VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUPKA

FOTOGALERIE: Extremisté v Krupce příliš nelákali

Krupka – V sobotu se v Krupce konají Mariánské slavnosti. Na tento den ministr vnitra nařídil také opakování voleb do zastupitelstva. A to na základě rozhodnutí soudu. Lidé si tak mohou procházku do volební místnosti zpestřit návštěvou poutě s doprovodným hudebním programem.

HLASUJTE: Krupka se chystá na volby, budou poslední? Snad ano

Krupka – V sobotu budou v Krupce opakované volby do zastupitelstva města. Hned v úvodu je třeba uvést, že půjde o soudem nařízené opakované volby, nikoli volby zcela nové. Tudíž zůstávají kandidátky sestavené pro předchozí „napadnuté“ volby.

Před volbami v Krupce budou demonstrovat nacionalisté

Krupka – Den před opakovanými komunálními volbami se v Krupce na Teplicku znovu sejdou nacionalisté. Na pátek 9. září ohlásili mítink na veřejném prostranství a nebudou se prý snažit projít problémovými čtvrtěmi. Za místo konání si ale zvolili prostranství hned vedle sídliště Horní Maršov, kde se letos v dubnu třetla policie s levicovými radikály a místními Romy, kteří se snažili zabránit pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

ANKETA: Krupská radnice prý zrušila pokuty za údajnou bohoslužbu

Krupka - Krupská radnice nakonec prý nebude pokutovat šest účastníků údajné bohoslužby, která v dubnu bránila příznivcům Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v průchodu problémovým sídlištěm Horní Maršov. Pětitisícové pokuty vyměřila na konci června, nakonec je ale vzala zpět, informovali organizátoři mítinku. Setkání označované za bohoslužbu rozehnala na jaře policie, na což si organizátoři stěžují i u Ústavního soudu.

Příměstská linka, kterou si nově objedná kraj, by z Ústí nad Labem jezdila do Krupky

Krupka – Rada Ústeckého kraje odsouhlasila na svém jednání záměr na zavedení linky příměstské dopravy Ústí nad Labem z města Ústí do města Krupka. Návrh počítá s prodloužením linky příměstské dopravy Ústí nad Labem z Přestanova do sousední Krupky, která je s počtem 14 tisíc obyvatel významným sídelním celkem, avšak bez odpovídajícího autobusového spojení s 15 km vzdáleným krajským městem.

HLASUJTE: V Krupce půjdou volit z kolotočů

Krupka – Je to dobře nebo špatně? Tak na tuto otázku si nyní odpovídají lidé v Krupce na Teplicku. Ministr vnitra stanovil v Krupce termín opakovaných voleb právě na den, kdy se ve městě budou konat tradiční Mariánské slavnosti – v sobotu 10. září.

FOTO: Vitrážová okna a obrazy prošly rukama restaurátorů

Teplice - Nádherné okenní vitráže v kostele Nanebevzetí P. Marie v Krupce , které byly vyrobené v letech 1911 – 1913 sklářským mistrem Richardem Schleinem z Hrádku nad Nisou, jsou opět jako nové. Středeční kolaudací se završily restaurátorské práce dílny Jiřího Černohorského z Prahy, které trvaly šest let.

Policista je podezřelý ze čtyř přepadení bank. Naposledy loupil v Oseku

Osek - Policista zadržený po pondělním přepadení banky v Oseku na Teplicku je podezřelý, že má na svědomí celkem čtyři bankovní loupeže. Mluvčí Inspekce policie Radka Sandorová dnes ČTK informovala, že při loupežích, ze kterých ho kriminalisté podezírají, způsobil škodu přes jeden milion korun. Soud dnes policistu obviněného z loupeže poslal do vazby.

Volby v Krupce se zopakují druhou sobotu v září

Krupka - Opakované volby v Krupce na Teplicku se budou konat 10. září. Informovalo o tom ministerstvo vnitra na svých internetových stránkách.

V Krupce na toto léto zavádějí promítání pod hvězdami

Krupka – Do města Krupky se po letech vrací provoz letního kina. Plátno přímo pod hvězdami je v zahradě vedle Kolosea a podle informace přímo z kina v Krupce je v případě špatného počasí možnost přesunout promítání pod střechu do stávajícího krupského kina v sousedství.

Rybářský lístek si zařídíte přímo na úřadě

Krupka – Od 1. července vydává rybářské lístky finanční odbor Městského úřadu v Krupce, Mariánské náměstí 32 (bývalá Lucerna – vchod dvorem), 1. patro, kancelář číslo dveří 209.

Krupská radnice pokutovala organizátory mítinku proti DSSS

Krupka - Radnice v Krupce dala pětitisícové pokuty šesti lidem, kteří se začátkem dubna účastnili mítinku proti ohlášenému pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Oznámili to dnes organizátoři mítinku, respektive pouliční bohoslužby, podle nichž jsou mezi potrestanými i kněz a jeden organizátorů.

KAUZA PATRIKA: Tepličané podepisovali petici za Patrika

Ústí nad Labem – Šok vyvolalo rozhodnutí pražského vrchního soudu, když před třemi měsíci sedmnáctiletému Romovi z Krupky, kterého za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění, vydírání a loupež dvanáctiletého gymnazisty Patrika odsoudil ústecký krajský soud k 10 letům vězení, zmírnil trest na polovinu.

V Krupce se půjde volit potřetí!

Krupka - Ústecký krajský soud zrušil platnost hlasování v květnových opakovaných komunálních voleb v Krupce na Teplicku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies