VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

Svěcený vystoupí na zámku. Výtěžek půjde na nákup postelí

Duchcov - Městská nemocnice Duchcov pořádá dne 7. října v 19 hodin benefiční koncert na duchcovském zámku, ve Valdštejnském sále. Vystoupí známý houslový virtuos Jaroslav Svěcený s doprovodem.

Dusilová podpoří benefiční projekt pro Reinerovu fresku

Teplicko - Výjimečné koncertní představení se bude konat v pavilonu pro Reinerovu fresku v zámecké zahradě v Duchcově. V sobotu 12. září se sem vrátí mnoha hudebními cenami ověnčená zpěvačka a hudební experimentátorka Lenka Dusilová, která představí mimořádný audiovizuální program ve prospěch benefičního projektu.

Jaká byla femme fatale Casanovy? Zjistíte to na výstavě v duchcovském zámku

Duchcov - Až do konce měsíce října bude hostit galerie Giacomo na státním zámku Duchcov výstavu s dost zajímavým názvem Šmouha po štětce.

Na hřbitově v Duchcově uctili památku amerických letců sestřelených nad dolem

Teplicko - Na Městském hřbitově v Duchcově v pondělí odpoledne uctili památku amerických letců sestřelených nad dolem Alexandr. K pomníku položili květiny i starosta Duchcova Zbyněk Šimbera, zástupci obce Baráčníků, předseda Československé obce legionářské pro Teplicko Petr Pípal a představitelé Severočeského leteckého archivu.

V Oseku vybudovali lanové bludiště v korunách stromů

Osek - Nový lanový park má dvě trasy a pojme najednou až 110 návštěvníků. Vstupné je 20 Kč, místním stačí náramek

Hasičská stanice i školka mají novou fasádu a plastová okna

Duchcov - Objekt duchcovských profesionálních hasičů prošel rekonstrukcí. Budova je zateplená, dostala nová okna a fasádu. „Kromě toho se opravila i střecha a odstraněny byly statické vady," sdělil místostarosta Duchcova Stanislav Strohmeier.

Pokud bude hezky, tak navýší počet laviček v letním kině

Duchcov - Letní kino na duchcovském koupališti funguje už více jak měsíc. Postupně si u diváků získává větší a větší oblibu. Vedení kulturního centra dokonce plánuje navýšit počet míst k sezení. „Největší návštěvnost jsme zaznamenali u filmů Hodinový manžel (53), Babovřesky 3 (32), Intimity (31). Průměrná návštěvnost je zatím 22 diváků. Vedou české filmy. Zdá se, že dramaturgie jednoho českého filmu každý víkend se vyplatila," řekl vedoucí kulturního centra Duchcov Bohumil Vitásek a dodal: „Pokud vyjde počasí očekáváme tuto sobotu větší návštěvnost, takže navýšíme počet laviček. Místo šedesáti míst k sezení bude k dispozici rovných sto."

Už osmdesát důchodců dostalo 500 Kč

Duchcov - Vzhledem k tomu, že firma, která zajišťuje meziměstskou dopravu v Ústeckém kraji, neposkytuje žádnou slevu pro seniory, rozhodlo už na jaře vedení Duchcova o poskytnutí příspěvku pro důchodce. Zatím ho dostalo osmdesát důchodců. „V průměru každé zasedání rady města schvalujeme šest až sedm žádostí," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Proti větrníkům na Moldavě bojují jen chataři

Moldava – Ekologové Dětí Země z Brna bojují proti dálnici D8 přes České středohoří, aby ochránili zdejší faunu a flóru. A na objízdných komunikacích umírají lidé.

Příběh touhy a lásky, to je velký Pepův sen o Brazílii

Hrob, Ústí nad Labem - Koncem loňského roku EC Lokomotiva Mumie uspořádala pro handicapovaného Jozefa Suchého z Hrobu mimořádnou sportovní akci.

Letní kino uvede o víkendu komedie. Hluk má větší příroda

Duchcov - Letní kino na duchcovském koupališti má za sebou už dvě promítání. Tento víkend jsou pro návštěvníky připraveny projekce filmů: Hodinový manžel a Všechny cesty vedou do hrobu. „To jestli lidé přijdou nebo ne ovlivňuje hodně počasí. Teď má být hezky. Připravili jsme na tento víkend dvě komedie. Letní kino má svoje kouzlo a lidé by si ho neměli nechat ujít," láká vedoucí kulturního centra Bohumil Vitásek.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Casanova se vrátil na zámek

Duchcov /PŘIDÁNO FOTO/ – Zaplněné nádvoří duchcovského zámku přivítalo v pátek v podvečer kočár s proslulým milovníkem žen a života Giacomo Casanovou a jeho doprovodem. V pořadí již 21. Casanovské slavnosti mohly začít. Tentokrát se ovšem slavilo 775 let historie města i 230. výročí příchodu Giacoma Casanovy do Duchcova.Premiéru hudební komedie ze života Casanovy, Casanova a doktor O´Reilly , autoři Milan a Marie Petrovští napsali a soubor Divadla „M" nastudoval výhradně pro slavnostní příležitost, kterou bylo zahájení Casanovských slavností. Jako host si tentokrát s duchcovskými divadelníky s chutí zahrál roli doktora O´Reillyho Jan Antonín Duchoslav .Potlesk zaplněného zámeckého nádvoří ocenil humor a výkony všech účinkujících a dobře naladění návštěvníci se přesunuli na zámeckou zahradu k hlavní scéně, kde začínaly koncerty, na které se všichni těšili.

Zámek připravil čtyři výstavní projekty

Teplicko - Letošní 21. Casanovské slavnosti, které pořádá Kulturní centrum Duchcov, se budou konat tento víkend. Oslavovat se bude 775 historie města i 230. výročí příchodu Giacoma Casanovy. Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem Casanovy v kočáře na duchcovský zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Správa zámku připravila u této příležitosti zajímavý doprovodný program.

Duchcovská nemocnice přežila krizi. Nové vedení modernizuje a investuje

Duchcov - Tak trochu jiný špitál, říká s úsměvem na rtech nový ředitel duchcovské nemocnice Jaroslav Míč. A ukazuje na moderně vybavené pokoje na chirurgii a lůžkové části interny. Jsou čisté a vkusně zařízené. Většinou jsou na pokoji dva až tři pacienti. Kdo chce, tak ale může využít nadstandard s možností ubytování člena rodiny. „Je to tu příjemné. Hezky se o nás starají. A navíc tady nemusím žehlit, prát, vařit," řekla nám pobaveně žena středního věku, která absolvovala operaci křečových žil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies