VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

29.3.2017

FOTO: Na Matějské přivítalo Arkadii slunce

Teplice, Praha - Stejně jako v letech minulých, pozvali i letos organizátoři pražské Matějské pouti děti a mladé lidi, s postižením zdravotním či sociálním na Holešovické výstaviště, aby si užili kolotočů, strašidelných hradů, autodromů, zkrátka všech atrakcí, které Matějská obnáší.

28.3.2017

NAPSALI NÁM: Dětský karneval v Kostomlatech měl pirátské téma

Kostomlaty pod Milešovkou - V sobotu odpoledne proběhl v prostorách Obecního úřadu Kostomlaty pod Milešovkou karneval pro děti. 

28.3.2017

Teploměry šplhaly rekordně vysoko. Dokonce i v Harrachově

Severní Čechy - Na severu Čech v úterý 28. března padly na většině stanic denní teplotní rekordy, na několika místech i měsíční. Uvedl to Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Měsíční rekord padl i v Harrachově v Krkonoších, kde bylo 19,1 stupně.

28.3.2017

Do Kostomlat na Noc s Andersenem přijede zástupce Dánského království

Kostomlaty pod Milešovkou - Letošní Noc s Andersenem v kostomlatské knihovně nabídne již tradičně účastníkům odpoledne a pozdní večer plný výtvarných činností, her a možná i noční výpravy. Akce proběhne z pátka na sobotu.

28.3.2017

V Teplicích se budou mýt ulice, pozor na omezení parkování

Teplice - Od soboty 1. dubna až do poloviny května je v lázeňském městě naplánováno blokové čištění ulic. Rozloženo je do etap.

28.3.2017

FOTO: Slivovička je nejlepší lék, říká Anička Jordánová, která oslavila stovku

Bystřany - Sté narozeniny Anny Jordánové v pondělí slavili v Domově důchodců v Bystřanech. Dlouhá fronta gratulantů s květinami, v čele se starostou Bystřan Ivanem Vinickým, přišla do nazdobené jídelny popřát hodně zdraví, štěstí a pohody jubilantce.

28.3.2017

FOTO: Krajem letělo světlo Keltského telegrafu

Ústecký kraj - Milešovka, Říp, Házmburk, Děčínský sněžník, Křížový vrch u Jetřichovic, Bouřňák nebo Komáří hůrka a desítky dalších větších i menších kopců v regionu se v sobotu staly dějištěm akce Keltský telegraf.

28.3.2017

Lázně hledají vhodné dětské kandidáty pro pilotní studii

Teplice - Nové lázně hledají vhodné kandidáty pro pilotní studii zlepšení stereotypu chůze pomocí robotické rehabilitace. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 6 - 10 let s diparetickou formou dětské mozkové obrny, jež k chůzi nepoužívají kompenzační pomůcky.

28.3.2017

Úleva pro řidiče. Díky kompletní D8 je u Bořislavi bezpečněji

Bořislav - Po otevření dálnice přes České středohoří zde ubyla nákladní doprava a řidiči osobních aut jezdí přes Bořislav mnohem klidněji. Neznamená to ale, že tu dopravní nehody nehrozí

28.3.2017

Duchcov chce po těžařích postavit novou silnici

Teplicko - Severočeské doly připravují všechna potřebná razítka pro pokračování hornické činnosti na Dole Bílina. Momentálně probíhá EAI, což je proces vyhodnocení vlivů na životní prostředí.

28.3.2017

Starou helmu na kolo nevyhazujte, poslouží dalším dětem

Bílina – Nevíte, co s dětskou helmou, ze které vám vaše dítě už vyrostlo? Nepotřebou helmu můžete darovat těm, co jí potřebují a nemohou ji svému dítěti pořídit.

27.3.2017

Čtenářská amnestie v bílinské knihovně tento týden skončí

Bílina – Ještě tento týden máte možnost bezplatně vrátit do bílinské knihovny „zapomenuté" knihy. Bílinská knihovna v rámci celorepublikové akce na březen připravila čtenářskou amnestii.

27.3.2017

FOTO, VIDEO: Nejen kluci se o víkendu v Proboštově vrátili do dětských let

Proboštov – Vystřelit si z legendárního tanku T34 s nápisem "Za Stalina", projet off roadem speciální dráhu s mnoha nástrahami, či vžít se do role panského kočího za volantem černé šestsettrojky. To vše mohli zažít návštěvníci tradiční Velké modelářské výstavy, která probíhala po celý víkend v proboštovském kulturáku.

27.3.2017

Hejtmanství chce skončit se soukromými dopravci

Ústecký kraj - Z nedodržování smlouvy obviňuje Ústecký kraj dopravní společnost BusLine. Vytýká jí, že na krajských linkách na Ústecku používá nevhodné autobusy.

27.3.2017

FOTO: V Hrobu přivítali jaro. Hospodáři zaháněli krtky dobrým mokem

Hrob - Velká zahradní slavnost v Hrobu byla ve znamení příchodu jara, čemuž odpovídaly i masky.

26.3.2017

Napsali nám: Naši čtvrťáci v pravěku

Duchcov - V druhém pololetí čtvrté třídy se žáci ve vlastivědě ponořili do hluboké historie. Po výkladu o tom, co to je vlastně minulost a současnost jsme se v kapitole o čase snažili přenést do dob dávno minulých a na časové přímce jsme se zastavili v pravěku.

26.3.2017

Za odpad daný mimo popelnice hrozí pokuta až 50 tisíc korun

Dubí – Na základě záznamů z kamerového systému MP Dubí byl přistižen muž z Pozorky, který přinesl odpad v igelitových pytlích k popelnicím. Jelikož byly popelnice na tříděný odpad plné, položil je vedle nádoby a z místa odešel.

26.3.2017

V Tyršově ulici se dělá nový vodovod a kanalizace

Teplice - Sedm desítek lidí v Tyršově ulici v Teplicích nyní musí překonávat výkopy. Ale ve výsledku jim to přinese novou kanalizaci a vodovod.

26.3.2017

Turisté budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Památky zdražují vstupné

Ústecký kraj - Vstupné na památky v Ústeckém kraji v letošní sezoně mírně stoupne. V průměru to bude zhruba o deset korun u objektů, které jsou ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ). Sezona už někde začala. Kasteláni se snaží turisty přilákat na netradiční akce a novinky a budou chtít zopakovat loňskou úspěšnou sezonu, kdy návštěvnost meziročně vzrostla o 15 procent.

26.3.2017

V Bílině se strážníci zaměří více na lokality s markety

Bilina - Starší muž ve večerních hodinách odchází z prodejny a na ulici ho přepadne zloděj. Nemá zájem o nákup, ale o peněženku a mobil. Vystrašený senior lapkovi podává to, co mu zbylo po nákupu z důchodu. Zloděj poté mizí v uličkách Bíliny.

25.3.2017

Lidé se z kraje stěhují pryč. Menší úbytek zaznamenalo i Teplicko

Ústecký kraj / Teplicko – Počet obyvatel Ústeckého kraje klesá. Na konci roku tu žilo 821 377 lidí. Ve srovnání s předchozím sčítáním je to o 1 473 obyvatel méně. Lidí ubývá, protože se stěhují pryč. V regionu také převažuje počet úmrtí nad počtem narození.

25.3.2017

Hlášení o vlčích stopách se množí. Bývají však mylná

Krušné hory - Lidé jsou vyděšeni z vlčích stop v lese. Nakonec se ukáže, že je tu zanechal velký pes nebo jezevec.

24.3.2017

V noci na neděli začne platit letní čas, noc bude o hodinu kratší

Teplicko - O víkendu začne v České republice a dalších evropských zemích platit letní čas. V neděli ve 02:00 si lidé posunou hodinky o hodinu dopředu. Noc ze soboty na neděli tak bude o 60 minut kratší. Letní čas skončí 29. října. Změny času mají řadu odpůrců. Podle nich nepřináší žádné energetické úspory, naopak lidem narušují vnitřní biorytmy.

24.3.2017

Je to almužna, říká řidič autobusu Eduard Kalfus o svém platu

Teplice - Vstává před čtvrtou hodinou ráno. Jezdí devět a půl hodiny, pět dnů v týdnu. Sem tam si na řidiče Eduarda Kalfuse ze společnosti Arriva Teplice někdo otevře pusu a vylije ranní vztek. Málokdo ho ale pozdraví.

24.3.2017

Zlatý erb putuje do Duchcova díky mobilnímu rozhlasu

Duchcov - Město Duchcov opět zabodovalo v soutěži Zlatý erb. Tentokrát si však odneslo cenu pro vítěze a to v kategorii Smart city a nejlepší elektronická služba.

24.3.2017

Podniky jdou do škol, chtějí kvalitní absolventy

Teplice, Ústecký kraj - Zaměstnavatelé chtějí posílit spolupráci firem a škol v kraji. Vytvářejí proto kontaktní místa a přehled firem a škol, které mají zájem o praxe pro žáky a pedagogy, exkurze a stáže, propagace pracovních příležitostí či besedy.

24.3.2017

Roste u vás Strom roku 2017? Přihlaste ho do oblíbené ankety

Teplicko - Začíná 16. ročník celostátní ankety Strom roku, v rámci které se hledají stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro strom odborné ošetření, nebo finance na výsadbu nových stromů.

23.3.2017

Zoufalá žena chce skočit pod vlak, slyšeli z telefonu policisté

Krupka, Sobědruhy - Hlídka našla nezraněnou ženu, jak postává u kolejiště. Skončila na psychiatrii.

23.3.2017

Průvod v Hrobu bude plný zvířátek, kytiček a zahradníků

Hrob - Město Hrob zve v sobotu 25. března na velikonoční zahradní slavnost. Průvod v „jarních kostýmech" zahradníků, zvířátek a kytiček vyráží ve 14 hodin od restaurace Koruna.

23.3.2017

Kozí dráha letos nevyjede, problémy má i trať na Moldavu

Teplicko, Ústecký kraj – Lokálky v Ústeckém kraji zažívají těžké časy. Na Kozí dráhu mezi Děčínem a Telnicí se vlaky ani letos nevrátí, problémy jsou i na trati do Moldavy na Teplicku. Lepší situace je na Švestkové dráze, kde bude od dubna jezdit nový dopravce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies