VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novou turbínu musí postupně dovézt do ledvické elektrárny

Ledvice – Poměrně svižným tempem pokračuje výstavba nového zdroje o výkonu 660 MW v Elektrárně Ledvice Skupiny ČEZ. Například již byly dokončeny výstavby čerpací stanice dešťových vod, biologická čistírna odpadních vod a likvidace odpadních vod. Všechna zařízení už fungují v záručním provozu. Dokončen byl i betonový monolit chladící věže.

1.9.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv/VLP


„Před dokončením je i nosná konstrukce kotle, přičemž již byla zahájena montáž pomocných ocelových konstrukcí. Dále je svařován výstupní kouřovod spalin z kotle a hotovy jsou rovněž základy pro absorbér spalin,“ vypočítává namátkou Josef Zahradník ze Skupiny ČEZ, vedoucí projektového týmu pro výstavbu nového zdroje v Elektrárně Ledvice.

Na kotelně zbývá ještě dokončit strop hlavní nosné konstrukce kotle, který by měl být hotov do konce září. „Po skončení montáže kotelny pak bude ještě postaven most mezi vnějším zauhlováním a výrobním blokem nového zdroje, čímž bude kompletně dokončeno i jeho vlastní zauhlování, přičemž část nad mezistrojovnou je již hotova,“ doplnil Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.
Intenzivní stavební práce probíhají i na dalších objektech, které jsou nezbytné pro budoucí chod vysoce ekologického výrobního bloku o výkonu 660 MW.
„Jsou to například dvě sila hospodářství vedlejších energetických produktů, jejichž betonové skelety jsou před dokončením. Staví se i reaktor odsíření,“ dodává Josef Zahradník.
Bezesporu největší zajímavostí je to, že 23. srpna proběhla ve Škoda Power Plzeň úspěšná kontrolní montáž turbíny, která bude postupně expedována do Ledvic v následujících měsících.
V praxi to znamená, že výstavba nového zdroje se již dostává do fáze, kdy se do elektrárny začnou postupně dovážet hlavní výrobní technologie.

První část je na cestě – po kolejích

„Jako první dorazí 1. září stator generátoru vážící 320 tun. Tento nadměrný náklad ovšem motoristé na silnicích nepotkají. Lodí byl z Německa, kde byl vyroben firmou Siemens, přepraven do rakouského Linze a do Ledvic bude dále dovezen po kolejích na speciálně upraveném železničním vagonu. Zde ho přeložíme na podvalník, převezeme ke strojovně a následně i vyzdvihneme na jeho pozici ve strojovně,“ podotýká Josef Zahradník.
Z jeho slov tak vyplývá, že ve strojovně již byla dokončena betonáž turbínové stolice a montáž hlavního řadu chladící vody. Momentálně se zde montují ocelové konstrukce pro další technologická zařízení.

1.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Městské koupaliště v Duchcově.

Den dětí spojí s recyklačními hrátkami. Akce bude na koupališti

Hotelovka obsluhovala na Pražském hradě.
7

Žáci hotelovky budou opět obsluhovat prezidenty

Takové bylo v neděli sousedské odpoledne u Mušle

Teplice - Konal se druhý ročník slavnosti Živé Teplice.

V Dubí se opět setkaly generace. Již po patnácté

Dubí - Ve středu 21. června se v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb v Dubí Na Výšině konaly již XV. Mezigenerační hry.

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Roudnice n. L. – Sobotní program letecko společenské akce Memorial Air Show v Roudnici nad Labem navštívily tisíce lidí.  Letecký program pokračuje také v neděli od 13 hodin. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies