VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUBÍ

V Dubí bude velikonoční výstava. K vidění budou kraslice

Teplicko - Velikonoční výstavu můžete navštívit od 14. do 31. března v prostorách Domu porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí. Výstavu pořádá Městské informační centrum Dubí ve spolupráci s firmou Český porcelán, a.s. a Galerií kraslic v Libotenicích.

Hodiny zase bimbají. Mlčí jen o prázdninách

Teplicko - Jdou těžko přehlédnout. Jsou jako magnet. Přitahují oči i uši. Řeč je o hodinách na budově ZŠ Dubí 2 v městské části Dubí-Bystřice. Více jak třicet let stály. Teď zase bimbají a ukazují čas. „Opraveny byly v rámci první etapy renovace střechy a omítek budovy," řekl školník Libor Kos.

Varhany projdou generální opravou

Teplicko - V Dubí se letos začne s opravou varhan z kostela Panny Marie. Jejich krásný zvuk se má rozeznít po více jak dvaceti letech. Pokud půjde vše podle plánu, tak se první koncert na nich odehraje v létě příštího roku.

Dvacet vycpaných ptáků našli na půdě. Ukážou je veřejnosti

Teplicko - Na půdě základní školy Dubí 2 objevili vycpané ptáky. Pravděpodobně pamatují druhou světovou válku. Mezi dvaceti ptáky je třeba poštolka, datel či bažant. Až je řádně pročistí a opatří popisky, tak je umístí do vitríny v budově školy.

Kostel vysvětili před 110 lety. V září přijede i papežský nuncius

Teplicko - Kostel Panny Marie v Dubí letos oslaví 110 let od svého vysvěcení. Vedení města plánuje na 23. září uspořádat k této příležitosti společensko-kulturní akci pro veřejnost.

Na tuningáře si lidé stěžují. Radnice nechá nainstalovat na parkovišti závory

Teplicko - Do areálu někdejšího parkoviště vozů TIR na Cínovci se sjíždí příznivci „školy smyku" a řidiči s tuningovými auty. Lidé z okolí si stěžují na hluk.

Nepořádek u kolonií trápí vedení města

Teplicko - Někteří obyvatelé Dubí si moc nelámou hlavu kam vyhazují dopad. Lokalit s černými skládkami se najde v Dubí několik třeba ve Mstišově za STK a zejména v bezprostřední blízkosti zahrádkářských kolonií.

Český porcelán představil novinky pro Ambiente

Dubí - V nejvyšším patře výstavního pavilonu ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se na prestižním světovém veletrhu spotřebního zboží a designu Ambiente 2016 ve Frankfurtu nad Mohanem prezentují nejvýznamnější a nejúspěšnější výrobci, je rovněž v tomto roce prostor vyhrazený akciové společnosti Český porcelán, Dubí.

OBRAZEM: Olympijský oheň vzplanul! Pro stovky sportovců začaly hry

Ústecký kraj - Čtyřdenní festival emocí, bojovnosti, odhodlání i přátelství. Čtyřdenní oslava sportu. To jsou Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016, které včera začaly. Hostí je Ústecký kraj.

V oboře Mstišov se střílelo. Dva psi napadli zvěř

Teplicko - V oboře Mstišov se střílelo. Dva psi tam v noci z pondělí na úterý napadli zvěř. Správcová obory a myslivkyně zasáhla brokovnicí. Pes jménem Romeo skončil na ústecké veterině s 60 broky v těle, fenka se vrátila majitelům. Případ šetří policie. Škoda na zabitých zvířatech se pohybuje kolem 15 tisíc korun.

V Modrodomě bude porcelán Julie Šiškové

Dubí - Městské informační centrum v Dubí zve i v letošním roce na výstavy a akce, které pravidelně připravují v Domě porcelánu s modrou krví.

Speciální mapová aplikace pro zimní olympiádu dětí a mládeže spuštěna

Teplicko - Speciální mapovou aplikaci pro zimní olympiádu dětí a mládeže, která proběhne od 17. do 22. ledna na pěti místech Ústeckého kraje, připravil odbor informatiky a organizačních věcí krajského úřadu.

Strážníci začali využívat mobilní kamery, aby odhalili bordeláře

Dubí - Městská policie v Dubí začala využívat mobilní kameru pro kontrolu umisťování odpadu mimo sběrné nádoby.

Celníci úřadovali v Dubí. Červená nafta se Vietnamci hodně prodražila

Severní Čechy - O pašování tzv. červené nafty po stovkách až tisících litrech jsme psali již několikrát. I o tom, že v řadě případů celníci odhalili i nelegální „malospotřebitele" dotované německé nafty, kterou nelze přepravovat přes hranice SRN. V rámci Německa se používá jenom k dotovaným účelům v rámci vytápění a zemědělských prací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies