VYBERTE SI REGION

Dobrovolníci pomohou na hradě Rýzmburk

Osek - Na hradě Rýzmburk v Oseku budou v létě pomáhat dobrovolníci. „Měli by být z celého světa. Workcamp 2016 na hradě Rýzmburk připravuje město Osek ve spolupráci s občanským sdružením pro záchranu hradu Rýzmburk a s partnerskou organizací INEX sdružení dobrovolných aktivit, z.s.," informovala starostka Oseka Lenka Říhová. Cílem připravovaného projektu je umožnit tuzemským i zahraničním dobrovolníkům podílet se na záchraně a obnově hradu.

23.3.2016
SDÍLEJ:

Cíl je jasný: záchrana hradu RýzmburkAutor: M. Rada

Mezinárodní workcamp bude trval dva týdny, v době od 14. do 27. srpna. Počítá se s účastí 8 až 12 dobrovolníků.

„Dobrovolníci budou všechny práce na hradě provádět zdarma. Město pro ně zajistí stravování a bezplatné ubytování v chatkách v autokempu, který po více než dvaceti letech převzalo zpět do své správy," upřesnila Lenka Říhová. Protože v době workcampu bude v Oseku tradiční pouť a slavnosti města, dobrovolníci pomohou s některými organizačními záležitostmi a užijí si přitom i pouťového veselí. Město Osek pro letošní rok na údržbu hradu vyčlenilo z rozpočtu 200 tisíc korun. Menších oprav se dočká i kaple pod hradem.

Autor: Redakce

23.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

V Duchcově bude v sobotu modelářský festival 2016

Duchcov - V sobotu 30. července se uskuteční v zámecké konírně v Duchcově od 10 do 18 hodin mezinárodní modelářský festival a výstava spojená se soutěží a prodejem modelů pod názvem Dux Duchcov modelářský festival 2016.

Počkal až usne, aby mu vzal mobil

Teplice - Až tříleté vězení hrozí v minulosti šestkrát odsouzenému recidivistovi, který v noci okradl v Trnovanech návštěvníka herny. Ten po požití alkoholu v podniku usnul, čehož využil zloděj, který mu z kapsy vytáhl mobil a z herny zmizel. Trnovanští policisté během jediného dne zadrželi muže, který odpovídal popisu podezřelého. Nakonec se jim i přiznal. (dav)

Vláda odložila rozhodnutí o kompenzacích pro mostecké horníky

Ústecký kraj – Vláda odložila rozhodnutí o příspěvku pro propuštěné horníky na své příští jednání, které se koná až 24. srpna. Zastupitelstvo Ústeckého kraje požaduje pro propuštěné havíře stejné kompenzace, jaké mají dostat horníci z ostravského OKD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.