VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

OBRAZEM: Důchodci mlsali a soutěžili

Dubí - V dubském domově důchodců Na Výšině se v úterý konal již 16. ročník Dubského koláče. Pohodový den plný sladkých koláčů, soutěží a zábavy zažili účastníci Dubského koláče. Do Dubí přijelo celkem 11 družstev z různých domovů důchodců napříč Ústeckým krajem. „Soutěžilo se v 7 disciplínách a testovaly se znalosti soutěžících z oblasti vaření, ale i to, jak šikovně by si v kuchyni počínali," řekla Kateřina Zemanová, vedoucí úseku zájmových činností DD Dubí a dodala: „Disciplíny byly následující vejce na tvrdo, menu, recepty, kuchařský kvíz, bába kořenářka, kuchařský běh a ovocný koš. Jako každý rok, tak i letos byl hlavní disciplínou koláč. Zadání znělo koláč z kynutého těsta tedy frgál či svatební koláčky."

Významný politik Volkmar Gabert má kořeny v dubských Drahůnkách

Dubí - Velký okamžik zažily včera před polednem Drahůnky v Dubí. Živo bylo zejména před rodným domem významného bavorského sociálně demokratického politika Volkmara Gaberta. Zástupci města Dubí a hosté tam totiž uctili jeho památku a to odhalením pamětní desky. Ta je umístěna na zdi domu směřující do ulice. „Pan Volkmar Gabert si zaslouží náš velký respekt a úctu. Proto jsem rád, že se celá věc podařila zrealizovat," nechal se slyšet starosta Dubí Petr Pípal.

Kníže Clary přijede s manželkou a dětmi

Teplicko - Kníže Hieronymus Clary-Aldringen stráví víkend na Teplicku. Přijede kvůli oslavě 110. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí. A nebude sám. Delegace rodiny Clary bude čítat osm lidí.

Rybáři se v Dubí dostanou k vodě náhradní cestou z náměstí

Dubí - Vyřešeno. V Dubí našli novou cestu k vodě. Do rybářských revírů ČSM už nejezdí rybáři po prašné cestě za STK Mstišov, ale z náměstí dubské čtvrti Mstišov. Aby se dostali až k vodě, která je vzdálená asi 450 metrů, musí překonat závoru. Klíč od zámku dostanou na základě povolení. Získat ho mohou na městském úřadě v Dubí. „To, že zajedou až k vodě, kvitují především naši věkově starší členové," říká Josef Djakov, jednatel teplické rybářské organizace.

Kníže Clary přijede na oslavu dubského kostela

Dubí  - Dubí bude o víkendu slavit 110. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí. Na oslavy přijede část šlechtické rodiny Clary-Aldringen. Slavnostní zahájení s následným koncertem Severočeské filharmonie Teplice proběhne v pátek v dubském kostele od 17:00 a oslavy budou pokračovat v sobotu od 13:00 před kostelem kulturním programem (13:00 Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, 14:30 Sarah a The Adams, 16:00 Trapeři s Robertem Křesťanem, 17:30 Tučňáci). Vstup na slavnost je po oba dva dny volný.

Slavnost k výročí kostela v Dubí se blíží

Teplicko - Město Dubí se připravuje na slavnost u příležitosti 110. výročí posvěcení Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí.

Muž využil první školní den. Z dubské ZŠ chtěl odnést přehrávač a monitor

Dubí - Pěkný šok zažili na Základní škole Dubí 1 v budově v Pozorce. První školní den jim tam zpestřil zloděj. 33letý muž se do budovy dostal coby doprovod jednoho z prvňáčků. Domů ale nechtěl odejít s prázdnou.

Dominantu Cínovce chce město nechat opravit

Teplicko - Před lety si vzali kostel Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci do své správy. Církev na jeho udržování nemá peníze. Město Dubí i za pomoci svých přátel z Německa udělalo několik nezbytných oprav. Kostel by ale potřeboval velkou rekonstrukci. Tu si dubská radnice vzhledem k tomu, že od státu do městské rozpočtu teče čím dál méně peněz, nemůže dovolit.

Slavnostem v Dubí přálo počasí. Úspěch měli hudebníci i porcelán

Dubí - Filipová, Vondráčková, Debbi, Holanová, Kotvald a i závod historických vozidel o pohár starosty města Dubí či ohňostroj, tak vypadaly víkendové Dubské slavnosti. „Slavnosti začaly pátečním koncertem Lenky Filipové v kostele. Byl to úžasný zážitek. Kostel byl plný a lidé dokonce museli stát," řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „V sobotu měla největší úspěch Helena Vondráčková a Petr Kotvald. To je velký showman. Pěkný byl i ohňostroj, který završil sobotní program."

Auto se zakrytou značkou ujelo z pumpy bez placení. Strážníci ho následně našli

Teplicko - Obsluha benzínové čerpací stanice OMV oznámila na služebnu městské policie Dubí, že jim na čerpací stanici přijelo osobní vozidlo Citroën s nalakovanou kapotou v neobvyklé kombinaci dvou barev. Navíc vozidlo mělo registrační značku zakrytou igelitem a po natankování pohonných hmot bez zaplacení z čerpací stanice řidič odjel.

Dubské slavnosti se uskuteční již o víkendu

Teplicko - Na slavnostech vystoupí např.: Filipová, Vondráčková, Debbi, Holanová. Pojede se i závod historických vozidel. Vstup je volný.

O budovu, kde byla Perspektiva, se chce město soudit

Dubí - Město Dubí se bude soudit o budovu bývalé základní školy 3 Pozorka. Před lety ji za zvýhodněnou cenu prodala společnosti Střední škola sociální Perspektiva a vyšší odborná škola s. r. o. s tím, že v budově bude společnost zajišťovat výuku v souladu se školským zákonem. Od ledna letošního roku se tak ale neděje.

Dubí se stane členem Asociace českých keramických města

Dubí - Rada města Dubí vydala souhlasné stanovisko s členstvím v Asociaci českých keramických měst, která by měla vzniknout jako národní asociace Evropské asociace keramických měst.

V Dubí bude více hydrantů. Zvýše se ochrana města

Teplicko - Rada města Dubí vydala souhlas s osazením nových nadzemních hydrantů. Byla to reakce na žádost hasičského záchranného sboru. „Hydranty bude osazovat provozovatel sítě a to vždy po jednom v katastrálním území Běhánky, Bystřice, Dubí, Pozorka a Mstišov. Tímto krokem tak přispějeme k dalšímu stupni požární ochrany v našem městě," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies