VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

13.4.2017

Velikonoční tradice ožijí v oseckém klášteře

Osek - Město Osek a jeho Informační turistické centrum jako již tradičně pořádají ve dnech 14. – 16. dubna výstavu Velikonočních tradic v prostorách ITC Osek, v areálu cisterciáckého kláštera.

12.4.2017

Lidí bez práce je opět méně

Ústecký kraj – Najít v Ústeckém kraji práci je stále menší problém. V březnu totiž ve srovnání s předchozím měsícem opět ubylo lidí bez práce.

12.4.2017

Do důchodu v 65 letech? Sněmovna souhlasí, rozhodne Senát

Ústecký kraj, ČR - Důchodcům by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, ve středu schválila sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví i věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní omezení neexistuje.

12.4.2017

Dům dětí a mládeže v Teplicích připravil na prázdniny dílnu i zájezd

Teplice - Dům dětí a mládeže v Teplicích má na velikonoční prázdniny pro děti dvě různé nabídky, kde si to mohou pěkně užít.

12.4.2017

Obec Háj u Duchcova nabízí bezplatnou likvidaci trávy a listí

Teplicko - Obec Háj u Duchcova pro občany s trvalým pobytem nabízí bezplatnou likvidaci trávy a listí. Svoz probíhá od 1. dubna 2017 do 31. října celkem dvakrát týdně (pondělí a pátek).

12.4.2017

V Ústeckém kraji je spodní vody dost. Duben navíc je a bude deštivý

Ústecký kraj - Ve srovnání s východními Čechami je na tom Ústecký kraj se spodní vodou dobře. I když mapa hydrologů poukazuje na několik vrtů s nižší hladinou spodní vody, nic to neznamená. Podle odborníků je totiž potřeba hodnotit průměr za celý kraj.

12.4.2017

FOTO: Na Angeru vyrůstá ráj pro skejťáky

Teplice - V oblasti na Angeru v Teplicích vyrůstá nové sportoviště, které budou využívat především vyznavači in-line bruslí a skateboardů.

12.4.2017

Kraj podpoří dobrovolné hasiče. Dostanou 11 milionů korun

Ústecký kraj - Na nákup nové techniky, výstavbu zbrojnic pro dobrovolné hasiče a na podporu spolků, které působí na poli požární ochrany, Ústecký kraj letos rozdělí 11 milionů korun.

11.4.2017

Sbírka pro Klokánek běží ve Fontáně Teplice

Teplice – Nákupní centrum Fontána Teplice pomáhá dětem z Klokánku Teplice. Charitativní sbírka Barevný dárek pro Klokánek zde probíhá až do 12. dubna.

11.4.2017

Petr Měsíc z Teplic byl zvolený na čelní místa TOP 09 v kraji

Teplice - Poslanec Michal Kučera se stal na další dva roky předsedou TOP 09 v Ústeckém kraji. Ve funkci střídá Tomáše Tesaře, který byl nově zvolen místopředsedou krajské organizace.

11.4.2017

„Viděl jsem tam zlatý řetízek,“ osvětloval omámený muž svoji „šipku“ do kanálu

Teplice - Kuriozní případ řešila v noci na pondělí hlídka strážníků v Teplicích. Na křižovatce ulic Fráni Šrámka a Thámova zastavil jejich auto muž s tím, že kousek odtud z kanálu koukají nohy člověka, který volá o pomoc.

11.4.2017

V Bílině v nemocnici začala fungovat zubní pohotovost

Bílina – V Bílině mají od pátku novou zubní pohotovost. Otevřena byla v Hornické nemocnici s poliklinikou. Stala se tak pátou zubní pohotovostí v kraji.

10.4.2017

Prostitutky už nebudou moci dostávat zákaz pobytu. Dubí se to nelíbí

Teplicko – Chcete sex? Budou opět častěji slyšet z úst pouličních prostitutek řidiči na silnici Teplice – Cínovec, která dříve nesla označení E55. A proč častěji? Obce od léta totiž ztratí právo zakázat až na tři měsíce pobyt lidem, kteří by na jejich území opakovaně porušovali veřejný pořádek.

10.4.2017

Teplické Aquacentrum je po týdnu odstávky opět v provozu

Teplice – V pondělí 10. dubna od 13 hodin otvírá po jarní týdenní odstávce provozu teplické Aquacentrum.

10.4.2017

Kam na Velikonoce? V Ústeckém kraji je opět z čeho vybírat

Ústecký kraj – Jarmarky, tvůrčí dílny a soutěže chystají na velikonoční svátky města v Ústeckém kraji. Speciální akce chystají i správci památek. Budou mezi nimi výstavy, naučné stezky i divadelní představení. Velikonoční prodloužený víkend startuje v pátek 14. dubna.

AKTUALIZOVÁNO
9.4.2017

FOTO: U proboštovkého rybníka duněl rock a křížily se kordy. Pro Jirku

Proboštov - Velký úspěch měla benefiční akce s názvem S kordem pro Jirku, která proběhla v sobotu v Proboštově. Šermíři, rockeři ale také pocit sounáležitosti s člověkem, který si zaslouží pomoc, přilákali do areálu Pohodlíčko téměř šest set platících diváků.

9.4.2017

Vymáhání dluhů za odpad v Bílině stojí nemalé peníze

Bílina - Lidé neplatící za svoz odpadu se mohou dostat do exekučního řízení. Město Bílina ročně eviduje necelých pět tisíc obyvatel, kteří tento místní poplatek neuhradili.

9.4.2017

OBRAZEM: Sraz veteránů vozů Žiguli, Moskvič a Volha v Bílině

Bílina - VI. ročníku Severočeského srazu na náměstí v Bílině se zúčastnilo 45 vozů značky Moskvič, Žiguli a Volha. 

8.4.2017

FOTO: Děti malovaly svůj pohled na příběh vody

Teplice - Tři desítky družin ze základních škol teplického okresu se zapojily do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila společnost Severočeské vodovody a kanalizace Teplice u příležitosti Světového dne vody.

8.4.2017

Na školní obědy pro chudé stát dá 35 milionů korun

Teplicko, ČR - Na pořízení obědů pro děti od tří do 15 let, jejichž rodiče nemají na zaplacení stravování, by v příštím školním roce mohlo putovat 35 milionů korun. Pomoc mohou dostat děti z mateřských a základních škol i víceletých gymnázií z rodin, které přes čtvrt roku pobírají dávky. Týká se to všech krajů.

8.4.2017

FOTO: Vláček jménem Humboldt dorazil do Teplic

Teplice - V pátek odpoledne přivezli do lázeňských Teplic představit nový vláček. Turistická mašinka jménem Humboldt bude po historickém centru a lázeňských centrech Teplic jezdit od května až do října.

7.4.2017

FOTO: Prestižní casting přilákal desítky zájemců. Byli jste mezi nimi?

Teplice - Desítky krásných dívek a pohledných mladíků se nahrnuly v pátek odpoledne do Obchodního centra Galerie Teplice.

7.4.2017

Policisté varovali školáky u přechodů: Nekoukejte do toho mobilu, ale na auta!

Teplice - Na Teplicku proběhl tento týden projekt „Zebra se za tebe nerozhlédne". Přechody objížděl policejní preventista Daniel Vítek.

7.4.2017

FOTO: Jirka Škuthan se pere s následky úrazu a ví, že už nikdy nebude chodit

Teplicko - Prázdninová koupačka s kamarády totálně změnila život sedmnáctiletému Jirkovi Škuthanovi ze Světce. Během pár vteřin se ze zdravého sportovně nadaného kluka, za kterým se se zalíbením ohlédla nejedna holka, stal člověk, který bude doživotně odkázaný na invalidní vozík. V sobotu se v Proboštově na Teplicku koná velká benefiční akce na jeho podporu.

7.4.2017

Stávka autobusů se nakonec nekonala, nevyjel pouze jediný spoj

Ústecký kraj – Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji ve čtvrtek ráno vyjeli na své trasy. Cestující se dostali do zaměstnání a škol na Ústecku i ve Šluknovském výběžku. Jezdily všechny linky společnosti BusLine, která zajišťuje přes polovinu dopravní obslužnosti v regionu.

6.4.2017

Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se?

Ústecký kraj – Akce Ukliďme Česko se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep na Litoměřicku, který našel v trávě 2000 korun, když skupinka dětiček uklízela v okolí mateřské školy. Po nálezu takového pokladu to rázem začalo o to víc bavit i ostatní v obci, kde z technických důvodů uklízeli o týden dříve.

6.4.2017

FOTO: V Modrodomě vystavují 200 figurek z kukuřice

Dubí - V Domě porcelánu s modrou krví v Dubí byla zahájena jarní výstava figurek z kukuřičného šústí. Výstava prezentuje na 200 figurek a vedle velikonoční tematiky představí i nejrůznější lidová řemesla.

6.4.2017

Starosta Bíliny ocenil dlouholeté učitele

Bílina - Vedení města Bíliny poděkovalo dlouholetým učitelům z místních škol za dosavadní práci s dětmi. Ocenění učitelé si od starosty města Oldřicha Bubeníčka převzali pamětní list, květinu a drobný dárek.

6.4.2017

Filmaři FAMU na Moldavě obsadí i místní obyvatele

Moldava - Klapka, kamera, točíme! Tak i tyto filmařské pokyny teď můžete slyšet na Moldavě. Do horské obce totiž přijeli studenti pražské filmové školy FAMU, aby tam natočili absolventský film Stillleben režisérky Jany Švagrové.

6.4.2017

Armáda šetří a papíruje. Výcvik je ale těžší

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Podle profesionálních vojáků není obrana státu soběstačná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies