VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Teplicko

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2017

Ve skiareálech Ústeckého kraje byla o víkendu slabá návštěvnost

Mikulov v Krušných horách, Ústecký kraj - Skiareály Ústeckého kraje měly o víkendu ještě otevřeno, pro lyžaře v kraji to ale byla jedna z posledních šancí v této zimě. Návštěvnost už byla slabší, denně v areálech lyžovalo jen několik set lidí.

6.3.2017

Klokánek připravuje den otevřených dveří

Teplice - Pokud vás zajímá, jak to chodí v teplickém Klokánku a jak vypadají byty, ve kterých tamní děti žijí, pak právě pro vás připravue Klokánek v Teplicích den otevřených dveří.

6.3.2017

Lidé v Ústeckém kraji odevzdali k recyklaci o polovinu víc baterií

Ústecký kraj - Celkem 63 tun použitých baterií odevzdali loni lidé v Ústeckém kraji k recyklaci. V přepočtu to znamená 77 gramů na jednoho obyvatele, což odpovídá třem tužkovým bateriím typu AA.

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2017

Řidiči stávkovat nebudou. Autobusy vyjedou ve středu v celém kraji

Teplice - Ohlášená stávka řidičů Arriva Teplice, která měla být ve středu 8. března, nakonec nebude. V neděli 5. března večer to jménem šéfa odborů teplického dopravce a také jménem předsedy stávkové komise pro celý Ústecký kraj, potvrdil Josef Linhart.

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2017

OBRAZEM: Asi 70 lidí cvičilo v Teplicích na maratonu MaRS 2017

Teplice - Úderem deváté hodiny se začalo cvičit. Trampolínu, schody, labilní plochy, boxovací pytel zaplnili pacienti s roztroušenou sklerózou (RS). Teplice se v sobotu opět po roce přidaly k cvičícímu maratonu MaRS 2017. „Cvičili jsme od 9:00 do 15:00. Byli jsme jedno z 19 míst v Česku, které se akce zúčastnilo," řekla za organizátory fyzioterapeutka Andrea Mareschová z MS Centra Teplice a dodala: „Navíc maraton se konal i na dalších pěti místech v zahraničí."

5.3.2017

V nemocnicích v Ústeckém kraji chybí víc než stovka lékařů

Ústecký kraj - V nemocnicích v Ústeckém kraji aktuálně chybí víc než stovka lékařů. Nemocnice se je snaží nalákat různě, zabírají hlavně stipendia a nejrůznější výhody.

5.3.2017

Šárka Suchánková: Výhru v Proměnách Deníku jsem dostala k narozeninám

Teplice, Severní Čechy - Vítězka čtenářského hlasování 6. ročníku Proměn s Deníkem Šárka Suchánková přijela do teplického Studia Jana Burdová z Litvínova. Přiznala, že jela trochu s obavami, co ji čeká. Jde totiž o její první výhru v životě a zpočátku nechtěla věřit, že to je skutečně pravda.

4.3.2017

U stadionu se nikde zaparkovat nedá, stěžuje si fanda bílinského hokeje

Bílina – Nové parkoviště by mělo vzniknout v dohledné době u zimního stadionu v Bílině. Alespoň částečně by tak mohlo vyřešit současný kritický stav s parkováním v této části města. Nechat totiž v současné době auto někde poblíž bílinského stadionu, kde hraje své zápasy místní hokejový klub a na který míří desítky lidí, je prakticky nemožné.

4.3.2017

Noční akce: Potřebujete povolení ve vyhlášce

Teplice, Ústecký kraj – Silvestrovské oslavy nebo městské slavnosti se obvykle protáhnou hluboko do noci. Od letoška ale musí být všechny takové akce vyjmenované v obecních vyhláškách. Dříve přitom stačilo povolení rady nebo zastupitelstva města či obce.

3.3.2017

Kluci utekli z ústavu. Strážníkům je nahlásila matka jednoho z nich

Dubí - Žena z Pozorky přivedla na služebnu městské policie Dubí dva nezletilé chlapce a řekla, že předchozí den utekli z výchovného ústavu v Liberci.

3.3.2017

Počty přihlášek na gymnázium asi ovlivnily obavy z maturity z matematiky

Teplice - Gymnázium Teplice zaregistrovalo do konce února přihlášky ke studiu od 167 uchazečů o čtyřleté studium a 92 o studium osmileté.

3.3.2017

FOTO: Pro seniory v Bystřanech připravili masopustní country bál

Bystřany - V drsný saloon s obsluhou v kostkatých košilích a se stetsony na hlavách se proměnila jídelna Domova důchodců v Bystřanech. Jedna z pravidelných akcí, kterými je zdejší „důchoďák" proslulý po celém kraji a jimiž zdejší personál nad rámec svých pracovních povinností zpříjemňuje život svým klientům, se nesla v duchu závěru masopustního veselí, trošku jako karneval a trošku jako country bál.

3.3.2017

Křižovatka na frekventované silnici v Lahošti dostane světla a přechody

Teplicko – Přehlednější a bezpečnější by měla být pro chodce křižovatka na silnici Teplice – Duchcov v Lahošti. Hlavní silnice je poměrně dost frekventovaná. Řidiči by přes obec měli jezdit maximálně 50 km/h. Často se tak ale neděje.

3.3.2017

Cvrček chystá Zimní karneval

Krupka – Dům dětí a mládeže Cvrček v Krupce zve rodiče a hlavně děti na Zimní karneval, který pořádá krupský domeček v sobotu 4. března od 16 hodin.

3.3.2017

Politické sliby v kraji? Splavnění Labe i uhelné peníze

Ústecký kraj - Ne vždy všechno, co je napsané na předvolebních billboardech a plakátech, platí. Politické sliby se nevyhnuly ani poslancům, kteří hájí v parlamentu Ústecký kraj.

2.3.2017

Telnice sice uzavřela tři sjezdovky, ale lyžovat se stále dá. Možná naposledy

Ústecký kraj - Jeden z posledních víkendů sezony mohou využít lyžaři v areálech v Ústeckém kraji. Kvůli teplému počasí na sjezdovkách ubývá sněhu a správci buď omezují provoz nebo úplně zavírají. Lyžaři z Teplicka ale musí vyrazit do okolních okresů.

2.3.2017

FOTO: Bílina bude prodávat prostor po armádě

Bílina – Město Bílina se chce zbavit části bílinských kasáren, které má nyní ve svém majetku. Nabídne je k prodeji, včetně nevyužité hlavní budovy. Objevují se informace, že zájemci už jsou. Nový vlastník může areál získat za necelých 3,7 milionů korun.

2.3.2017

Zapomnětlivým čtenářům v Bílině odpustí pokuty

Bílina – Městská knihovna Bílina vyhlašuje čtenářskou amnestii. Zapomnětlivým čtenářům, kteří v měsíci březnu 2017 vrátí vypůjčené dokumenty, bude odpuštěna pokuta za pozdní vrácení knih.

2.3.2017

Míst pro nemocné Alzheimerem je v kraji dostatek

Ústecký kraj - Specializovaných domovů i stacionářů, které nabízejí služby lidem s Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demencí, je v Ústeckém kraji dostatek.

2.3.2017

Na teplickém gymnáziu se zabydleli netopýři

Teplice - Výstavu netopýrů mají až do konce března instalovanou ve druhém patře budovy A Gymnázia Teplice.

2.3.2017

Lahošť si vzala Partnera pod sebe. Starosta už nemusí dělat pošťáka

Teplicko – Zhruba tři měsíce má obec Lahošť na Teplicku pod sebou poštu. Jde o službu Pošta Partner. „Funguje u nás od 1. prosince a reakce lidí jsou kladné," řekl starosta obce Lahošť Milan Fábera.

2.3.2017

Pětina letošních výdajů přijde v Krupce na větší rekonstrukce a investice

Krupka - Na investice a rekonstrukce mají letos v Krupce 36 milionů korun. Z celkových plánovaných výdajů tato částka představuje necelou pětinu. Rozpočet města zastupitelé schválili tento týden.

2.3.2017

Stávka: Zelené autobusy nepojedou 24 hodin

Teplicko - Stávka řidičů autobusů, kteří požadují navýšení mezd dle vládního nařízení, je stále reálnější. Pokud vypukne, většina Ústeckého kraje zůstane bez autobusového spojení.

2.3.2017

Éra vesnických koloniálů je pryč. Jejich počet se neustále snižuje

Ústecký kraj – Malé vesnické obchody, které jsou mnohdy i místy k setkávání lidí, postupně mizí nebo živoří na hranici přežití. Likviduje je konkurence nadnárodních řetězců, nezájem místních lidí, kteří vyhledávají slevy v supermarketech, a v poslední době také zavedení elektronické evidence tržeb, do které se musí od 1. března zapojit.

1.3.2017

FOTO: Příznivci Petrova cechu plesali v proboštovské Sokolovně

Proboštov - Teplická organizace rybářského svazu uspořádala letos dva rybářské plesy. Součástí obou byla kromě doprovodného hudebního a tanečního programu tombola. Hlavními cenami byla televize a kopírka.

1.3.2017

Nevenčete nám psy v areálu nemocnice, apeluje na pejskaře radnice v Bílině

Bílina - Vedení Hornické nemocnice s poliklinikou, žádá o respektování zákazu volného pobíhání psů a jejich venčení v areálu nemocnice.

1.3.2017

Panelový dům v Oseku se mění postupně na seniorské byty

Osek - Původně v Oseku uvažovali o výstavbě nového domu s pečovatelskou službou. Náklady by byly ale příliš vysoké, a proto zvítězila varianta postupně přeměnit jeden z panelových domů v Hrdlovské ulici tak, aby fungoval na principu domu s pečovatelskou službou.

28.2.2017

Ústecký kraj dá na výměnu kotlů minimálně 18,8 milionu

Ústecký kraj - Ústecký kraj rozdělí žadatelům v další výzvě na výměnu starých kotlů minimálně 18,8 milionu korun. "Dotacemi podpoří kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla," řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Žádosti o dotace začne kraj přijímat počátkem dubna.

28.2.2017

Druhá vlna EET startuje. Na řadě jsou obchodníci

Teplice, Ústecký kraj – Do startu druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET), která se po hospodských dotkne nyní také obchodníků, zbývají poslední hodiny. EET musí používat obchodníci od středy 1. března.

28.2.2017

Martin Maxa zpíval své největší hity na reprezentačním plese v Krupce

Krupka - Poslední únorová sobota letošního roku byla v Krupce ve znamení městského reprezentačního plesu, který patří mezi tradiční místní akce. Město Krupka společně s průmyslovou zónou uspořádalo společenský ples, na kterém se sešli všichni, kteří mají rádi společenská setkání, hudbu, tanec a dobrou náladu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies