VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Dubí

Město - Dubí má svůj vánoční strom poprvé u kostela Panny Marie v Dubí. Středeční slavnostní rozsvícení přilákalo desítky lidí. Akci zpestřil divadelník Petr Stolař se svým týmem herců.

V Dubí přivítali nové občánky. Další šanci budou mít rodiče na jaře

Dubí - V Dubí drží tradici vítání nových občánků. V říjnu jich vedení města přivítalo třináct. „Vždy se velmi rád setkám s těmi nejmladšími obyvateli našeho města, stejně tak s jejich rodiči.

V Dubí vznikne 26 nových zahrádek

Teplicko - Zastupitelé Dubí schválili rozdělení pozemků pro novou zahrádkářskou kolonii, kde v lokalitě Údolí vznikne 26 nových zahrádek.

V Dubí oslavili vznik státu

Teplicko - Ve středu jsme oslavili 97. výročí vzniku samostatného československého státu. V úterý si toto výročí připomenuli v Dubí u pomníku vedle Městského úřadu.

Do výroby půjde dvakrát Bechyně, jednou Japonsko

Dubí - Definitivní tečku za 13. ročníkem Mezinárodního hrnkového sympózia v Dubí udělalo vyhlášení tří hrnků, které porota složená z českých výtvarníků a zástupců společnosti Český porcelán vybrala a budou zařazeny do čtyř měsíců do inovačního programu porcelánky.

Při slavnostech ukáže Dubí kostel i kryptu rodu Clary-Aldringenů

Dubí - V pátek a v sobotu se v Dubí uskuteční slavnost u příležitosti 109. výročí posvěcení kostela Panny Marie v Dubí. V pátek od 17:00 se v dubském kostele představí vokální skupina ze Slovenska Fragile. V sobotu u kostela zahrají kapely Přelet MS (13:00), Nezmaři (14:30), Rangers (16:00), Kamelot (17:30). Součástí akce je možnost prohlídky kostela včetně krypty rodu Clary-Aldringenů. Akci pořádá město Dubí, vstup je volný. (kos)

Dubské slavnosti ve znamení hudebních ikon

Dubí - Ve žhavý „nářez" na konci léta se proměnily víkendové slavnosti v Dubí na Teplicku. Tradičně je uvodily slavnostní fanfáry předcházející koncertu Jitky Zelenkové v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie. Poté se bohatý dvoudenní program přesunul do sportovního areálu v Bystřici, který tradičně kromě dubských pojmul i další stovky návštěvníků z okolních obcí.

Dubí bude slavit tři dny. Přijede Zelenková, Janda i kapela Jelen

Teplicko - Dubí se připravuje na městské slavnosti. Během tří dnů (28. 30.8.) vystoupí v kostele Panny Marie v Dubí a hlavně ve sportovním areálu Dubí 2 několik desítek hudebníků a kapel. Přijede i několik vzácných hostů jako například nitranský biskup Viliam Judák. „Pan biskup se zúčastní slavnostního zahájení v kostele. Možná přijede i nový italský velvyslanec v Česku," řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „Po celý víkend má být hezké počasí. Věřím, že lidé si slavnosti náležitě užijí."

Hraniční buk na Cínovci byl místem setkání sousedů z obou strany hranice

Dubí - V dubské části Cínovec se o víkendu konala tradiční, už 9. českoněmecká slavnost nazvaná Hraniční buk. Navazuje na mnohasetletou tradici setkávání sousedů z české i německé strany hranice z Dubí, Cínovce, Zinnwaldu, Altenbergu a Geisingu.

Živým řetězem na Cínovci vyslali jasný vzkaz, uprchlíky tu nechceme

Altenberg - Na hraničním přechodu Cínovec - Altenberg (Česko - Německo) se v sobotu dopoledne konala malá demonstrace, uspořádaná aktivisty z německé strany. Vše proběhlo v poklidu. Motivem byla současná situace ohledně uprchlíků.

K hranicím mají přijít uprchlíci

Teplicko - Poměrně dost negativních reakcí vyvolala informace, že poblíž hranic mezi Českem a Německem na Cínovci má pobývat asi 150 uprchlíků. Půjde o obyvatele Sýrie a jde o rozhodnutí německé vlády. „Uprchlíků jsou plné noviny a televizní zprávy. Doufám, že to nebude mít vliv na naši bezpečnost a že tady bude klid," řekl obyvatel Cínovce, který si nepřál být jmenován.

Tuny zeminy sjely do vody. Nebezpečí hrozí i lidem

Teplicko - Tisíce tun zeminy včetně vzrostlých stromů ujíždějí do vodní nádrže ČSM 1 v Dubí. Problém je o to palčivější, že pokud by se utrhl celý svah, tak by s sebou mohl vzít i část kanalizace vedoucí z Pozorky. „Pohyb masy hlíny a kamenů nastal někdy na konci května. Nejprve šlo o malou díru do země, která nejprve zahořela a následně se zvětšila. Příkrost svahu, jílové podloží, voda a fakt, že kolem nádrže jsou chodby po původní těžbě, vykonaly své," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

„Hrnkování“ v Dubí vrcholí

Dubí - Nebude jednoduché vybírat z nově navržených tvarů a dekorů hrnků a hrnečků ty, které se zařadí do výroby v Českém porcelánu v Dubí.

AKTUALIZOVÁNO

V Dubí v Ruské ulici hořel v noci na pondělí odpad v domě

Dubí - Čtyři obyvatele, kteří se nadýchali kouře, odvezla záchranná služba. V teplické nemocnici skončili dva dospělí a dvě děti. Dům muselo opustit 31 lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies