušných horách, Ústecký kraj - Hory v Ústeckém kraji navštívily během víkendu davy lyžařů i běžkařů. Přestože střediska jsou v regionu menší než v sousedních krajích, návštěvnost mají letos vysokou. Díky jarním prázdninám jsou teď plné sjezdovky i přes týden

Na nádraží v horské Moldavě chtějí vrátit život

Moldava v Krušných horách - Dominanta obce a symbol pokroku. To první platí stále, i když na něj není už tak hezký pohled a to druhé, možná časem zase přijde. Řeč je o nádraží v horské Moldavě. Kdysi v něm sloužil i známý spisovatel Adolf Branald.

Ukradla boty. Než ji zatkla policie, stačila je prodat

Dubí - Až tři roky vězení hrozí 37leté ženě, která ukradla v Dubí boty. Z chodby činžovního domu, kam vešla nezamčenými dveřmi, vzala dámské sportovní boty a jeden pár pánské obuvi.

Zákon zakázal i mincáky. V Dubí chystají kontroly

Dubí - Déle než měsíc platí zákaz herních automatů v restauracích, barech či benzínkách. Nový zákon je povoluje jenom v hernách nebo kasinech. Jak to vypadá třeba v Dubí? Vedení města s automaty bojovalo dlouhodobě. Povoleny vyhláškou byly jen tzv. mincáky a to po jednom v každé pivní hospodě. I ty s příchodem nového roku musely ale skončit.

Bouřňák využívá mrazů a opět zasněžuje. Lyžuje se i pod světly

Mikulov v Krušných horách - Obleva se nevyhnula ani Mikulovu a Bouřňáku. V sobotu to na Hrobské vypadalo, jako při jarní lyžovačce na konci března. Na sluníčku bylo téměř 10 stupňů Celsia. „Od úterního rána využíváme teplot pod nulou a dosněžujeme hlavně Slalomák a Hrobskou. Sjezdové tratě 3 a 4 jsou závislé na přírodním sněhu, takže kvalita tam hodně utrpěla. Proto doporučujeme na těchto tratích použít starší lyže," řekl vedoucí Sport centra Bouřňák Pavel Tetřev.

Bouřňák má díky oblevě dostatek vody na další zasněžování

Mikulov v Krušných horách, Ústecký kraj - V zimních střediscích v Ústeckém kraji o víkendu každý den lyžovaly stovky lidí, návštěvnost ovlivnilo deštivé a mlhavé počasí. Vyplývá to z informací od provozovatelů.

Z Cínovce mají uprchlíci odejít do léta, nyní jich je tam šedesát

Teplicko - Moldava je bez uprchlíků. A v polovině letošního roku o ně pravděpodobně přijde i Cínovec. V areálu bývalé německé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Altenberg jich je momentálně šedesát.

Peníze půjdou v Dubí na kanalizaci i varhany

Teplicko - Město Dubí bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Schváleny zastupitelstvem byly příjmy ve výši zhruba 130 milionů korun a výdaje ve výši asi 139 milionů. Schodek cca devět milionů radnice vykryje uspořenými finančními prostředky z minulých let. „V reálu bude schodek určitě nižší, protože v rozpočtu počítáme s rozpočtovanými cenami a soutěží na dodavatele se vždy ušetří," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Monolit na Cínovci už nestraší přijíždějící turisty

Teplicko - Již několik desetiletí oznamuje vstup na území České republiky přes starý hraniční přechod na Cínovci betonový monolit. Je k nepřehlédnutí. I proto se ho rozhodlo město Dubí opravit. „Jsem rád, že se vše podařilo zadministrovat a že rekonstrukce úspěšně proběhla.

Porcelánka po sto letech míří do USA

Dubí - Hned v lednu začne veletržní cesta porcelánky v Drážďanech. Na veletrhu cestovního ruchu Drážďany Reisemarkt bude už podruhé v rámci expozice Ústeckého kraje, která má vzbudit zájem zahraničních turistů, malířka Ivana Nováková před zraky návštěvníků malovat cibulový vzor. Světoznámý cibulák se v Dubí vyrábí již 152 let. Ti, kdo budou mít zájem, si budou moci sami zkusit, jaké to je malovat na přežahnutý střep.

Režiséra Michálka chtěli na ZŠ Dubí přeřadit o třídu výš. Měl dobré známky

Dubí /ROZHOVOR/- Základní škola v Dubí 2 slaví letos své 110. narozeniny. Za tu dlouhou dobu prošlo školou a získalo elementární vědomosti mnoho dětí. Jedním ze žáků byl i známý režisér Vladimír Michálek, který navštěvoval školu v letech 1963 1970. Nedávno se do školních lavic zase vrátil. Tentokrát ale jako host oslavy uspořádané vedením školy.

Driftování na Cínovci hlídá nově mobilní kamera

Teplicko - Na Cínovci se opět proháněla rychlá auta. Mladíci s tuningovými auty driftovali na čerstvě napadaném sněhu v prostoru bývalého parkovišti TIR, kam je vjezd zakázán. Dubští strážníci rozdali milovníkům školy smyku několik pokut. „Dostali jsme ohlášení od muže z Cínovce, že je na parkovišti pohyb aut. Mladíci driftují tím způsobem, že se několikrát projedou po parkovišti a do několika minut zase odjedou, protože mají spočítáno, za jak dlouho dojede hlídka městské policie z Dubí na Cínovec. Tentokrát ale odjet nestihli. Všem byla udělena na místě bloková pokuta," řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy v Dubí

Dubí - Soud v pátek poslal do vazby muže obviněného z brutální vraždy 60leté ženy z Dubí na Teplicku. Obviněnému hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle neoficiálních zpráv šlo o vnuka zavražděné ženy. Zasadit jí měl několik ran nožem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení