VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

V sobotu bude v kině Růže od Casanovy

Teplicko - Růže od Casanovy se uskuteční tuto sobotu od 19:30 v duchcovském kině. Jde o 19. ročník pěvecké soutěže neprofesionálních zpěváků milostné písně. V porotě zasednou: Heidi Janků, Jiří Zonyga, Zdeněk Mahdal. Slovem provází: Zdeněk Podhůrský. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet onkologicky nemocného dítěte žijícího v Duchcově.

Skupina dětí urážela ženu. Na místě zasahovali strážníci

Teplicko - Hlídka MP Duchcov přijala oznámení od občana města, že se v parku Bedřicha Smetany nachází žena, kterou hrubě uráží skupina dětí. Strážníci na místě ženu nalezli a ona jim celou záležitost vysvětlila.

Tak to si milovníci modelů určitě přišli na své, někteří si nakoupili i domů

Duchcov - Modely vláčků, letadel a nebo lodí byly o víkendu k vidění v zámecké konírně v Duchcově. K tomu další modely, které teprve na své sestavení čekají. To bylo lákadlo především pro modeláře. A nechyběly ani dioráma, výjevy bitev a dalších válečných situací.

Návštěvnost letního kina ovlivňuje počasí. Hitem má být film o Lucii

Teplicko - Provoz letního kina na městském koupališti v Duchcově je v plném proudu. Návštěvnost je zatím slabší než loni. Může za to, podle vedoucího kulturního centra Duchcov Bohumila Vitáska, počasí.

Rajčata budou plodit až do Mikuláše

Teplicko - V duchcovských sklenících naplno běží sezona rajčat. Sklizeň tam probíhá postupně. Plodit by rostliny měly až do Mikuláše. „Rajčata pěstujeme v půdě ve skleníku, tam i dozrávají. Chemii nepoužíváme," řekl Václav Krtek ze zahradnictví Unient v Duchcově a dodal: „Sklidíme tady tuny rajčat. Exportujeme je do Polep, kde má paní Sedláčková sklad zeleniny a ovoce. Tam si jezdí zelináři, maloobchodníci i lidé, kteří chtějí třeba jen deset kilo rajčat."

O osudu vodovodu z Obřího pramene rozhodne až soud

Teplicko - Duchcovské koupaliště (snímek v článku) je bez vody z Obřího pramene. Město se domáhá puštění vodovodu u společnosti Coal Services a.s.. Ta je toho názoru, že je vlastníkem vodovodu a má právo ho zavřít, což udělala. Celý spor bude muset vyřešit až soud.

Druhá tráva dnes v Duchcově začíná druhou část turné

Duchcov - Pozor, pro nepřízeň počasí přesunuto z koupaliště do krytého sálu kina Lípa. Začátek koncertu je posunut na 19:30 hodin. Jinak vše zůstává.

„Domeček" má novou fasádu. Budovu kdysi postavil Jána

Teplicko - Dům dětí a mládeže v Duchcově se může pochlubit opravenou budovou. „Domeček" jako organizace sice patří Ústeckému kraji, ale budovy a areál jsou majetkem města Duchcov. To už loni nechalo vyměnit v jedné z budov okna a před několika dny skončili dělníci opravu fasády a parapetů. Budova se nezateplovala, protože stavba je památkově chráněná. Je postavena ve funkcionalistickém stylu a autorem je architekt Josef Jána.

Z městského autobusu už lidé vystupují přímo u špitálu

Teplicko - Město Duchcov nechalo vybudovat zastávku pro městskou autobusovou dopravu přímo u vchodu do areálu městské nemocnice. Město tak vyslyšelo požadavky starých lidí, kteří se hůře pohybují. Zastávka je řádně označena a místní autobus k ní zajíždí dle platného jízdního řádu. Zastávka byla schválena radnicí už loni. Po získání potřebných povolení ji dělníci vybudovali letos. (kos)

Gymnázium hostí Technické hry pro žáky ZŠ

Teplicko - Technické obory mají budoucnost, shodli se v úterý hosté slavnostního zahájení Technických her na duchcovského gymnáziu. „Jde o první ročník Her. Rádi bychom z této akce udělali tradici," řekla ředitelka Gymnázia a Střední průmyslové školy Duchcov Jana Poláková. Hry jsou určeny pro žáky 8. tříd ZŠ z Teplicka a pokračují ještě ve středu.

Poraněného bobra odchytli u nádraží

Duchcov - Poraněného bobra si všiml občan Duchcova. Informaci o zvířeti předal strážníkům a ti bobra odchytli.

Zámek vás okouzlí antikou

Duchcov - Státní zámek Duchcov v pátek otevřel novou stálou expozici nazvanou „Okouzleni antikou". V autentickém prostředí osmi zámeckých sálů je možné zhlédnout téměř 150 historických odlitků slavných i méně známých antických uměleckých děl. Jejich prostřednictvím se návštěvníci seznámí s příběhy z řecké mytologie, a dozvědí se i mnohé nejen z historie a kultury starověku.

Bude mít čapí láska z Duchcova happy end?

Duchcov - Dlouhé čekání skončilo tento týden. Do Duchcova opět přiletěli čápi. A to hned tři! Čapí pár pravděpodobně opět Hynek a Jarmila se zabydlel v uměle vybudovaném hnízdě na stromě. Stará bříze je součástí soukromé zahrady rodinného domu.

Školka dostala novou fasádu

Teplicko - Mateřská školka Tyršova v Duchcově hraje novými barvami. Dostala novou fasádu, okna i okapy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies