VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DUCHCOV

Slavnost na hřbitově v Duchcově

Duchcov - V pondělí 11. dubna bude na hřbitově v Duchcově ve 14.30 hodin slavnostně odhalena originální vrtule na americkém bombardéru B 17, který se zřítil 24.8. 1944 na důl Alexander v Hrdlovce. Tehdy pět mužů zahynulo, čtyři se zachránili.

Jak že se budí Casanova?

Duchcov - Již na velikonoční Velký pátek se opět otevřou brány zámku Duchcov, významné památky severu Čech. První letošní návštěvníky tu přitom přivítá zámecké služebnictvo pana hraběte Josefa Karla Emanuela z Valdštejna a provede je zámeckými komnatami Duchcova.

Za vyhláškou proti posedávání na zídkách starostové stojí

Teplicko - Veřejná ochránkyně práv jde proti vyhlášce zakazující posedávání na zídkách, grilování na chodnících či v praku. Úřednický dokument „o zabezpečení veřejného pořádku, ochraně veřejné zeleně a zlepšení vzhledu města" platí například: v Duchcově, Bílině, Krupce, Litvínově či v Mostě.

Důchodci v Duchcově dostanou 500 korun na meziměstskou dopravu

Duchcov - Vzhledem k tomu, že firma, která zajišťuje meziměstskou dopravu v Ústeckém kraji, neposkytuje žádnou slevu pro seniory, rozhodlo už na jaře loňského roku vedení Duchcova o poskytnutí příspěvku pro důchodce. Desítky seniorů toho využily, žádat mohou i letos.

Nad rybníkem Barbora bude vidět ohňostroj

Duchcov - Jako každý rok, tak i 1. ledna 2016 v 18.00 hodin bude připraven nad rybníkem Barbora novoroční ohňostroj.

Duchcovský betlém vymyslela úřednice

Duchcov - Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky v Duchcově se vydařilo. Po kulturním programu, při kterém vystoupily např.: Schovanky, děti z duchcovských základních a mateřských škol, došlo i na překvapení. To obstaralo odhalení betléma ze dřeva.

AKTUALIZOVÁNO

Dost fouká. V Duchcově spadla velká větev na auta

Teplicko - Vítr v pondělí přidělává starosti hasičům. S motorovými pilami zasahovali v ulici Družby v Duchcově. Na dvě osobní auta tam spadla velká větev. Poškozena jsou docela dost. Větve hasiči ze stanice Duchcov odstranili. Událost momentálně vyšetřuje policie ČR. 

Zeď z cihel spadla na mladíka z Duchcova. Vážně se poranil

Duchcov - Zábava skupinky mladých lidí v prostoru u garáží u bývalé myslivny v Duchcově skončila zásahem hasičů a záchranářů.

Víte, komu patří fena ovčáka? Asi utekla někomu ze zahrady

Teplicko – Začátkem listopadu byla v Oldřichově u Duchcova odchycena fena německého ovčáka. Její stáří je kolem pěti let.

OBRAZEM: Lampionový průvod kolem rybníku Barbora

Teplicko - Hodně lidí, úsměvy dětí a krásné lampióny.....zaznamenal fotograf Z. Traxler

Podzimní prázdniny se blíží. Jak zabavit školáky?

Ústecký kraj - Včetně státního svátku a víkendu před sebou školáci mají pět dní volna. Inspirujte se našimi tipy na skvělou zábavu na poslední chvíli!

Památka je vidět i za tmy

Duchcov - Morový sloup na náměstí Republiky v Duchcově je vidět i za tmy. Město Duchcov rozhodlo na jaře letošního roku o nasvícení této památky. Po nezbytných povoleních a konzultaci s památkáři pracovníci technických služeb instalovali nedávno čtyři světla.

Jana Urbanová: Z dobytčích vlaků vycházeli pološílení lidé

Osek, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Rodačka z Oseku u Duchcova Jana Urbanová prošla táborem Hagibor, následně byla transportována do Terezína. Tam se začala věnovat divadlu.

Poslední letošní oživené prohlídky se uskuteční exkluzivně potmě

Duchcov - Poslední letošní oživené prohlídky zámku Duchcov se uskuteční exkluzivně potmě v sobotu 3. října 2015. „To už bude tma a ne ledajaká. Během prohlídek se bude objevovat nepoznané, čeká Vás nejedno překvapení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies