VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

Bouřňák využívá mrazů a opět zasněžuje. Lyžuje se i pod světly

Mikulov v Krušných horách - Obleva se nevyhnula ani Mikulovu a Bouřňáku. V sobotu to na Hrobské vypadalo, jako při jarní lyžovačce na konci března. Na sluníčku bylo téměř 10 stupňů Celsia. „Od úterního rána využíváme teplot pod nulou a dosněžujeme hlavně Slalomák a Hrobskou. Sjezdové tratě 3 a 4 jsou závislé na přírodním sněhu, takže kvalita tam hodně utrpěla. Proto doporučujeme na těchto tratích použít starší lyže," řekl vedoucí Sport centra Bouřňák Pavel Tetřev.

Bouřňák má díky oblevě dostatek vody na další zasněžování

Mikulov v Krušných horách, Ústecký kraj - V zimních střediscích v Ústeckém kraji o víkendu každý den lyžovaly stovky lidí, návštěvnost ovlivnilo deštivé a mlhavé počasí. Vyplývá to z informací od provozovatelů.

Z Cínovce mají uprchlíci odejít do léta, nyní jich je tam šedesát

Teplicko - Moldava je bez uprchlíků. A v polovině letošního roku o ně pravděpodobně přijde i Cínovec. V areálu bývalé německé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Altenberg jich je momentálně šedesát.

Peníze půjdou v Dubí na kanalizaci i varhany

Teplicko - Město Dubí bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Schváleny zastupitelstvem byly příjmy ve výši zhruba 130 milionů korun a výdaje ve výši asi 139 milionů. Schodek cca devět milionů radnice vykryje uspořenými finančními prostředky z minulých let. „V reálu bude schodek určitě nižší, protože v rozpočtu počítáme s rozpočtovanými cenami a soutěží na dodavatele se vždy ušetří," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Monolit na Cínovci už nestraší přijíždějící turisty

Teplicko - Již několik desetiletí oznamuje vstup na území České republiky přes starý hraniční přechod na Cínovci betonový monolit. Je k nepřehlédnutí. I proto se ho rozhodlo město Dubí opravit. „Jsem rád, že se vše podařilo zadministrovat a že rekonstrukce úspěšně proběhla.

Porcelánka po sto letech míří do USA

Dubí - Hned v lednu začne veletržní cesta porcelánky v Drážďanech. Na veletrhu cestovního ruchu Drážďany Reisemarkt bude už podruhé v rámci expozice Ústeckého kraje, která má vzbudit zájem zahraničních turistů, malířka Ivana Nováková před zraky návštěvníků malovat cibulový vzor. Světoznámý cibulák se v Dubí vyrábí již 152 let. Ti, kdo budou mít zájem, si budou moci sami zkusit, jaké to je malovat na přežahnutý střep.

Režiséra Michálka chtěli na ZŠ Dubí přeřadit o třídu výš. Měl dobré známky

Dubí /ROZHOVOR/- Základní škola v Dubí 2 slaví letos své 110. narozeniny. Za tu dlouhou dobu prošlo školou a získalo elementární vědomosti mnoho dětí. Jedním ze žáků byl i známý režisér Vladimír Michálek, který navštěvoval školu v letech 1963 1970. Nedávno se do školních lavic zase vrátil. Tentokrát ale jako host oslavy uspořádané vedením školy.

Driftování na Cínovci hlídá nově mobilní kamera

Teplicko - Na Cínovci se opět proháněla rychlá auta. Mladíci s tuningovými auty driftovali na čerstvě napadaném sněhu v prostoru bývalého parkovišti TIR, kam je vjezd zakázán. Dubští strážníci rozdali milovníkům školy smyku několik pokut. „Dostali jsme ohlášení od muže z Cínovce, že je na parkovišti pohyb aut. Mladíci driftují tím způsobem, že se několikrát projedou po parkovišti a do několika minut zase odjedou, protože mají spočítáno, za jak dlouho dojede hlídka městské policie z Dubí na Cínovec. Tentokrát ale odjet nestihli. Všem byla udělena na místě bloková pokuta," řekl velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy v Dubí

Dubí - Soud v pátek poslal do vazby muže obviněného z brutální vraždy 60leté ženy z Dubí na Teplicku. Obviněnému hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle neoficiálních zpráv šlo o vnuka zavražděné ženy. Zasadit jí měl několik ran nožem.

V Dubí budou čtyři adventní koncerty. Přijede Daniel Hůlka

Teplicko - V Dubí proběhnou čtyři adventní koncerty. První koncert se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci 1. prosince od 17:00 a představí se studenti a absolventi Konzervatoře Teplice, druhý a třetí koncert bude tradičně patřit dětem a žákům dubských mateřských a základních škol.

Tatra dubských hasičů je jako nová. Sehnat některé díly byl problém

Dubí - Dobrovolní hasiči v Dubí mají novou chloubu. Jde o klenot z Kopřivnice konkrétně Tatru 148. Před časem ji získali do svého vozového parku a vzhledem k tomu, že nebyla úplně v top stavu, tak ji opravili. No spíše z ní udělali „nový" stroj. „Skoro každou součástku jsme měli v ruce. Co se nevyměnilo, tak se alespoň řádně vyčistilo," řekl velitel SDH Dubí Robert Wegert.

Kostel získalo město. Chce udělat generální opravu

Teplicko - Kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci je nejstarší funkční památkou na správním území města Dubí. Byl postaven na základech staršího kostela ze 13. století. Město Dubí ho chce nově získat do svého majetku. Zastupitelé města již souhlasili s bezúplatným převodem od Římskokatolické farnosti Cínovec. „Tento kostel máme již v dlouhodobé výpůjčce za účelem jeho udržování, protože si této stavby velmi vážíme jako významné kulturní památky na území našeho města," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Dubští hasiči dostali ocenění

Teplicko - Záslužné medaile Ústeckého kraje mají své majitele. Celkem 51 medailí převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Martina Koláře ze společnosti Net4Gas záchranáři, policisté a hasiči. Nominováno na ocenění vylo 48 organizací či jednotlivců. Mezi oceněnými byla také Jednotka sboru dobrovolných hasičů Dubí, která byla záslužnou medailí oceněna za zásah ze srpna loňského roku, kdy došlo v etylénové jednotce firmy UNIPETROL RPA v areálu CHEMPARK Záluží k požáru.

„Demokracii si musíme hýčkat," řekl starosta Dubí Pípal

Teplicko - V úterý se u Městského úřadu v Dubí uskutečnil pietní akt při příležitosti 98. výročí vzniku samostatného československého státu. Věnce a kytice k pomníku, který u dubské radnice stojí od roku 2008, položili představitelé města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, občané města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies