VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUPKA

Krupský závod Auto-Kabel chce rozšířit výrobu až na 1070 lidí

Ústí nad Labem - Německá firma Auto-Kabel zvažuje, že rozšíří výrobu ve svém závodě v průmyslové zóně v Krupce na Teplicku. Výrobní hala by se měla zdvojnásobit, vyrůst má administrativní budova a počet zaměstnanců by se zvýšil ze současných 560 až na 1070. Vyplývá to z dokumentace dodané k posouzení Ústeckému kraji. Vedení firmy ale zatím nechce potvrdit, že stavět opravdu bude, záviset prý bude na vývoji na evropském trhu.

Krupka dala hazardu zelenou

Krupka - V Krupce opět začíná být rušno ohledně heren. Zatímco jiná města chtějí hazard regulovat, v Krupce to vypadá, že jdou zatím zřejmě opěčným směrem.

Kvalita ovzduší v kraji se částečně zlepšila

Teplicko - Kvalita ovzduší v Ústeckém kraji se dnes ráno částečně zlepšila, smog ale ještě zůstává. Nejvyšší koncentraci polétavého prachu (PM10) naměřila stanice v Mostě, kde téměř dvakrát překračovala povolený limit. Tamních 91 mikrogramů na metr krychlový je nejvyšší hodinová koncentrace v kraji, zdravotní limit je stanovený na 50 mikrogramů na metr krychlový. Na dalších pěti měřicích stanicích hodnoty dnes ráno klesaly téměř na jeho úroveň a jinde už klesly i pod něj.

FOTOGALERIE: Na hradě v Krupce se konal podzimní jarmark

Teplice - Poslední říjnový víkend se v Krupce na hradě sešli děti a jejich rodiče. Konal se zde podzimní jarmark. Připraveny byly soutěže pro děti, dospěláci si mohli užít vepřových hodů nebo si na jarmarku zakoupit výrobky přímo od pekaře nebo si domů odnést vánoční výtvory od květinářky.

Petice Spravedlnost pro Patrika skončí v Ústí

Ústí nad Labem - Více než 1000 podpisů občanů získali organizátoři pod petici proti snížení trestu jednomu ze dvou romských útočníků, kteří loni v Krupce brutálně zbili, znásilnili a okradli dvanáctiletého chlapce Patrika.

Starostou Krupky se stal Matouš a místostarostou je komunista Dubský

Krupka - Novým starostou čtrnáctitisícové Krupky na Teplicku se stal dosavadní místostarosta Zdeněk Matouš (nez., zvolen za ČSNS 2005 a NK-Šance pro město). Opozice i neziskové organizace Matouše spojují s kupčením s hlasy, kvůli němuž se volby ve městě dvakrát opakovaly. Matouš vždy podezření odmítl. Třetí volby už soud posvětil a zrodila se po nich koalice všech stran vyjma Zdravé Krupky a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

Volby v Krupce na Teplicku jsou podle krajského soudu platné

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí dnes zamítl návrh na neplatnost podruhé opakovaných komunálních voleb v Krupce na Teplicku. Zamítl také návrh na opakování hlasování. Soud znovu přepočítal výsledky voleb opakovaných 10. září letošního roku a dospěl ke stejným výsledkům jako volební komise. Drobné odchylky prý způsobila jen lidská chyba. Manipulace s volebními výsledky se podle soudu neprokázala.

HLASUJTE: Dluhy dohánějí lidi k loupežím

Teplicko - Jako jedno z řešení, které vidí jako východisko z těžké finanční situace, je přepadení banky. Alespoň takto to v minulých měsících řešili lidé na Teplicku. Ať už to byl muž, který opakovaně přepadl banku v Krupce a policie ho nakonec dopadla.

Prázdný dům shořel v Krupce do základů

Krupka - K požáru opuštěného domu v Krupce došlo ve středu, ve tři hodiny ráno.

HLASUJTE: I o třetích volbách v Krupce bude rozhodovat soud

Krupka - I třetí komunální volby v Krupce na Teplicku bude řešit soud. Jejich průběh dnes hodinu před uplynutím lhůty napadlo sdružení Zdravá Krupka, řekla ČTK mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková.

Klub kaktusářů vystavuje kaktusy a sukulenty

Krupka - Kaktusy ze severní i jižní Ameriky i sukulenty z Afriky obdivují už od čtvrtka návštěvníci tradiční výstavy kaktusů a sukulentů. Pořádá ji Český zahrádkářský svaz, klub kaktusářů Teplice, ve výstavní síni Městského úřadu Krupka.

FOTO: Třetí pokus o volby v Krupce přinesl skoro stejné výsledky

Krupka /AKTUALIZOVÁNO/ - Sobota byla v Krupce na Teplicku ve znamení pouťového veselí a také voleb do zastupitestva. Prakticky dvě neslučitelné akce se nakonec podařilo v horním městě skloubit bez nějakých konfliktů, při kterých by musela svými prostředky zasahovat policie.

OBRAZEM: Krupský hrad voněl palačinkami

Prvňáčky z krupské Základní školy Teplická vítal ve čtvrtek na hradě Krupka Mickey mouse, za kterého se převlékl provozovatel hradní restaurace Milan Bartoš.

Volby v Krupce jsou zatím klidné, Romové chodí k volbám

Krupka – Zatím bez větších incidentů se dnes odehrává třetí pokus o regulérní komunální volby v Krupce na Teplicku. Ve volební místnosti, pod kterou spadá většina problémového sídliště Horní Maršov, odevzdalo hlas do 11:00 zhruba sedm procent voličů. Mezi nimi byli i Romové. Někteří místní lidé sice mluvili o tom, že slyšeli o kupování hlasů za 300 korun, šlo ale jen o zprostředkovaná svědectví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies