Sumce chytil na kukuřici. Přiznává, že šel na kapry. „O tom, že chytím takového sumce se mi ani nezdálo. Prut, na který jsem ho chytil je obyčejný. Koupil jsem ho za tři stovky. Běžně s ním chytám menší bílé ryby. Mám na něm vlasec z Německa tloušťka 0,28 mm.“
S obřím sumcem bojoval hodinu a sám. Neměl loďku, jen brodící kalhoty. „Záběr byl pozvolný, nic extrémního. Zasekl jsem ho z boku tlamy, což bylo štěstí.

Kdybych šel vlasec přes tlamu, tak by ho sumec jednoduše překousl,“ dodal rybář Mauel.
Vít Maule chytá ryby od svých 11 let. Na Modlanském rybníku má své místo, které si zakrmuje. Chytá hlavně amury a kapry. „Nejezdím na ryby do ciziny a ani je nejím. Samozřejmě mám i kvalitní kaprařské vybavení. Rybaření mám rád.“
Sumce do vody zpátky nevrátil. Byl v ní podle jeho odhadu 30-40 let a už do ní nepatří. „Podle mě si už své odžil, hodně toho nalovil. Maso z něho rozdám.“
Vít Maule má rád kromě rybařiny přírodu jako takovou, proto ho velmi rozčílilo jak před časem došlo k znečištění Modlanského rybníka a následnému úhynu candátů. „Zahrádkáři pouští do vody hrozné věci, ryby i příroda tím trpí. Znečišťují životní prostředí a to je špatně,“ řekl Maule.

V Modlanech padly kapitální kousky
PSALI JSME V TEPLICKÉM DENÍKU (červenec 2010): Na Modlanském rybníku došlo k úhynu ryb, většinou šlo o candáty, někde i patnáctileté kousky. Hodnota jedné metrové se pohybuje okolo tří tisíc korun. Rybáři to označují za katastrofu, protože na hladině skončily desítky candátů v hodnotě až čtvrt milionu korun.