VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K povinnému zápisu předškoláků do školek v Bílině nepřivedlo děti moc rodičů

Bílina - Pro děti v předškolním věku je nově povinné předškolní vzdělávání. Pro školní rok 2017/2018 se tedy bude týkat dětí, které se narodily od 1. září 2011 do 31. srpna 2012.

15.6.2017
SDÍLEJ:

K povinnému zápisu předškoláků do školek v Bílině nepřivedlo děti moc rodičů.Foto: Pavlína Nevrlá

Na to navazuje povinnost zákonného zástupce dítěte přihlásit dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání, a to v kalendářním roce, ve kterém počíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte. V Bílině tuto povinnost hodně rodičů ignoruje.

Ředitelky bílinských mateřských škol obdržely od Městského úřadu v Bílině seznam dětí, kterých se bude od 1. září 2017 týkat povinná předškolní docházka a které měly být přihlášeny k zápisu. Avšak spousta rodičů s dětmi k zápisům nedorazila.

JE TO PŘESTUPEK

Nepřihlášení dítěte k povinnému předškolnímu vzdělávání je považováno za přestupek. Lze chápat, že zavedení povinné předškolní docházky od 1. září 2017 je pro rodiče novinkou, na kterou nestačili zareagovat, nicméně je nutné věc řešit.

Všechny bílinské mateřské školy mají společný školský obvod celého území Bíliny. To znamená, že pokud mají zákonní zástupci dítěte trvalé bydliště na území Bíliny, bude pro dítě, u kterého vznikla povinnost předškolní docházky, vždy místo na některé mateřské škole, kterou zřizuje město Bílina. Podrobné informace na internetových stránkách jednotlivých mateřských škol.

Pavlína Nevrlá


Autor: Redakce

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městské koupaliště v Duchcově.

Den dětí spojí s recyklačními hrátkami. Akce bude na koupališti

Hotelovka obsluhovala na Pražském hradě.
7

Žáci hotelovky budou opět obsluhovat prezidenty

Takové bylo v neděli sousedské odpoledne u Mušle

Teplice - Konal se druhý ročník slavnosti Živé Teplice.

V Dubí se opět setkaly generace. Již po patnácté

Dubí - Ve středu 21. června se v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb v Dubí Na Výšině konaly již XV. Mezigenerační hry.

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Roudnice n. L. – Sobotní program letecko společenské akce Memorial Air Show v Roudnici nad Labem navštívily tisíce lidí.  Letecký program pokračuje také v neděli od 13 hodin. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies