VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

14.3.2017

V Sukově ulici opravují stoku a dešťovou kanalizaci

Teplice - Pozor na omezení provozu v oblasti Šanova I v Teplicích. Konkrétně v ulici Sukova. Jsou zde výkopy kvůli rekonstrukci kanalizace.

13.3.2017

Hon na lékaře: Mohou brát měsíčně plat až 200 tisíc!

Teplice, Ústecký kraj – Až dvě stě tisíc korun si může měsíčně vydělat primář gynekologicko-porodnického oddělení v Lužické nemocnici v Rumburku. Tomuto oddělení totiž hrozí pro nedostatek personálu na konci března zavření, nemocnice se proto snaží přilákat nového primáře vysokou mzdou. Pro srovnání – průměrný plat v Ústeckém kraji je 26 858 korun.

13.3.2017

Průměrná mzda v Ústeckém kraji vzrostla. Stále jsme ale za průměrem v ČR

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji ve 4. čtvrtletí vzrostla meziročně průměrná hrubá mzda o 5,1 procenta na 26.858 Kč. Růst byl rychlejší než v rámci celé ČR. Za celostátním průměrem kraj zaostává o 2462 Kč. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

13.3.2017

Ministerstvo konečně vypíše tendr na leteckou záchranku. Podle kraje pozdě

Ústecký kraj - Ministerstvo zdravotnictví vypíše nový tendr na provozovatele letecké záchranné služby v Ústeckém kraji na začátku tohoto týdne. "Jméno vítěze by pak mohlo znát do dvou měsíců," řekla mluvčí resortu Štěpánka Čechová.

12.3.2017

Strážníci v Teplicích budou mít asi zázemí na vlakovém nádraží

Teplice - Na vlakovém nádraží Teplice v Čechách možná bude nová okrsková služebna pro městskou policii. Majitel budovy s tímto návrhem přišel za vedením teplických strážníků.

12.3.2017

Lyžařská sezona v Ústeckém kraji končí, skiareály se zavírají

Ústecký kraj – Oblíbená lyžařská centra na severu Čech končí sezonu. Výjimkou je Klínovec.

12.3.2017

Mikulovskou štolu Lehnschafter najdete i v encyklopedii

Mikulov v Krušných horách - Štola Lehnschafter v Mikulově se dostala do otevřené encyklopedie Wikipedie. Na stránce určené štole najdete její historii, informace o původu názvu a fotogalerie.

12.3.2017

Michal Horáček: Na Děčínské kotvě jsem se mohl stát hrdinou

Proboštov, Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Ač je rodilý Pražák, Michal Horáček už čtvrt století žije v Ústeckém kraji, a to v Roudnici nad Labem. Loni oficiálně oznámil, že se bude ucházet o post prezidenta republiky ve volbách, které proběhnou v roce 2018.

11.3.2017

Hlasování o Dívku Deníku na webu ovládla Markéta Čiháková z Bíliny

Bílina, Ústí nad Labem - Ústecké kolo soutěže Dívka Talent 2017 se koná 12. března od 14 hodin ve zdejším domě kultury. O Dívce Ústeckého deníku rozhodli čtenáři.

11.3.2017

Od dob, co jsem se chodila s babičkou koukat na vlaky, se nádraží vůbec nemění

Teplice - Vlak do Ústí jí jede až za 10 minut. Přechází od jednoho konce peronu k druhému. Očima sjíždí už několik let nevzhlednou a špinavou fasádu budovu nádraží. "Je to děsný. Chtělo by to určitě do té budovy investovat. Chodila jsem sem dříve s babičkou koukat na vlaky a budova vypadala úplně stejně jako dnes. A to je už dvacet let," vzpomíná teplická studentka Milada Korníková.

11.3.2017

Končí platnost desetitisíců řidičáků. Hrozí tučné pokuty

Ústecký kraj - Desetitisíce řidičských průkazů. Ty kvůli končící platnosti musejí vyměnit řidiči v Ústeckém kraji. Neměli by to nechávat na poslední chvíli nebo nechat „propadnout". Policisté totiž bývají v takových případech nekompromisní a řidiče to může přijít draho.

10.3.2017

Běžkaři se zlobí, že jim pluh poničil stopu na Krušnohorské magistrále

Cínovec - Zima na horách ještě neskončila. V minulých dnech připadlo až 20 centimetrů sněhu. Ti běžkaři, co vyrazí na oblíbenou Krušnohorskou magistrálu, mají ale nečekaný problém. Někdo jim totiž v úseku Vitiška – Cínovec pluhem poničil stopu. 

10.3.2017

FOTO: Vlajky pro Tibet vlají na Teplicku

Proboštov, Teplicko - Přesně úderem deváté hodiny dopolední v pátek 10. března vyměnila před místní radnicí starostka Proboštova Jana Čermáková společně se strážníkem Stanislavem Jordánem obecní vlajku za vlajku Tibetu. 

10.3.2017

Vytáčí vás silniční výmoly? Pošlete redakci fotografie!

Teplicko – Po mnoha letech zažíváme pořádnou zimu, která dala zabrat především silnicím. Deník proto připravil anketu O nejhorší výmol, která chce upozornit na ty nejhorší a nejnebezpečnější díry na silnicích.

9.3.2017

Radnice i umělci na Teplicku podpoří Tibet

Teplicko - Města Duchcov, Hrob, Košťany a Ledvice, městys Hostomice a obce Jeníkov, Proboštov a Zabrušany se v pátek 10. března připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Tradičně se nepřipojí největší města okresu, tedy Teplice a Bílina. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.  

9.3.2017

Lyžařská střediska v Ústeckém kraji dál omezují provoz

Mikulov v Krušných horách, Ústecký kraj - Už jen velmi omezené možnosti mají lyžaři v Ústeckém kraji. Přibývá středisek, která ukončila kvůli jarnímu počasí provoz. Další areály ho výrazně omezily. Kvůli nedostatku sněhu na hřebenech Krušných hor už prakticky skončila sezona pro běžkaře.

9.3.2017

Teplicko si vede nejlépe. Nezaměstnanost v Ústeckém kraji nepatrně klesla

Teplicko, Ústecký kraj - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji v únoru klesla o desetinu procentního bodu na 7,8 procenta. Dál je ale nejvyšší v zemi.

9.3.2017

Pet láhve, vajgly, stříkačky. Města na jaře hyzdí nepořádek

Teplice, Ústecký kraj – Města na severu Čech čeká další boj proti černým skládkám. Těch se na konci zimy objevilo hned několik. Kromě černých skládek města hyzdí také nepořádek po bezdomovcích.

8.3.2017

Dubští hasiči zasahovali u 83 událostí. O kroužek je zájem

Dubí - V loňském roce dubští dobrovolní hasiči zasahovali u 83 událostí, nejvíce, a to 36 událostí spočívalo v technické pomoci a poté zásah u šesti požárů.

8.3.2017

Novosedlice přivítaly 6 nových občánků. Dárkem bylo odrážedlo

Novosedlice - V nové zasedačce obecního úřadu v Novosedlicích proběhlo vítání občánků. Na akci přišlo kolem 30 lidí.

8.3.2017

Prostor po zimním stadionu v Teplicích se má do roka zaplnit

Teplice – V prostoru bývalého zimního stadionu v Teplicích vyroste obchodní centrum. Na střeše lanový park, v přízemí obchody. Teplický developer Jaroslav Třešňák chce začít stavět už letos na podzim. Hotovo by mělo být příští rok. Třešňákova firma JTH svůj záměr nyní zveřejnila v informačním systému EIA pro posouzení vlivu na životní prostředí.

8.3.2017

Psycholog: Řidiči linkových autobusů patří mezi nejdůvěryhodnější profesionály

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Ústecký dopravní psycholog Jiří Seidlic se řidičům linkových autobusů nediví, že jsou ve stávkové pohotovosti a zvažovali, zda nebudou 8. března stávkovat. Psychickou způsobilostí profesionálních řidičů autobusů se totiž zabývá 40 let.

8.3.2017

Ťukance v Duchcově má vyřešit nový kruháč

Duchcov – Duchcov bude mít nový kruhový objezd. Vznikne na frekventované křižovatce Osecká – Teplická - Masarykova – Horská. Podle starosty Duchcova se tak vyřeší problematické dopravní místo, kde se často stávají „ťukance."

7.3.2017

FOTO: Kalkulačka pomůže lékařům vyhodnotit správně stav ledvin

Teplice – Světový den ledvin připadá na čtvrtek 9. března. Jeho ambasadorem pro Ústecký kraj se letos stal záložník FK Teplice Admir Ljevakovič, který v pondělí podstoupil preventivní vyšetření ledvin.

7.3.2017

Slavný rod Berousků opět předvede své umění v Teplicích

Teplice - Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem byl Ferdinand Berousek. Společně se svými syny natáčel i film Šest medvědů s cibulkou, kde hlavní roli hráli právě Berouskovi medvědi.

7.3.2017

Stávka nebude. Kraj založí vlastní autobusovou dopravu

Ústecký kraj - Sehnat zhruba 250 autobusů a zaměstnat přibližně pět stovek řidičů bude muset Ústecký kraj. Pokud tedy přistoupí k založení vlastní linkové autobusové dopravy kvůli současné krizi okolo platů řidičů, kterou rozpoutalo loňské vládní nařízení platné od ledna.

7.3.2017

Úředníci magistrátu si polepší. Města řeší, kde na to vzít

Teplice, Ústecký kraj – Vláda krátce před volbami plánuje přidat na výplatách zaměstnancům placeným z veřejných peněz. To se ale nelíbí obcím, pro které by to znamenalo velký zásah do již schválených rozpočtů. Omezit by kvůli tomu musely například některé investice do oprav.

7.3.2017

Komentované prohlídky knihovny jsou každou středu

Teplice - V rámci projektu Březen - měsíc čtenářů zve Regionální knihovna v Teplicích zájemce na dny otevřených dveří s komentovanou prohlídkou.

6.3.2017

FOTO: Nechyběly ani Pindruše. Masopustní veselici si užívali v Červeném Újezdu

Červený Újezd - Spolek „Veselý venkov" pozval v sobotu místní i přespolní už popáté na lidovou veselici Masopust po našem.

6.3.2017

Silnice z Bíliny do Teplic je od pondělí zčásti uzavřená. Jezdí se v protisměru

Teplicko, Ústecký kraj - Řidičům na severu Čech by se mělo lépe jezdit. Kilometry krajských silnic projdou letos opravami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies