VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpadky vyvalily zeď do ulice

Dubí - Odpadky zavezené hlínou vyvalily zeď. Mohlo dojít k vážnému zranění. Problémy s nepřizpůsobivými občany z rohového domu v Dubí – Bystřici pokračují. Dokonce gradují. Obyvatelé domu ověšeného satelity vyváželi na svůj dvorek odpadky, ten se pak snažili zakrýt hromadami hlíny.

12.3.2009
SDÍLEJ:

Do uličky se vyvalila zeď.....Foto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Takhle to šlo v několika vrstvách. Jenže ne do nekonečna. Cihlová zeď nevydržela nápor směsi hlíny a odpadků a vyvalila se do uličky. Touto zkratkou procházejí denně děti při cestě do školní jídelny, do školy a podobně. Jsou prázdniny a cestička mezi domy naštěstí není tak vytížená. Nikomu se nic nestalo.

Jak je to vůbec s problematickou rodinou? Kdy se odstěhují?

........aneb co jsme již napsali 1.11.2008

Dubí řeší problémy s dlužníky, kteří navíc dělají nepořádek. Budou se stěhovat
Dubí/ Zmlácený středoškolský učitel, nepořádek, špatná hygiena, neustálé obtěžování okolí a agresivita, mohla by si na seznam svých „počinů“ zaznamenat problémová a obávaná skupina dubských Romů. Nyní je velmi blízko k jejich vystěhování. Dubský starosta Petr Pípal vysvětlil, že romská rodina si kdysi vzala od města půjčku na rekonstrukci domu. Tu však nespláceli. Naskákaly jim tedy penále. V loňském roce se město rozhodlo vše řešit a celá věc se dostala k soudu. Hrozilo zabavení domu soudní dražbou. To si však nejspíš Romové uvědomili a začali dluh splácet a nakonec jej splatili. Pokuta ale zůstala. Majitel navíc dostal ještě pokutu od stavebního úřadu za nepovolené stavby několika přístřešků u domu. „Vytvořili si tam takové slumové městečko,“ říká starosta. Podle dobře informovaného zdroje z Dubí měl majitel domu tyto „chlívky“ pronajímat k bydlení za 4 tisíce korun. V domě ověšeném satelity bydlí desítky lidí. Rodina si vždy přihlásí nájemníky, kteří pobírají velké sociální dávky. Přijde si tak na slušné peníze.
V současné době dluží romská rodina městu kolem 800 tisíc. Dubská radnice tak nyní čeká na vyhlášení termínu exekuce. „Záleží na teplickém soudu,“ dodává Pípal. Dům by pak v exekuci měl připadnout městu za dluh, který rodina nesplatila. Starosta také dále vysvětlil, že v tomto případě pak nebude muset město hledat nájemníkům náhradní bydlení. Chce však dát šanci matkám s dětmi. Sociální odbor sleduje, kolik zhruba žije v domě žen s dětmi, aby se případně mohl dojednat azylový dům.
Dubí by se odstěhováním této problematické skupiny velmi ulevilo. „Je to velmi problematická rodina, řešíme neustále stížnosti od okolních obyvatel,“ potvrzuje Tomáš Pykal, ředitel dubské městské policie. Dodává, že když se mezi strážníky rozšířila zpráva o tom, že by se problematická rodina mohla brzy stěhovat, plno strážníků by se přihlásilo na dobrovolnou a neplacenou službu, až bude stěhování probíhat. Dubí by se pak mělo stát zase o něco bezpečnější.

Autor: Jana Šimková

12.3.2009
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

„Íčko“ Duchcova slaví první místo v anketě

Opera Dido a Aeneas od Henryho Purcella

Dido a Aeneas připomenou na zámku Duchcov krásu barokní opery

V Novosedlicích opravují zvonici

Teplicko - Rekonstrukci potřebovala zejména dřevěná střecha. Dojde i na fasádu.

Radní v Dubí jmenovali za město členy školské rady

Dubí - Novými zástupci na další tříleté funkční období budou J. Šťástka a J. Janeček.

AKTUALIZOVÁNO

Při srážce auta s autobusem zemřel devatenáctiletý řidič

Teplice /FOTO/ – Oběť ranní nehody museli z vraku vyprostit hasiči. Muži už nebylo pomoci.

AKTUALIZOVÁNO

Pípající dron v balíku uzavřel poštu v Teplicích

Teplice – Během pár hodin prověřovala policie hned dvakrát podezření na nástražný výbušný systém. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení