VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

AKTUALIZOVÁNO

Když mě vyloučí z ČSSD, tak na radnici zůstanu, říká starosta Duchcova Šimbera

Teplicko - Užší vedení ČSSD vyzvalo krajský výkonný výbor ČSSD v Ústeckém kraji, aby zrušil místní organizaci v Duchcově na Teplicku. Tamní sociální demokraté se dohodli na koalici s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Sociální demokracie se už ve čtvrtek od této koalice, kde je vedle DSSS i KSČM, distancovala. Grémium strany v pátek také požádalo KVV ČSSD v Ústeckém kraji, aby na krajské konferenci navrhl vyloučení dvou duchcovských zastupitelů ze strany. Konkrétně Zbyňka Šimbery a  Andrey Abertové, kteří podpořili vytvoření pro vedení ČSSD nepřijatelné koalice.

Největší hvězdou Barbory je 55 kilový sumec Franta

Duchcov - Byla to parádní podívaná. A lidé v Duchcově si ji rozhodně nemohli nechat ujít. Dav diváků srocený na břehu vypuštěného rybníku Barbora jsme viděli už z dálky, když jsme v sobotu ráno přijeli do Duchcova. A stejné to bylo až do pozdního odpoledne, čemuž dost pomohlo i krásné počasí, jako na objednávku. Výlovem Barbory pokračovaly na Teplicku podzimní výlovy.

Do Duchcova přijela v sobotu i vozidla veřejné bezpečnosti

Duchcov - V prostoru zámecké zahrady v Duchcově se v sobotu konal den prevence. Vidět zde byla hasičská vozidla, sanitky a policejní auta. A také ta stará, žlutobílá, která ještě nesou dřívější označení veřejné bezpečnosti.

Duchcovský zámek hledá akci roku

Duchcov - Pět kulturních událostí zařadila správa duchcovského zámku do ankety „Akce roku 2014". Ta byla na stránkách zámku spuštěna 1. dubna. Mezi akcemi jsou dvě, které už se konaly.

FOTO: Dobrovolníci postavili na Liptické vyhlídce v Duchcově fiktivní přístav

Duchcov - Více než dvě desítky dobrovolníků postavily o víkendu na Liptické vyhlídce u Duchcova první námořní přístav v Česku, samozřejmě fiktivní. Řekl to architekt Martin Kloda z občanského sdružení Moře Klidu, které společně s architektonickou hutí Archwerk projekt Duchcovské mariny připravilo.

FOTO: Rota získala název „Generála Antonína Sochora“

Duchcov - Město Duchcov uspořádalo v neděli odpoledne pietní akt na počest 100. výročí narození generálmajora Antonína Sochora. Při této příležitosti udělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček čestný název pěší rotě aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Ústí nad Labem.

Malí animátoři měli svůj první festival v kině v Duchcově

Duchcov - Dvě stovky malých filmařů se sešly v úterý odpoledne na festivalu dětského filmu Animace Imaginace: Škola anihrou v duchcovském kině Lípa. Děti tak poprvé viděly na velkém plátně kina tři desítky filmů, které vytvořily v rámci speciálních projektových týdnů na základních školách v Duchcově, Teplicích, Krupce, Mostu a Oseku.

Dvě stovky malých filmařů mají dnes dostaveníčko v Duchcově

Duchcov - Je jim od devíti do patnácti let, žijí v severních Čechách a každý z nich natočil alespoň jeden animovaný film. Poprvé se společně uvidí dnes na festivalu dětského filmu Animace -Imaginace: Škola anihrou od 14 hodin v duchcovském kině Lípa. Společně představí přes třicet animovaných filmů, které natočili na základních školách během letošního jara. A setkají se s dospělými kolegy filmaři, aby probrali taje filmu a animace.

Dvě stovky malých filmařů mají festival v Duchcově

Duchcov - Je jim od devíti do partnácti let, žijí v severních Čechách a každý z nich natočil alespoň jeden animovaný film. Poprvé se společně uvidí v úterý na festivalu dětského filmu Animace Imaginace: Škola anihrou v úterý 24. června od 14 hodin v duchcovském kině Lípa. Společně představí přes třicet animovaných filmů, které natočili na základních školách během letošního jara. A setkají se s dospělými kolegy filmaři, aby probrali taje filmu a animace.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: 20. jubilejní ročník Casanovských slavností

Duchcov - I když už je přes dvě stě let mrtvý, objevil se o víkendu na zámku v Duchcově. V pátek navečer ho sem přivezl kočár tažený černými koňmi, aby odstartoval v pořadí již dvacáté a tedy krásně jubilejní Casanovské slavnosti.

Do Duchcova přijel Casanova

Duchcov - Kdo nestihl minulý týden navštívit Teplice, kde se konaly lázeňské slavnosti, může jít dnes utrácet za klobásy, pivo a kolotoče do Duchcova. Navíc si poslechnete muziku a nebo si také můžete zasoutěžit či se podívat na výstavu.

Casanovky: muzikál, Olympic i Maxa

Duchcov - 20. jubilejní ročník Casanovských slavností je na spadnutí. Program je tradičně bohatý. Kromě vystoupení žánrově různých kapel a hudebníků se můžete i těšit na muzikál Casanova, stánky, výstavy a vystoupení šermířů, drezuru koní, koňskou ohňovou show, zámeckého sokolníka a další.

Dvacáté „Casanovky" se blíží. Program je bohatý

Duchcov - Letošní jubilejní dvacáté Casanovské slavnosti se budou konat 6. a 7. června v Duchcově.

V Duchcově zakázali podomní prodej

Duchcov - Prodejci s hrnci či levnější elektřinou by už neměli v Duchcově klepat na dveře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies