VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potí se nad testy, aby se dostali na střední školu

Teplicko - O Velikonocích si odpočinuli, aby teď zabrali na sto procent. Řeč je o deváťácích, kteří se v těchto dnech pokouší dostat na střední školu. Hlavu si lámou i nad přijímacími testy z matematiky a českého jazyka, které jsou na většině škol v kraji povinné. Přihlášku pro první kolo přijímacích zkoušek si mohli žáci podat na dvě střední školy. Velký zájem je tradičně o studium na prestižním teplickém gymnáziu.

23.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: archiv Deníku

 „Do osmiletého studia je přihlášeno 89 žáků 5. tříd vezmeme nejvýše 30. Do čtyřletého studia je přihlášeno 127 žáků 9. tříd vezmeme nejvýše 120," hlásil včera ředitel Gymnázia Teplice (GT) Zdeněk Bergman. Přijímací zkoušky tam pokračují ještě dnes. „Zájem o primy je třikrát větší než možnosti přijetí. Náš zřizovatel trvá na tom, že nesmíme otevřít více prim. Je to zakotveno i v dokumentech o rozvoji vzdělávací soustavy Ústeckého kraje. Já mám sice jiný názor, ale pokyn našeho zřizovatele respektuji. Pokud jde o čtyřleté studium, tak tam přijmeme skoro všechny uchazeče," dodal Bergman.

Přijímací zkoušky se včera rovněž dělaly i na Gymnázium a Střední průmyslové školu v Duchcově na Teplicku. Škola na svém webu už vyhlásila i druhé kolo přijímacích zkoušek. Na škole proběhnou 13. května a přihlášky je třeba podat do 30. dubna. O studenty v Duchcově hodně stojí, protože jestli jich nepřijmou dostatek, tak kraj by mohl školu i zavřít. „Na základních školách je v těchto ročnících méně dětí, než bývalo. To, že přihlášek je více oproti loňsku, si myslíme, že je způsobeno opravdu masivním náborem. Ale studentů bychom potřebovali více," řekla pro rozhlas ředitelka Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově Jana Poláková.(kos)

--------

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice

TepliceHotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice, coby jeden páteřní subjekt Ústeckého kraje, přistoupil na doporučení svého zřizovatele k jednotným přijímacím zkouškám.

A tak se v maturitních oborech denní formy studia včera a dnes psaly či píší společné přijímací testy z českého jazyka a matematiky.

Výsledek testů je pak součástí přijímacího řízení a to z padesátiprocentním přispěním. Kriteria přijetí jsou pro zájemce dostupná na webovém portálu školy. Svoji váhu má rovněž hodnocení ze základní školy v osmé a deváté třídě.

Do třech oborů teplické průmyslové školy (Informační technologie, Strojírenství a Dopravní prostředky) by mělo od září nově nastoupit 136 žáků. Obor hotelnictví by mělo od září studovat na hotelovce 102 nových žáků a na obchodní akademii nastoupí předpokládaných 68 nových středoškoláků. K tomu jsou na hotelovce další oblasti vzdělání, ale zde jak uvádí webový portál školy v rámci přijímacího řízení pro tříleté učební obory studia a pro nástavbové studium, se písemná přijímací zkouška nekoná. Přiklání se k průměrům z osmé a deváté třídy základní školy a o přijetí rozhoduje ředitel školy. V rámci těchto oborů přijde v září na hotelovku (cukrář, kuchař, číšník, sevírka) další stovka nových žáků.(pem)

----------

Kdy budou výsledky?

Ředitelé mají tři dny na to, aby dali studentům vědět, jak u nich dopadli. Během dalších tří dnů můžou žáci podat případné odvolání proti výsledkům zkoušky.

Na Gymnázium Teplice: Škola sdělí výsledky již druhý den přijímacích zkoušek tedy 23. dubna odpoledne či večer prostřednictvím webu. Ve čtvrtek 24. dubna odpoledne již dostanou uchazeči oficiální rozhodnutí. Ti, kteří nebyli úspěšní, písemné a ti úspěšní pouze formou vývěsky (na nástěnce ve vestibulu budovy A a na webu GT).(re)

-------------

Autor: Redakce

23.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Unčín (žluté dresy) - Černiv 1:2 PK
25

FOTO: Unčín nezvládá penaltové rozstřely

Teplice jsou proslulé velkým počtem kašem a fontán.
14

FOTO: Město začalo napouštět vodu do kašen, vodotrysků a bazénků

Nejdříve dělal v obchodě jakoby nic, a pak ukradl reproduktory

Teplice - Policisté dopadli zloděje, který v únoru kradl v teplických supermarketech. Odcizil sedm reproduktorů, které si schoval do igelitky a aniž by za zboží v hodnotě necelých pět tisíc korun zaplatil, prodejnu opustil.

AKTUALIZOVÁNO

Partička zlodějů nakradla na Teplicku věci za milion

Teplice - Nakonec doplatili na vlastní chybu, když se vrátili do už jednou vykradené prodejny. Vyplašil je hlídač. Poté je dopadla policie.

James Harries natočil jako první na světě album na mobil. V úterý pobaví Ústí

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - James Harries napsal hudbu k filmům Lidice, Bobule či Feťáci z New Yorku. Tento britský písničkář v úterý večer poprvé vystoupí v ústeckém Národním domě.

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies