Před jiskřivým finále si Teplice na Helasu smlsly. Už ve 39. sekundě se trefil poprvé Tolstov a bylo jasné, že domácí tým nebude mít šanci. Hosté kontrolovali s přehledem hru a s překvapivě velmi slabými Brňany si doslova dělali co chtěli. Druhý gól vstřelili v 10. minutě a ještě do poločasu přidali další dvě branky.

„Byl to pohodový zápas. Mohli jsme dát Helasu klidně i patnáct gólů. Už v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší,“ všiml si teplický Martin Krejčí.

Také ve druhé půli Vlci drželi dirigentskou taktovku utkání pevně ve svých tlapách. Okolo 30. minuty sice polevili, ale na gól Brna dokázali hned po rozehrávce odpovědět. Helas se pokusil o power-play, hra bez brankáře se mu ale nedařila. Za stavu 1:8 měl domácí tým poslední slovo, a to nejen v podobě branky, ale i ošklivého zákroku Tuháčka na náhradního brankáře Kalinu, po němž viděl červenou kartu.

„Musím hráčům poděkovat a poblahopřát ke skvělému výkonu. Výhra 8:2 je velmi dobrým výsledkem. Můj tým byl velmi profesionální, nic neodflákl, přestože věděl, že už v pondělí odehraje očekávané finále poháru s Chrudimí,“ neskrýval trenér Rui Guimaraes po utkání spokojenost.

Kajot Helas Brno – FC Balticflora Teplice 2:8 (0:4). Branky: 31. Švihálek, 39. Dornay – 10., 23. a 37. Paulino, 1. a 14. Tolstov, 15. a 34. Gui, 31. Salák. Balticflora Teplice: Thiago (Kalina) - Leite, Walter, Salák, Tolstov, Paulinho, Gui, Ricardo, Krejčí, Reinhardt.