VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Tatra dubských hasičů je jako nová. Sehnat některé díly byl problém

Dubí - Dobrovolní hasiči v Dubí mají novou chloubu. Jde o klenot z Kopřivnice konkrétně Tatru 148. Před časem ji získali do svého vozového parku a vzhledem k tomu, že nebyla úplně v top stavu, tak ji opravili. No spíše z ní udělali „nový" stroj. „Skoro každou součástku jsme měli v ruce. Co se nevyměnilo, tak se alespoň řádně vyčistilo," řekl velitel SDH Dubí Robert Wegert.

Kostel získalo město. Chce udělat generální opravu

Teplicko - Kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci je nejstarší funkční památkou na správním území města Dubí. Byl postaven na základech staršího kostela ze 13. století. Město Dubí ho chce nově získat do svého majetku. Zastupitelé města již souhlasili s bezúplatným převodem od Římskokatolické farnosti Cínovec. „Tento kostel máme již v dlouhodobé výpůjčce za účelem jeho udržování, protože si této stavby velmi vážíme jako významné kulturní památky na území našeho města," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Dubští hasiči dostali ocenění

Teplicko - Záslužné medaile Ústeckého kraje mají své majitele. Celkem 51 medailí převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Martina Koláře ze společnosti Net4Gas záchranáři, policisté a hasiči. Nominováno na ocenění vylo 48 organizací či jednotlivců. Mezi oceněnými byla také Jednotka sboru dobrovolných hasičů Dubí, která byla záslužnou medailí oceněna za zásah ze srpna loňského roku, kdy došlo v etylénové jednotce firmy UNIPETROL RPA v areálu CHEMPARK Záluží k požáru.

„Demokracii si musíme hýčkat," řekl starosta Dubí Pípal

Teplicko - V úterý se u Městského úřadu v Dubí uskutečnil pietní akt při příležitosti 98. výročí vzniku samostatného československého státu. Věnce a kytice k pomníku, který u dubské radnice stojí od roku 2008, položili představitelé města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, občané města.

OBRAZEM: Důchodci mlsali a soutěžili

Dubí - V dubském domově důchodců Na Výšině se v úterý konal již 16. ročník Dubského koláče. Pohodový den plný sladkých koláčů, soutěží a zábavy zažili účastníci Dubského koláče. Do Dubí přijelo celkem 11 družstev z různých domovů důchodců napříč Ústeckým krajem. „Soutěžilo se v 7 disciplínách a testovaly se znalosti soutěžících z oblasti vaření, ale i to, jak šikovně by si v kuchyni počínali," řekla Kateřina Zemanová, vedoucí úseku zájmových činností DD Dubí a dodala: „Disciplíny byly následující vejce na tvrdo, menu, recepty, kuchařský kvíz, bába kořenářka, kuchařský běh a ovocný koš. Jako každý rok, tak i letos byl hlavní disciplínou koláč. Zadání znělo koláč z kynutého těsta tedy frgál či svatební koláčky."

Významný politik Volkmar Gabert má kořeny v dubských Drahůnkách

Dubí - Velký okamžik zažily včera před polednem Drahůnky v Dubí. Živo bylo zejména před rodným domem významného bavorského sociálně demokratického politika Volkmara Gaberta. Zástupci města Dubí a hosté tam totiž uctili jeho památku a to odhalením pamětní desky. Ta je umístěna na zdi domu směřující do ulice. „Pan Volkmar Gabert si zaslouží náš velký respekt a úctu. Proto jsem rád, že se celá věc podařila zrealizovat," nechal se slyšet starosta Dubí Petr Pípal.

Kníže Clary přijede s manželkou a dětmi

Teplicko - Kníže Hieronymus Clary-Aldringen stráví víkend na Teplicku. Přijede kvůli oslavě 110. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí. A nebude sám. Delegace rodiny Clary bude čítat osm lidí.

Rybáři se v Dubí dostanou k vodě náhradní cestou z náměstí

Dubí - Vyřešeno. V Dubí našli novou cestu k vodě. Do rybářských revírů ČSM už nejezdí rybáři po prašné cestě za STK Mstišov, ale z náměstí dubské čtvrti Mstišov. Aby se dostali až k vodě, která je vzdálená asi 450 metrů, musí překonat závoru. Klíč od zámku dostanou na základě povolení. Získat ho mohou na městském úřadě v Dubí. „To, že zajedou až k vodě, kvitují především naši věkově starší členové," říká Josef Djakov, jednatel teplické rybářské organizace.

Kníže Clary přijede na oslavu dubského kostela

Dubí  - Dubí bude o víkendu slavit 110. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí. Na oslavy přijede část šlechtické rodiny Clary-Aldringen. Slavnostní zahájení s následným koncertem Severočeské filharmonie Teplice proběhne v pátek v dubském kostele od 17:00 a oslavy budou pokračovat v sobotu od 13:00 před kostelem kulturním programem (13:00 Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, 14:30 Sarah a The Adams, 16:00 Trapeři s Robertem Křesťanem, 17:30 Tučňáci). Vstup na slavnost je po oba dva dny volný.

Slavnost k výročí kostela v Dubí se blíží

Teplicko - Město Dubí se připravuje na slavnost u příležitosti 110. výročí posvěcení Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí.

Muž využil první školní den. Z dubské ZŠ chtěl odnést přehrávač a monitor

Dubí - Pěkný šok zažili na Základní škole Dubí 1 v budově v Pozorce. První školní den jim tam zpestřil zloděj. 33letý muž se do budovy dostal coby doprovod jednoho z prvňáčků. Domů ale nechtěl odejít s prázdnou.

Dominantu Cínovce chce město nechat opravit

Teplicko - Před lety si vzali kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci do své správy. Církev na jeho udržování nemá peníze. Město Dubí i za pomoci svých přátel z Německa udělalo několik nezbytných oprav. Kostel by ale potřeboval velkou rekonstrukci. Tu si dubská radnice vzhledem k tomu, že od státu do městské rozpočtu teče čím dál méně peněz, nemůže dovolit.

Slavnostem v Dubí přálo počasí. Úspěch měli hudebníci i porcelán

Dubí - Filipová, Vondráčková, Debbi, Holanová, Kotvald a i závod historických vozidel o pohár starosty města Dubí či ohňostroj, tak vypadaly víkendové Dubské slavnosti. „Slavnosti začaly pátečním koncertem Lenky Filipové v kostele. Byl to úžasný zážitek. Kostel byl plný a lidé dokonce museli stát," řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „V sobotu měla největší úspěch Helena Vondráčková a Petr Kotvald. To je velký showman. Pěkný byl i ohňostroj, který završil sobotní program."

Auto se zakrytou značkou ujelo z pumpy bez placení. Strážníci ho následně našli

Teplicko - Obsluha benzínové čerpací stanice OMV oznámila na služebnu městské policie Dubí, že jim na čerpací stanici přijelo osobní vozidlo Citroën s nalakovanou kapotou v neobvyklé kombinaci dvou barev. Navíc vozidlo mělo registrační značku zakrytou igelitem a po natankování pohonných hmot bez zaplacení z čerpací stanice řidič odjel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies