VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

Návštěvnost letního kina ovlivňuje počasí. Hitem má být film o Lucii

Teplicko - Provoz letního kina na městském koupališti v Duchcově je v plném proudu. Návštěvnost je zatím slabší než loni. Může za to, podle vedoucího kulturního centra Duchcov Bohumila Vitáska, počasí.

Rajčata budou plodit až do Mikuláše

Teplicko - V duchcovských sklenících naplno běží sezona rajčat. Sklizeň tam probíhá postupně. Plodit by rostliny měly až do Mikuláše. „Rajčata pěstujeme v půdě ve skleníku, tam i dozrávají. Chemii nepoužíváme," řekl Václav Krtek ze zahradnictví Unient v Duchcově a dodal: „Sklidíme tady tuny rajčat. Exportujeme je do Polep, kde má paní Sedláčková sklad zeleniny a ovoce. Tam si jezdí zelináři, maloobchodníci i lidé, kteří chtějí třeba jen deset kilo rajčat."

O osudu vodovodu z Obřího pramene rozhodne až soud

Teplicko - Duchcovské koupaliště (snímek v článku) je bez vody z Obřího pramene. Město se domáhá puštění vodovodu u společnosti Coal Services a.s.. Ta je toho názoru, že je vlastníkem vodovodu a má právo ho zavřít, což udělala. Celý spor bude muset vyřešit až soud.

Druhá tráva dnes v Duchcově začíná druhou část turné

Duchcov - Pozor, pro nepřízeň počasí přesunuto z koupaliště do krytého sálu kina Lípa. Začátek koncertu je posunut na 19:30 hodin. Jinak vše zůstává.

„Domeček" má novou fasádu. Budovu kdysi postavil Jána

Teplicko - Dům dětí a mládeže v Duchcově se může pochlubit opravenou budovou. „Domeček" jako organizace sice patří Ústeckému kraji, ale budovy a areál jsou majetkem města Duchcov. To už loni nechalo vyměnit v jedné z budov okna a před několika dny skončili dělníci opravu fasády a parapetů. Budova se nezateplovala, protože stavba je památkově chráněná. Je postavena ve funkcionalistickém stylu a autorem je architekt Josef Jána.

Z městského autobusu už lidé vystupují přímo u špitálu

Teplicko - Město Duchcov nechalo vybudovat zastávku pro městskou autobusovou dopravu přímo u vchodu do areálu městské nemocnice. Město tak vyslyšelo požadavky starých lidí, kteří se hůře pohybují. Zastávka je řádně označena a místní autobus k ní zajíždí dle platného jízdního řádu. Zastávka byla schválena radnicí už loni. Po získání potřebných povolení ji dělníci vybudovali letos. (kos)

Gymnázium hostí Technické hry pro žáky ZŠ

Teplicko - Technické obory mají budoucnost, shodli se v úterý hosté slavnostního zahájení Technických her na duchcovského gymnáziu. „Jde o první ročník Her. Rádi bychom z této akce udělali tradici," řekla ředitelka Gymnázia a Střední průmyslové školy Duchcov Jana Poláková. Hry jsou určeny pro žáky 8. tříd ZŠ z Teplicka a pokračují ještě ve středu.

Poraněného bobra odchytli u nádraží

Duchcov - Poraněného bobra si všiml občan Duchcova. Informaci o zvířeti předal strážníkům a ti bobra odchytli.

Zámek vás okouzlí antikou

Duchcov - Státní zámek Duchcov v pátek otevřel novou stálou expozici nazvanou „Okouzleni antikou". V autentickém prostředí osmi zámeckých sálů je možné zhlédnout téměř 150 historických odlitků slavných i méně známých antických uměleckých děl. Jejich prostřednictvím se návštěvníci seznámí s příběhy z řecké mytologie, a dozvědí se i mnohé nejen z historie a kultury starověku.

Bude mít čapí láska z Duchcova happy end?

Duchcov - Dlouhé čekání skončilo tento týden. Do Duchcova opět přiletěli čápi. A to hned tři! Čapí pár pravděpodobně opět Hynek a Jarmila se zabydlel v uměle vybudovaném hnízdě na stromě. Stará bříze je součástí soukromé zahrady rodinného domu.

Školka dostala novou fasádu

Teplicko - Mateřská školka Tyršova v Duchcově hraje novými barvami. Dostala novou fasádu, okna i okapy.

Casanovu mají na zámku v modrém i v hnědém provedení

Duchcov - Pokud se řekne Duchcov, pak téměř každého napadne zámek, Casanova, porcelánka. A tato tři slova se v minulých dnech propojila. Před koncem loňského roku se několikrát sešli zástupci závodu Royal Dux Bohemia a správy státního zámku Duchcov, aby se společně zamysleli nad novými formami spolupráce.

Letci z bombardéru mají novou vrtuli. Je ze dřeva

Teplicko - Památka na pád bombardéru B 17 má novou podobu. Replika originálu vrtule amerického stroje zdobí pietní místo na hřbitově v Duchcově. Je dřevěná a je v měřítku 1:1.

Věra Bartošková: Léta s Kapucínem stála za to

Ústí nad Labem, Duchcov /ROZHOVOR/ - Vzestupy i pády, pěkné vydané knížky, ale také starost, kde na ně vzít peníze. Nejen tyto strasti lemovaly cestu duchcovského vydavatelství Kapucín vlastně již od roku 1991 až dodnes, kdy se rozhodlo skončit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies