VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Hrob bude slavit. Vystoupí i Premiér a Ferit

Teplicko – Hrob se připravuje na slavnosti, které proběhnou u příležitosti 400. výročí vypálení protestantského kostela. Akce se uskuteční v pátek 30. června a v sobotu 1. července.

Cizinci nabízeli předražené okapy

Dubí - Žena z Dubí oznámila dubským strážníkům, že do Mstišova přijela skupina cizinců a nabízí lidem výměnu okapů. Na místo okamžitě vyjela hlídka městské policie, ale cizince již nezastihla.

FOTO: Louka ve Mstišově ožila o víkendu poutí

Mstišov - Po oba víkendové dny probíhala na louce ve Mstišově tradiční pouť. Kromě stánků a atrakcí poředatelé připravili bohatý hudební program.   

V Dubí se opět setkaly generace. Již po patnácté

Dubí - Ve středu 21. června se v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb v Dubí Na Výšině konaly již XV. Mezigenerační hry.

Kníže Clary pochová své předky v Dubí

Dubí - Kníže Hyeronymus Clary-Aldringen dostane možnost v rodinné hrobce v dubském kostele pohřbít dva již zemřelé členy jeho rodiny. S ukládáním lidských ostatků do neveřejného pohřebiště rodinné hrobky rodiny Clary a Aldringen v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie souhlasilo zastupitelstvo města Dubí.

Mstišovská pouť slibuje pestrý program

Mstišov - Tradiční Mstišovská pouť se koná 24. a 25. června na louce ve Mstišově. Doprovodný program bude moderovat Petr Jílek.

Ztřeštěné či dětské příběhy se mohou stát také inspirací

Dubí – Viděli jste už někdy místo ouška na hrnečku kudlanku nábožnou? Já ano, a dokonce i další neobvyklé varianty. V Dubí na letošním Mezinárodním hrnkovém sympóziu na pracovišti Heleny Hlušičkové.

Dubí opravuje některé své budovy, vrhne se i na školy

Dubí - V Dubí probíhají rekonstrukční práce v některých budovách, které jsou v majetku města.

V horách zraje smrkový sirup, který léčí

Krušné hory - Je léčivý a můžete si ho jednoduše vyrobit sami. Stačí vám na to sklenice, mladé smrkové výhonky, cukr a slunce. Řeč je o smrkovém sirupu. Jeden takový momentálně zraje na Moldavě.

Motoráček Moldaváček jezdí opět každý den. Končí ale v Dubí

Teplicko - Motoráček na Moldavské dráze vozí turisty opět každý den. Kdo chce vyrazit na výlet na hřebeny Krušných hor, tak může využít čtyř párů vlaků.

FOTO: Nejdále to měly Japonky. Na hrnkovém sympóziu opět vládnou ženy

Dubí - Letošní ročník dubského hrnkového sympózia, v pořadí už čtrnáctého, se koná pod záštitou ředitelky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze PhDr. Heleny Koenigsmarkové.

FOTO: Peníze z golfového dne na Cínovci pomohou malé Berenice v lázních

Cínovec - Jako svou v pořadí již třetí charitativní akci uspořádaly členky LIONS CLUB Teplice Ladies, z.s. Den pro Bereniku.

FOTO: V Dubí vznikají díla na mezinárodní putovní výstavu

Dubí - Kostní porcelán, který má extrémně jemnou strukturu, používá při své práci nizozemská výtvarnice Paula Bastiaansen, jejíž dílo vychází z hledání křehkosti, lehkosti, průhlednosti, rytmu a pohybu.

Muž spadl a udeřil se do hlavy. Byl agresivní a asi zfetovaný

Dubí - Ve večerních hodinách spatřil operátor kamerového systému Městské policie Dubí na zastávce MHD ležet na zemi muže, který se snažil vstát a vždy, když se mu to podařilo, tak zase upadl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení