VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

7.5.2017

Osvětlení pro kostel v Mrzlicích navrhl architekt spojený s Braniborskou bránou

Teplicko - Mrzlice na Bílinsku a Berlín nově spojuje jméno německého architekta R. Germera. Právě on je autorem projektu na vnější i vnitřní osvětlení kostela v Mrzlicích. Germer je autorem i osvětlení Braniborské brány v Berlíně.

7.5.2017

FOTO: Májový jarmark přilákal na Kyselku stovky lidí

Bílina - Slunečné počasí provázelo letošní ročník tradičního Májového jarmarku v Bílině. Hlavní program se odehrával v areálu na Kyselce. Novinkou byl turistický vláček Humboldt, který vozil zájemce z Mírového náměstí na Kyselku.

7.5.2017

Na Teplicku chybí devatenáct policistů. Odcházejí do Prahy

Teplicko, Ústecký kraj - Jen za poslední dva roky odešla z Ústeckého kraje téměř stovka policistů k jiným útvarům. Bezpečnost v okresech Ústeckého kraje to ale podle krajského ředitelství policie neohrožuje. 

7.5.2017

Jarní moldavský půlmaraton je opět na scéně neoficiálních extrémních běhů

Moldava v Krušných horách - Jarní horský kros přes Pramenáč – nejvyšší horu teplického okresu (909 m) se uskuteční už v pondělí 8. května 2017. Tentokrát nabídne tratě s větším převýšením! Již třetí jaro je ve znamení horského běhu okolím Moldavy, Nového Města a Vitišky. Start bude opět na Nádraží Moldava.

6.5.2017

FOTO: Úředníci v Dubí uklízeli les

Dubí - Rukavice, hrábě a pytle v pátek dostali někteří pracovníci městského úřadu v Dubí.

6.5.2017

Číňané či Holanďané. Do kempu v Oseku míří návštěvníci z ciziny

Osek - Nového sociálního zázemí se letos dočkají návštěvníci kempu v Oseku. Kemp se snaží i nadále přilákat co nejvíce návštěvníků, kteří sem jezdí napříč celou Evropou.

6.5.2017

Návštěvníky Májového jarmarku bude z náměstí na Kyselku vozit vláček

Bílina - Ewa Farna, Pavel Callta a mnoho dalších zpěváků i skupin se v sobotu sjede do Bíliny. Přijďte si v rámci Májového jarmarku poslechnout dobrou hudbu, posedět s přáteli nebo si koupit něco na zub. Pro děti je přichystaný program na Růžovém paloučku a za altánem i velmi oblíbené kolotoče.

5.5.2017

FOTO: Mladý ekonom má děti naučit finanční gramotnosti

Teplice - Na Obchodní akademii Teplice se ve čtvrtek 4. května sešli žáci 8. A 9. tříd základních škol z Teplicka na 0. ročníku soutěže Mladý ekonom okresu.

5.5.2017

Letošní Casanky: Slza, Luboš Pospíšil, Marta Jandová, Naďa Urbánková, Debbi...

Duchcov - Letošní 23. Casanovské slavnosti se budou konat 9. a 10. června.

5.5.2017

Trucktrial v Horním Jiřetíně okoření rockeři Hlahol z Teplic

Teplice, Horní Jiřetín - Pokud máte rádi adrenalinovou podívanou a zároveň vás lákají nákladní auta v akci, pak si nenechte ujít v neděli TRUCK TRIAL SHOW v Horním Jiřetíně na Mostecku. Je to nejbližší podívaná svého druhu, kterou můžete z našeho okresu navštívit.

5.5.2017

FOTO: V Dubí vzpomínali na oběti druhé světové války

Dubí - U pomníku padlých v Dubí - Pozorce se konal vzpomínkový akt k ukončení druhé světové války.

4.5.2017

Předsedu unie sportu Janstu měli v rámci kauzy Pelta vyslýchat na expozituře v Teplicích

Teplice, Jablonec nad Nisou - Policisté z teplické expozitury si dnes (ve čtvrtek) v rámci vyšetřování kauzy Pelta a spol. pozvali na kobereček Miroslava Janstu, předsedu České unie sportu. K podání vysvětlení si ho měli odvézt z Prahy právě až na sever Čech, zatímco ostatní zadržení byli vyslýcháni v hlavním městě.

4.5.2017

Litvínovská chemička podpořila další vysazení ryb do Bíliny

Bílina - Do toku putovali okouni, cejni nebo například plotice.

4.5.2017

Předsedkyně Červeného kříže Duchcov dostala v Praze medaili Alice Masarykové

Duchcov, Praha - U příležitosti Světového dne Červeného kříže bylo předevčírem ve Valdštejnském paláci v Praze, pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, uskutečněno předání Pamětních listů Vyznamenání ČČK a Medailí Alice Masarykové.

4.5.2017

Krupka koupí hotel a předělá ho na byty pro seniory. Opozici se to nelíbí

Krupka - Deset milionů korun zaplatí Krupka za bývalý hotel Horal v centru města. Takovou cenu totiž požaduje současný vlastník objektu. Město chce hotel přeměnit na byty pro seniory. S tím ale nesouhlasí opozice, podle ní je cena nevýhodná.

4.5.2017

Expozice paleontologie je součástí prohlídky muzea

Teplice - Nová expozice na teplickém zámku Paleontologie Teplicka představuje zkameněliny všech geologických útvarů zastoupených na území okresu Teplice a v jeho nejbližším okolí, které jsou dochovány v paleontologické sbírce Regionálního muzea v Teplicích.

4.5.2017

Elektronická evidence tržeb komplikuje živnostníkům podnikání

Ústecký kraj /HLASUJTE/ – EET přinesla řadě malých podniků spoustu starostí. Potíž je například s nestabilním připojením k internetu.

4.5.2017

Asistentů prevence přibývá, pomáhají také na Teplicku

Ústecký kraj - Pomáhají strážníkům dohlížet na pořádek a bezpečnost v ulicích, dodávají obyvatelům pocit bezpečí. To jsou asistenti prevence kriminality, kteří působí ve stále více městech na severu Čech.

4.5.2017

Příspěvek na varhany katedrály svatého Víta obec Hrobčice nepošle

Hrobčice - Říjen 2019. To je termín, kdy se poprvé katedrálou sv. Víta rozeznějí nové varhany. Svatostánek tak konečně získá monumentální nástroj, sestaví ho španělská firma Gerharda Grenzinga.

3.5.2017

Cestující v Bílině si prosadili změnu jízdního řádu MHD

Bílina - Spoje městské hromadné dopravy v Bílině budou jezdit o deset minut dříve. O změně jízdních řádů rozhodli cestující v internetové anketě, kterou na svých stránkách vyhlásilo město.

3.5.2017

Dominik Feri: Sobotka mě poprvé překvapil

Teplicko - Politici z Teplicka glosují nečekaný krok Bohumila Sobotky.

3.5.2017

Věžáky dostávají nový kabát. Při silném dešti teklo do bytů

Duchcov - Dvě velké investice začalo realizovat město Duchcov. Konkrétně jde o nové fasády včetně zateplení u tří věžáků na sídlišti a u Domu s pečovatelskou službou. Dohromady obě stavební akce přijdou asi na 40 milionů korun.

3.5.2017

FOTO: Nesmrtelná krása zaplavila teplický zámek

Teplice - V Regionálním muzeu v Teplicích byla zahájena výstava mineralogické sbírky a sbírky ulit mořských měkkýšů Františky a Rostislava Kunertových z Prahy Vysočan, kterou manželé věnovali přírodovědnému oddělení teplického muzea.

2.5.2017

Duchcov bude bez Ceny města. Zastupitelé nikoho nevybrali

Duchcov - Na svém posledním zasedání zastupitelé Duchcova mimo jiné hlasovali o návrhu na udělení Ceny města Duchcova za rok 2016. Ve hře bylo udělení ceny pro patriotku Duchcova Věru Bartoškovou.

2.5.2017

FOTO: Květen přivítali v Duchcově i na Moldavě

Teplicko - V pondělí na náměstí Republiky oslavovali občané Duchcova májku. Vystoupilo Divadlo M se staročeskými písničkami, mažoretky DDM Slunečnice. Duchcovští hasiči se pochlubili svou technikou a ukázali i část historie.

2.5.2017

Část Novosedlic bude bez pitné vody. V akci bude mobilní cisterna

Novosedlice - Z důvodu rekonstrukce vodovodního řadu bude část Novosedlic ve středu 3. května od 8:00 do 15:00 bez pitné vody.

2.5.2017

Na podvodnici, která chtěla okrást nemocného Románka, podají trestní oznámení

Krupka - Už dva roky je druhým domovem pětiletého Románka nemocnice Motol. S pomocí lékařů a rodičů tam statečně bojuje se zhoubným nádorovým onemocněním ledvin a plic.

2.5.2017

Lepší svět: Bílka ožije Svatováclavskou slavností

Bílka pod Milešovkou - Svatováclavská slavnost v Bílce se uchází o příspěvek na projekt u společnosti Globus. Dejte mu hlas!

2.5.2017

FOTO: Na horách jezdily alegorické vozy na počest Prvního máje

Fojtovice – Spolek za obnovu Fojtovic pořádal jako každý rok v první májový den jízdu alegorických vozů.

2.5.2017

V Duchcově budou vítat ptačí zpěv. Vycházka začne v parku

Duchcov - Příroda se definitivně probudila ze zimního spánku a vybízí k návštěvám. Jarní vycházku za zvuku ptačího zpěvu připravili na 6. května členové České společnosti ornitologické a Bílinské přírodovědné společnosti. Vycházka bude spojená s pozorováním a určováním ptačích druhů podle vzhledu i podle zpěvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies