VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUPKA

Město Krupka vystoupí ze tří sdružení obcí, jsou bez efektu

Krupka - Dříve možná byla pro město přínosem, nyní už je ale Krupka ke svému životu nepotřebuje. Tak lze shrnout důvody, proč se vedení města rozhodlo vystoupit ze tří sdružení obcí. A neplatit zbytečně poplatky, když to pro Krupku v konečném dopadu nemá vůbec žádný kladný efekt pro rozvoj města.

Zastupitelé v Krupce schválili rozpočet

Krupka-  Město Krupka bude letos hospodařit s rozpočtem 263 milionů korun. Ve středu dopoledne tak rozhodli zastupitelé. Přičemž 21 milionů korun, což je relativní schodek mezi příjmy a výdaji, tvoří splátky jistin úvěrů v rámci položek ve financování.

Na závody RC autíček přijeli do Krupky závodníci z celé ČR

Krupka - Dům dětí a mládeže Cvrček Krupka pořádal o víkendu třetí závod RC autíček v sérii Českého poháru 2015 „Mini-Z Cup", kterého se zúčastnili také členové zdejšího kroužku RC modely.

Advent v Krupce

Teplicko - Zpívalo se, hrálo divadlo, na náměstích voněl svařák, medovina i jitrnice a lidé se bavili.........

Herta Lindnerová má v Krupce svoji pamětní desku

Krupka - V Krupce byla 3. listopadu odhalena pamětní deska Hertě Lindnerové, která se do dějin města zapsala coby mladá bojovnice za svobodu, která za svoji odbojářskou činnost byla posléze také popravena.

V Krupce budou vládnout ČSSD, KSČM a Krupka naše město

Krupka - Na povolební spolupráci v Krupce na Teplicku se domluvili zástupci vítězné ČSSD (7 mandátů), KSČM (4 mandáty) a hnutí Krupka naše město (3 mandáty). V jednadvacetičlenném zastupitelstvu budou mít dvoutřetinovou většinu 14 hlasů. ČTK to řekl mediální zástupce města Milan Křivohlavý.Vítězná sociální demokracie získala téměř 29 procent voličských hlasů. Lídr ČSSD a dosavadní starosta Zdeněk Matouš svolal ustavující zasedání nového zastupitelstva na 5. listopadu.

Mariáské slavnosti budou v Krupce

Krupka - Pokud si chcete vyzkoušet Horalské (Skotské) hry, neváhejte v sobotu zajet do Krupky. Nefalšované Highland Games budou totiž součástí Mariánských poutních slavností, které se tento víkend budou konat v Krupce.

OBRAZEM: Děti bojují o olympijské medaile na stadionu v Krupce

Krupka - Městský stadion v Krupce hostí na závěr školního roku tradiční olympijské boje o medaile, Sportovní hry tamních škol. Vítěz si odnese ze stadionu velký putovní pohár, který pak bude po celý rok zdobit chudbu školy. Včera odstartovaly, kromě plavání a míčových her, také atletické boje na stadionu. Dnes vše vyvrcholí předáním hlavních cen.

VIZUALIZACE: V Krupce se možná bude hrát hokej

Krupka - Zimní halu za padesát milionů korun může dostat město Krupka. A to od hokejového svazu. Právě jeho zástupci si Krupku vytipovali a město oslovili s projektem na výstavbu nízkonákladového zimního stadionu.

Starosta Matouš: Územní plán je živočich, který se stále vyvíjí

Krupka - Město Krupka mělo územní plán z devadesátých let. Podle nové legislativy ale je potřeba vyhlášku aktualizovat a přizpůsobit novým pravidlům. A to nejpozději do roku 2020.

Stopy ve sněhu dovedly policii ke zlodějům kol

Krupka - Policisté z obvodního oddělení v Krupce dopadli muže podezřelého ze dvou krádeží. Koncem ledna vnikl na zahradu u rodinného domu a z verandy odcizil čtyři disky z lehkých slitin včetně pneumatik v hodnotě téměř pět tisíc korun.

OBRAZEM/O víkendu byly Mariánské slavnosti v Krupce

Krupka - Hudební produkce, kolotoče a samozřejmě prodejní stánky. To vše jsme mohli vidět o víkendu v Krupce, kde se konaly tradiční Mariánské poutní slavnosti.

ČEZ Teplárenská převzala městskou Energii Krupka

Krupka -  Dodávku veškerého tepla, což je cca 20 TJ ročně, bude nyní do městských objektů města Krupka zajišťovat zcela ve své režii ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. Společnosti se totiž po mnoha jednáních s představiteli města podařilo vyjednat odkup majetku (plynových kotelen) a zbývajícího polovičního podílu městského tepelného hospodářství od Energie Krupka, s. r. o.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení