VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Na věku nezáleželo. Hry si užili všichni

Teplicko - Již 14. Mezigenerační hry se konaly v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb Dubí Teplice. Princip těchto her spočívá v setkání dvou různých generací a proto se jednotlivá družstva skládají vždy ze tří seniorů a tří dětí. Akce se zúčastnilo deset družstev z celého kraje. Přičemž tři týmy byly domácí a sedm jich přijelo ze spřátelených domovů. Družstva seniorů doplnily děti ze základní školy v Dubí 2.

Dubí pořídilo hasičům Tatru 148. Zvládne i hodně těžký terén

Teplicko - Dubští hasiči jásají. Město se totiž rozhodlo pořídit Tatru 148.

Sympozium Tradice a možnosti bude v Dubí už potřinácté

Dubí - Tradice a možnosti 2016. Pod tímto názvem začíná v Dubí už v pondělí v pořadí 13. Mezinárodní sympozium malby na porcelán. Potrvá až do 22. června, kdy se odpoledne v oseckém cisterciáckém klášteře zahájí výstava prací všech jedenadvaceti zúčastněních výtvarníků.

Pozorka je rozkopaná

Teplicko - Pozor, na stavební práce v Dubí. V současné době probíhá oprava dlouho nevyhovujících úseků kanalizačního a vodovodního vedení ve Střední ulici v Pozorce.

Velvyslankyně Peru navštívila Teplicko

Teplicko - Do Ústeckého kraje zavítala minulý týden její Excelence Liliana De Olarte de Torres-Muga, velvyslankyně Peru.

V Dubí zavzpomínali na oběti válek

Teplicko - Tradiční pietní akt se v pátek uskutečnil u památníku obětem první a druhé světové války v Pozorce Dubí. Slovo k uctění památky přednesl tajemník dubského úřadu Radek Kindl. Následovalo vystoupení žáků Základní školy v Dubí. Druhé světové války se zúčastnila většina států světa a s více než 60 miliony obětí to bylo dosud největší a nejvíc zničující válečné střetnutí.

Vyhlášení nejlepších sportovců Spastic Handicap proběhlo v Dubí

Teplicko - Letošní rok, pro Českou federaci Spastic Handicap dvacátý třetí, byl zejména předposledním rokem paralympijského cyklu, který vyvrcholí v roce 2016 letními paralympijskými hrami v Rio de Janeiru.

Porcelánová tvorba od Pelechové je k vidění na výstavě v Dubí

Dubí - Městské informační centrum pořádá výstavu porcelánové tvorby Evy Pelechové. Od poloviny dubna můžete v dubském Domě porcelánu s modrou krví zhlédnout další výstavu jedné z výrazných představitelek současného českého designu.

Obří nádrž na beton spadla. Vznikla škoda

Dubí - Strážník MP Dubí při pěší hlídkové službě zjistil, že u rozestavěného domu v Pozorce nad benzínovou čerpací stanicí spadla nádrž na beton.

V dubském Modrodomě už mají Velikonoce

Dubí - Velikonoční výstava v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí tentokrát představuje nejen velikonoční výrobky z dubské a duchcovské porcelánky, ale také kraslice, které na výstavu zapůjčila Galerie kraslic v Libotenicích.

V Dubí bude velikonoční výstava. K vidění budou kraslice

Teplicko - Velikonoční výstavu můžete navštívit od 14. do 31. března v prostorách Domu porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí. Výstavu pořádá Městské informační centrum Dubí ve spolupráci s firmou Český porcelán, a.s. a Galerií kraslic v Libotenicích.

Hodiny zase bimbají. Mlčí jen o prázdninách

Teplicko - Jdou těžko přehlédnout. Jsou jako magnet. Přitahují oči i uši. Řeč je o hodinách na budově ZŠ Dubí 2 v městské části Dubí-Bystřice. Více jak třicet let stály. Teď zase bimbají a ukazují čas. „Opraveny byly v rámci první etapy renovace střechy a omítek budovy," řekl školník Libor Kos.

Varhany projdou generální opravou

Teplicko - V Dubí se letos začne s opravou varhan z kostela Panny Marie. Jejich krásný zvuk se má rozeznít po více jak dvaceti letech. Pokud půjde vše podle plánu, tak se první koncert na nich odehraje v létě příštího roku.

Dvacet vycpaných ptáků našli na půdě. Ukážou je veřejnosti

Teplicko - Na půdě základní školy Dubí 2 objevili vycpané ptáky. Pravděpodobně pamatují druhou světovou válku. Mezi dvaceti ptáky je třeba poštolka, datel či bažant. Až je řádně pročistí a opatří popisky, tak je umístí do vitríny v budově školy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies