VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Casanova se vrátil na zámek

Duchcov /PŘIDÁNO FOTO/ – Zaplněné nádvoří duchcovského zámku přivítalo v pátek v podvečer kočár s proslulým milovníkem žen a života Giacomo Casanovou a jeho doprovodem. V pořadí již 21. Casanovské slavnosti mohly začít. Tentokrát se ovšem slavilo 775 let historie města i 230. výročí příchodu Giacoma Casanovy do Duchcova.Premiéru hudební komedie ze života Casanovy, Casanova a doktor O´Reilly , autoři Milan a Marie Petrovští napsali a soubor Divadla „M" nastudoval výhradně pro slavnostní příležitost, kterou bylo zahájení Casanovských slavností. Jako host si tentokrát s duchcovskými divadelníky s chutí zahrál roli doktora O´Reillyho Jan Antonín Duchoslav .Potlesk zaplněného zámeckého nádvoří ocenil humor a výkony všech účinkujících a dobře naladění návštěvníci se přesunuli na zámeckou zahradu k hlavní scéně, kde začínaly koncerty, na které se všichni těšili.

Zámek připravil čtyři výstavní projekty

Teplicko - Letošní 21. Casanovské slavnosti, které pořádá Kulturní centrum Duchcov, se budou konat tento víkend. Oslavovat se bude 775 historie města i 230. výročí příchodu Giacoma Casanovy. Slavnosti budou zahájeny tradičním příjezdem Casanovy v kočáře na duchcovský zámek a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Správa zámku připravila u této příležitosti zajímavý doprovodný program.

Duchcovská nemocnice přežila krizi. Nové vedení modernizuje a investuje

Duchcov - Tak trochu jiný špitál, říká s úsměvem na rtech nový ředitel duchcovské nemocnice Jaroslav Míč. A ukazuje na moderně vybavené pokoje na chirurgii a lůžkové části interny. Jsou čisté a vkusně zařízené. Většinou jsou na pokoji dva až tři pacienti. Kdo chce, tak ale může využít nadstandard s možností ubytování člena rodiny. „Je to tu příjemné. Hezky se o nás starají. A navíc tady nemusím žehlit, prát, vařit," řekla nám pobaveně žena středního věku, která absolvovala operaci křečových žil.

Casanovky: kapely, divadlo i ohňostroj

Duchcov /CELÝ PROGRAM/  - Letošní 21. Casanovské slavnosti se budou konat 12. a 13. června. Připomenou tak 230. výročí příchodu Giacomo Casanovy do Duchcova a zároveň oslaví 775 let historie města.

Pozor na podvodníky, nenechte se napálit

Teplicko - Duchcovští policisté prověřují podvodné jednání, jehož obětí se stala tamní seniorka. Na mobilní telefon ji kontaktoval neznámý muž, který se představil jako zástupce mobilního operátora a nabídl jí slevu na volání. Dotazoval se na výši jejích měsíčních nákladů a pod příslibem levnějšího volání jí přemluvil, aby zaslala SMS, kterou jí nadiktoval, na jím uvedené číslo a zprávu doplnila svým heslem.

Peníze budou, věří ministryně Marksová

Duchcov, Ústí nad Labem - Chybějící peníze na sociální služby by do Ústeckého kraje měly přijít. Nebude to ale hned. O injekci ve výši 720 milionů musí rozhodnout ministr financí Andrej Babiš.

Čáp přiletěl opět na starou břízu. Na partnerku čeká

Teplicko -  Do Duchcova přiletěl čáp bílý. Zatím je sám a čeká na partnerku. Stejně jako loni se nastěhoval na starou břízu v zahradě u rodinného domu, kde měl od majitele připravené hnízdo. „Letos přiletěl čáp dřív než loni. Partnerka se mu ale někde toulá," sdělil Vladimír Cholenský z Duchcova. Právě na jeho zahradě poblíž městského koupaliště v Duchcově je teď vidět docela unikátní věc. Čápů, kteří by se zabydleli v našich zeměpisných šířkách není zrovna moc. „Zahnízdění čápa je dílem velké náhody. Loni naše ptačí dvojice vyvedla tři mladé," připomněl Cholenský.

Jižní část Duchcova dostává nové inženýrské sítě

Teplicko - Společnosti RWE a SVS zahájily rekonstrukci inženýrských sítí v části města Duchcova v ulicích Bílinská, Havířská, Studniční, Nádražní, Riegrova, Bří. Čapků. Jedná se o opravy kanalizace, vodovodů a rozvodů plynu včetně vybudování přípojek k obytným domům. „Projekt byl připraven už za minulého vedení. Jsme moc rádi, že se teď podařilo vše rozjet. Samozřejmě je to dlouhodobá stavební akce a žádáme občany, aby byli tolerantní. Odměnou budou obyvatelům nové fungující sítě a také opravené chodníky a komunikace," řekl místostarosta Duchcova Stanislav Strohmeier.

Duchcov má nový autobus

Teplicko - Město Duchcov má nový autobus. Projíždí městem dle jízdního řádu a dopravuje občany Duchcova. Nový autobus stál skoro dva miliony, na provoz přispívá radnice 33 Kč/km. Jedna jízda po Duchcově stojí devět korun. „Službu nově zabezpečují Technické služby města Duchcov (TSMD), které autobus zakoupily. Senioři z Duchcova nad 70 let a tělesně postižení neplatí jízdné," informoval starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Vyhláška stopne pikniky v ulicích Duchcova

Teplicko - Duchcov má novou vyhlášku, která by měla zlepšit pořádek ve městě. Platit začne začátkem dubna. Městská policie Duchcov podle ní bude moci např. pokutovat posedávání na betonových zídkách a palisádách nebo grilování na veřejném prostranství. „Vyhláška postihuje škodlivé činnosti narušující veřejný pořádek, nebo které jsou v rozporu s dobrými mravy a ochrannou bezpečnosti, zdraví a majetku," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

V Duchcově vybudují nový kruháč. Křižovatka bude bezpečnější

Teplicko - Město Duchcov plánuje postavit kruhový objezd s dvěma bypasy na frekventované křižovatce Osecká Teplická -Masarykova Horská. Denně tímto dopravním uzlem projede na 17,5 tisíce vozidel. Cílem je zpřehlednit dopravní situaci a zajistit větší bezpečnost řidičů i chodců.

FOTO: Zavzpomínali na historii události u „Duchcovského viaduktu"

Teplicko - Minulý týden uplynulo již 84 roků od události, která vstoupila do historie jako jeden z nejvarovnějších momentů světové hospodářské krize 30. let 20. století na severu Čech.

ČSSD zrušila místní buňku v Duchcově, která je v koalici s DSSS

Praha, Duchcov – Sociální demokracie v sobotu zrušila svou místní buňku v Duchcově, která uzavřela koalici mimo jiné s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). ČTK to po jednání ústředního výkonného výboru sdělil předseda strany, premiér Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj v přijatém usnesení odmítla jakoukoli spolupráci s DSSS. Vedení sociální demokracie požadovalo zrušení buňky již dříve, ústecký krajský výbor strany však koncem listopadu navzdory Sobotkově výzvě místní organizaci nerozpustil.

Duchcov za císaře pána

Duchcov - Velebné tóny hymny starého mocnářství v podání c. k. koncesovaného flašinetáře Maxe Fische zahájily v Poppelově výstavní síni Muzea města Duchcova vernisáž výstavy „ZA CÍSAŘE PÁNA!".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies