VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potí se nad testy, aby se dostali na střední školu

Teplicko - O Velikonocích si odpočinuli, aby teď zabrali na sto procent. Řeč je o deváťácích, kteří se v těchto dnech pokouší dostat na střední školu. Hlavu si lámou i nad přijímacími testy z matematiky a českého jazyka, které jsou na většině škol v kraji povinné. Přihlášku pro první kolo přijímacích zkoušek si mohli žáci podat na dvě střední školy. Velký zájem je tradičně o studium na prestižním teplickém gymnáziu.

23.4.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: archiv Deníku

 „Do osmiletého studia je přihlášeno 89 žáků 5. tříd vezmeme nejvýše 30. Do čtyřletého studia je přihlášeno 127 žáků 9. tříd vezmeme nejvýše 120," hlásil včera ředitel Gymnázia Teplice (GT) Zdeněk Bergman. Přijímací zkoušky tam pokračují ještě dnes. „Zájem o primy je třikrát větší než možnosti přijetí. Náš zřizovatel trvá na tom, že nesmíme otevřít více prim. Je to zakotveno i v dokumentech o rozvoji vzdělávací soustavy Ústeckého kraje. Já mám sice jiný názor, ale pokyn našeho zřizovatele respektuji. Pokud jde o čtyřleté studium, tak tam přijmeme skoro všechny uchazeče," dodal Bergman.

Přijímací zkoušky se včera rovněž dělaly i na Gymnázium a Střední průmyslové školu v Duchcově na Teplicku. Škola na svém webu už vyhlásila i druhé kolo přijímacích zkoušek. Na škole proběhnou 13. května a přihlášky je třeba podat do 30. dubna. O studenty v Duchcově hodně stojí, protože jestli jich nepřijmou dostatek, tak kraj by mohl školu i zavřít. „Na základních školách je v těchto ročnících méně dětí, než bývalo. To, že přihlášek je více oproti loňsku, si myslíme, že je způsobeno opravdu masivním náborem. Ale studentů bychom potřebovali více," řekla pro rozhlas ředitelka Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově Jana Poláková.(kos)

--------

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice

TepliceHotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice, coby jeden páteřní subjekt Ústeckého kraje, přistoupil na doporučení svého zřizovatele k jednotným přijímacím zkouškám.

A tak se v maturitních oborech denní formy studia včera a dnes psaly či píší společné přijímací testy z českého jazyka a matematiky.

Výsledek testů je pak součástí přijímacího řízení a to z padesátiprocentním přispěním. Kriteria přijetí jsou pro zájemce dostupná na webovém portálu školy. Svoji váhu má rovněž hodnocení ze základní školy v osmé a deváté třídě.

Do třech oborů teplické průmyslové školy (Informační technologie, Strojírenství a Dopravní prostředky) by mělo od září nově nastoupit 136 žáků. Obor hotelnictví by mělo od září studovat na hotelovce 102 nových žáků a na obchodní akademii nastoupí předpokládaných 68 nových středoškoláků. K tomu jsou na hotelovce další oblasti vzdělání, ale zde jak uvádí webový portál školy v rámci přijímacího řízení pro tříleté učební obory studia a pro nástavbové studium, se písemná přijímací zkouška nekoná. Přiklání se k průměrům z osmé a deváté třídy základní školy a o přijetí rozhoduje ředitel školy. V rámci těchto oborů přijde v září na hotelovku (cukrář, kuchař, číšník, sevírka) další stovka nových žáků.(pem)

----------

Kdy budou výsledky?

Ředitelé mají tři dny na to, aby dali studentům vědět, jak u nich dopadli. Během dalších tří dnů můžou žáci podat případné odvolání proti výsledkům zkoušky.

Na Gymnázium Teplice: Škola sdělí výsledky již druhý den přijímacích zkoušek tedy 23. dubna odpoledne či večer prostřednictvím webu. Ve čtvrtek 24. dubna odpoledne již dostanou uchazeči oficiální rozhodnutí. Ti, kteří nebyli úspěšní, písemné a ti úspěšní pouze formou vývěsky (na nástěnce ve vestibulu budovy A a na webu GT).(re)

-------------

Autor: Redakce

23.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neděle plná Šmoulů na hradě Krupka.
12

FOTO: Hrad v Krupce zaplnili Šmoulové

Ilustrační foto

Teplická dopravka pomáhala v Německu při kontrolách kamionů

Povodně před patnácti lety vyždímaly z lidí jen to nejlepší. Vládla solidarita

Ústecký kraj - Nad mozaikou katastrofických zpráv z tisícileté povodně z roku 2002 ční jedna, která vlévá do žil naději pro případná opakování této tragédie. Hyen, jež se chtěly obohatit na utrpení jiných, bylo minimum.

Románkovi pomohou v boji se zákeřnou nemocí dalším kalendářem

Krupka - Už druhým rokem statečně bojuje pětiletý Románek o život. Jeho malé tělo, které muselo podstoupit sérii ozařování i transplantaci kostní dřeně, už toho má dost. On se ale nevzdává a všichni věří, že nad rakovinou nakonec zvítězí.

Hacker z Mostu vylákal z lidí statisíce korun

Ústecký kraj - Mladík, který okrádal pomocí Facebooku, skončil před soudem. 

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení