VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Klokánek potřebuje vaši pomoc

Teplice - Fond ohrožených dětí a jeho Klokánky jsou těsně před pádem. Do dluhů je dostalo problémové financování ze strany státu. Rozdíl v příjmech a výdajích nepomáhá pokrýt podpora ze strany hodných lidí a organizací.

Ovlivňuje nás všechno to, čím se obklopujeme

Dubí - Domlouváme setkání. Je tu jaro a tak si budeme moci povídat třeba na zahradě nebo na terase, dívat se po rozkvetlých květinách a keřích a obdivovat dřevěné sochy, které tu mají svůj trvalý pobyt. Krásná vidina šmolkově modré oblohy, zelenajících se Krušných hor a pohledu do Českého středohoří…

V Dubí žijí milánským EXPO

Dubí - Velikonoce jsou tady a s nimi vajíčka, beránci, zajíčci… To všechno se teď objevuje i v našich domácnostech, aby byly o svátcích co nejlépe vyzdobené. Nabídka velikonočních závěsů, zápichů, vajíček, ale i speciálních forem na pečivo ve tvaru beránků či zajíců je přebohatá, stačí se podívat na tu z Českého porcelánu s cibulovým vzorem nebo vytvořenou v duchcovské porcelánce ROYAL DUX.

Děti našly granát na louce v Pozorce. Přes strážníky skončil u pyrotechnika

Teplicko - Muž z Pozorky přišel na služebnu městské policie v Dubí s obraným granátem v ruce s tím, že ho našly jeho děti na Zvonečkové louce v Pozorce. Granát položil na zem na služebně.

Strážníci v Dubí chtěli dron s termovizí

Dubí - Městská policie v Dubí (MP) chtěla získat nového pomocníka pro zajišťování bezpečnosti a ochrany majetku ve městě. Do Prahy poslala žádost o dotaci na dálkově řízený model vrtulníku tzv. DRON s termovizí. Kdyby účastníci řízení projekt podpořili, tak by strážníci v Dubí byli pravděpodobně první městskou policií v zemi, která by DRON vlastnila.

Slepý muž z Dubí se po městě proháněl v autě. Úřady řeší jeho slepotu i řidičák

Dubí - Být slepý a jezdit autem? Není problém, alespoň pro muže z Dubí, který pobírá příspěvky od státu jako nevidomý a po městě se prohání v autě. Strážníci městské policie jeho počínaní na základě oznámení prověřili. Zjistili, že kromě osobního auta šoféruje i dodávku jedné teplické firmy, kde je zaměstnán jako profesionální řidič!

Za 20 let byly slyšet varhany v Dubí jen „omylem“. Brzy se dočkají opravy

Teplicko - Skoro dvacet let jejich krásný zvuk nikdo neslyšel. Rozezní se jen, když se samovolně uvolní visící tóny v píšťalách. A to bývá velmi zřídka. Ale již brzy by mohly varhany v kostele Panny Marie v Dubí fungovat normálně. Město Dubí je chce nechat letos opravit.

V Dubí ji nechtějí, prostitutce se tu ale líbí a riskuje až dva roky vězení

Dubí - Třiadvacetiletá žena, která nabízela sexuální služby v Dubí, si zdejší město zřejmě zamilovala a odmítá ho opustit. Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 23letá žena, která nabízela sexuální služby v Dubí.

Jak lze recyklovat odpad?

Dubí - Brána recyklace, tak se jmenuje unikátní výstava, která probíhá v Dubí. Projekt upozorňuje na možnosti recyklace a třídění odpadu a poukazuje na důležitost ekologicky šetrného chování ve společnosti. A co všechno se tedy dá vyrobit ze skla, papíru nebo nápojového kartonu? Odpovědi na tyto otázky výstava nabízí ve formě exponátů, s nimiž se návštěvník může setkat v běžné obchodní síti, a které mohly vzniknout i za jeho přispění pomocí svědomitého třídění odpadů. Uvidíte například stavební desky z nápojového kartonu, originální diáře nebo beton s vysokým obsahem drceného skla. Přehledné informační panely pak seznámí se zásadami správného nakládání s odpady a jejich recyklací.

S Operou míří do Frankfurtu

Dubí - Český porcelán se připravuje na jarní mezinárodní veletrh Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Novinky táhnou a proto vždy pro Frankfurt připravují nové výrobky. V nabídce z dubské porcelánky nebude chybět porcelánový servis Opera v bílém provedení.

Pošta otevřela novou pobočku v Dubí. Je poblíž radnice

Dubí  - Pošta v Dubí otevřela novou pobočku v prostoru nákupního centra Čtyřlístek. Nová centrální pošta je poblíž městského úřadu, spojily se do ní tři pobočky, které byly v různých částech města.

Centrální pošta v Dubí otevře v prosinci. Bude poblíž úřadu

Dubí - Přípravy na vybudování centrální pošty v Dubí finišují. Jedna velká moderní pošta do sebe „pojme" ostatní tři pobočky, které jsou v různých částech města. Vzniká v prostoru nákupního centra Čtyřlístek, které je poblíž Městského úřadu Dubí. „Pošta Dubí 1 bude otevřena 1. prosince 2014. Na poště budou tři přepážky. Tato pošta bude bezbariérová. Pro klienty zde budou poskytovány služby CzechPOINT," řekla Marta Selicharová, tisková mluvčí České pošty a dodala: „Otevírací hodiny pro veřejnost budou na této poště: po pá 8 18 hodin so 9 12 hodin."

Pietou oslavili vznik samostatného československého státu

Teplice - V úterý oslavíme 96. výročí vzniku samostatného československého státu. Včera si toto výročí připomenuli v Dubí u pomníku vedle Městského úřadu. Pietního aktu se mimo jiné zúčastnili představitelé města, strážníci MP Dubí a několik občanů Dubí. K pomníku byly položeny věnce a kytice převážně z červeno-bílo-modrých karafiátů.

Rada bude barevná, říká Petr Pípal z Dubí

Dubí - Posledních osm let starostoval v Dubí Petr Pípal. V roce 2010 vyhrál volby ještě v barvách ODS. Získal tehdy devět křesel v zastupitelstvu z 21 možných. Z ODS odešel, protože se mu nelíbilo, jakou politiku praktikuje tehdejší centrální vedení strany. V roce 2012 se za politické sdružení Severočeši.cz pokoušel dostat do senátu a do krajského zastupitelstva. Uspěl jen z poloviny. Do horní komory parlamentu se nedostal, ale do krajského zastupitelstva ho voliči zvolili. Čeká ho třetí volební období v pozici starosty Dubí? Pravděpodobně ano, protože sdružení nezávislých kandidátů Severočeši-Dubí, kde je Petr Pípal jedničkou, získalo přes 55 % hlasů a 13 mandátů z 21. „Vyhráli jsme, máme většinu. Je to pro nás závazek," řekl Petr Pípal (Severočeši-Dubí).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies