VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

Nové hřiště pro náctileté bude v Oseku hotové do pololetí

Osek -V bývalé zahradě Domu dětí a mládeže v Oseku začalo loni na podzim vyrůstat dětské hřiště pro starší děti, kterým už k zábavě nestačí jen pískoviště a prolézačky.

Kostel svatého Petra a Pavla v Oseku bude zvenku nasvícený

Osek - Když kostel svatého Petra a Pavla získalo město Osek od církve do svého vlastnictví, snažilo se v rámci finančních možností o jeho renovaci a zpřístupnění veřejnosti.

Kdo získá Cenu města Duchcov? Nominace už se podávají

Duchcov – Do 20. února mohou podávat občané starší 18 let, kteří mají trvalý pobyt na území města Duchcov, návrhy na osoby na udělení Ceny města Duchcova za rok 2016.

Had zaměstnal duchcovské strážníky. Nebyl jedovatý

Duchcov - V minulých dnech řešili duchcovští strážníci odchyt hada.

V Oseku se lidé v létě asi nevykoupou

Osek - Rekonstrukce koupaliště, je pro Osek největší a nejsledovanější investiční akcí letošního roku.

Staré nádraží v Duchcově půjde k zemi

Duchcov - Zastupitelstvo Duchcova rozhodlo o zbourání starého zdevastovaného nádraží v jižní části města. Z 19 přítomných zastupitelů (celkem jich má Duchcov 21, pozn. red.) hlasovalo pro demolici 12. Vedení města by rádo v nově vzniklém prostoru vidělo park. Na demolici chce získat dotaci.

OBRAZEM: V Oseku uctili památku obětí výbuchu na Nelsonu

Osek - Za účasti havířských spolků z Teplicka, Mostecka a Saska a zástupců samosprávy si účastníci pietního aktu v Oseku připomenuli, že před 83 lety došlo k tragické události na dole Nelson III, při níž zahynulo 144 lidí, z toho 140 horníků v dole, 2 osoby v troskách a poslední 2 osoby při záchranných a vyklízecích pracích. K výbuchu došlo 3. ledna roku 1934.

Vítr skolil staré vrby. Zámecký park město raději na víkend zavřelo

Teplicko - Vichr úřadoval v pátek i v Duchcově. „Škody nám vznikly zejména na vánoční výzdobě v ulici Lipová podél rybníka Barbora. Vítr tam z osvětlení sundal všechny svítící ozdoby. Jsou úplně na odpis. Budeme kontaktovat pojišťovnu," sdělil starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Více rychlíků stavět v Duchcově nebude

Teplicko - Je jasno. Další rychlíky v Duchcově nebudou stavět. Město neuspělo s žádostmi na ministerstvu dopravy o vrácení některých rychlíkových spojů. Po loňské úpravě jízdního řádu totiž většina spojů na trase Praha Cheb duchcovským nádražím pouze projíždí. Podle ministerstva to tak i zůstane, rychlíky totiž využívalo málo lidí.

Děti a mládež mají na zámek vstup zdarma

Duchcov - Zámek Duchcov bude pro návštěvníky otevřený i ve státní svátek v Den vzniku samostatného československého státu v pátek 28. října.

Sumec Franta měří přes dva metry a váží 60 kilo

Duchcov - Stovky lidí se přišly i přes nepřízeň počasí podívat v sobotu na výlov městského rybníku Barbora v Duchcově.

Někomu uletěla korela. Strážníci ji krmí zobem

Duchcov - Korela chocholatá zatoužila po svobodě. Ze své klece vyletěla na konci září. Duchcovští strážníci okrasného papouška nalezli v Teplické ulici u čerpací stanice.

V areálu Bažantnice je nové workoutové hřiště

Teplicko - Město Duchcov nechalo instalovat na své náklady v areálu Bažantnice nové workoutové hřiště. Hřiště je určeno pro zájemce o silové cvičení, kdy ve všech cvicích je využívána vlastní váha těla. Otevření hřiště odstartovala exhibice svalovců.

FOTO: Lodní modeláři soutěžili v Duchcově

Teplicko - Lodní modeláři si dali o víkendu dostaveníčko v Duchcově na místním rybníku Barbora. Objektivem to zachytil fotograf Zdeněk Traxler.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení