VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUPKA

HLASUJTE: Dluhy dohánějí lidi k loupežím

Teplicko - Jako jedno z řešení, které vidí jako východisko z těžké finanční situace, je přepadení banky. Alespoň takto to v minulých měsících řešili lidé na Teplicku. Ať už to byl muž, který opakovaně přepadl banku v Krupce a policie ho nakonec dopadla.

Prázdný dům shořel v Krupce do základů

Krupka - K požáru opuštěného domu v Krupce došlo ve středu, ve tři hodiny ráno.

HLASUJTE: I o třetích volbách v Krupce bude rozhodovat soud

Krupka - I třetí komunální volby v Krupce na Teplicku bude řešit soud. Jejich průběh dnes hodinu před uplynutím lhůty napadlo sdružení Zdravá Krupka, řekla ČTK mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková.

Klub kaktusářů vystavuje kaktusy a sukulenty

Krupka - Kaktusy ze severní i jižní Ameriky i sukulenty z Afriky obdivují už od čtvrtka návštěvníci tradiční výstavy kaktusů a sukulentů. Pořádá ji Český zahrádkářský svaz, klub kaktusářů Teplice, ve výstavní síni Městského úřadu Krupka.

FOTO: Třetí pokus o volby v Krupce přinesl skoro stejné výsledky

Krupka /AKTUALIZOVÁNO/ - Sobota byla v Krupce na Teplicku ve znamení pouťového veselí a také voleb do zastupitestva. Prakticky dvě neslučitelné akce se nakonec podařilo v horním městě skloubit bez nějakých konfliktů, při kterých by musela svými prostředky zasahovat policie.

OBRAZEM: Krupský hrad voněl palačinkami

Prvňáčky z krupské Základní školy Teplická vítal ve čtvrtek na hradě Krupka Mickey mouse, za kterého se převlékl provozovatel hradní restaurace Milan Bartoš.

Volby v Krupce jsou zatím klidné, Romové chodí k volbám

Krupka – Zatím bez větších incidentů se dnes odehrává třetí pokus o regulérní komunální volby v Krupce na Teplicku. Ve volební místnosti, pod kterou spadá většina problémového sídliště Horní Maršov, odevzdalo hlas do 11:00 zhruba sedm procent voličů. Mezi nimi byli i Romové. Někteří místní lidé sice mluvili o tom, že slyšeli o kupování hlasů za 300 korun, šlo ale jen o zprostředkovaná svědectví.

FOTOGALERIE: Extremisté v Krupce příliš nelákali

Krupka – V sobotu se v Krupce konají Mariánské slavnosti. Na tento den ministr vnitra nařídil také opakování voleb do zastupitelstva. A to na základě rozhodnutí soudu. Lidé si tak mohou procházku do volební místnosti zpestřit návštěvou poutě s doprovodným hudebním programem.

HLASUJTE: Krupka se chystá na volby, budou poslední? Snad ano

Krupka – V sobotu budou v Krupce opakované volby do zastupitelstva města. Hned v úvodu je třeba uvést, že půjde o soudem nařízené opakované volby, nikoli volby zcela nové. Tudíž zůstávají kandidátky sestavené pro předchozí „napadnuté“ volby.

Před volbami v Krupce budou demonstrovat nacionalisté

Krupka – Den před opakovanými komunálními volbami se v Krupce na Teplicku znovu sejdou nacionalisté. Na pátek 9. září ohlásili mítink na veřejném prostranství a nebudou se prý snažit projít problémovými čtvrtěmi. Za místo konání si ale zvolili prostranství hned vedle sídliště Horní Maršov, kde se letos v dubnu třetla policie s levicovými radikály a místními Romy, kteří se snažili zabránit pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

ANKETA: Krupská radnice prý zrušila pokuty za údajnou bohoslužbu

Krupka - Krupská radnice nakonec prý nebude pokutovat šest účastníků údajné bohoslužby, která v dubnu bránila příznivcům Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v průchodu problémovým sídlištěm Horní Maršov. Pětitisícové pokuty vyměřila na konci června, nakonec je ale vzala zpět, informovali organizátoři mítinku. Setkání označované za bohoslužbu rozehnala na jaře policie, na což si organizátoři stěžují i u Ústavního soudu.

Příměstská linka, kterou si nově objedná kraj, by z Ústí nad Labem jezdila do Krupky

Krupka – Rada Ústeckého kraje odsouhlasila na svém jednání záměr na zavedení linky příměstské dopravy Ústí nad Labem z města Ústí do města Krupka. Návrh počítá s prodloužením linky příměstské dopravy Ústí nad Labem z Přestanova do sousední Krupky, která je s počtem 14 tisíc obyvatel významným sídelním celkem, avšak bez odpovídajícího autobusového spojení s 15 km vzdáleným krajským městem.

HLASUJTE: V Krupce půjdou volit z kolotočů

Krupka – Je to dobře nebo špatně? Tak na tuto otázku si nyní odpovídají lidé v Krupce na Teplicku. Ministr vnitra stanovil v Krupce termín opakovaných voleb právě na den, kdy se ve městě budou konat tradiční Mariánské slavnosti – v sobotu 10. září.

FOTO: Vitrážová okna a obrazy prošly rukama restaurátorů

Teplice - Nádherné okenní vitráže v kostele Nanebevzetí P. Marie v Krupce , které byly vyrobené v letech 1911 – 1913 sklářským mistrem Richardem Schleinem z Hrádku nad Nisou, jsou opět jako nové. Středeční kolaudací se završily restaurátorské práce dílny Jiřího Černohorského z Prahy, které trvaly šest let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies