VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před poliklinikou konečně zaparkujete

Teplice - Už v září by pacienti, mířící do polikliniky teplické nemocnice, měli mít větší šanci zaparkovat svůj automobil, než tomu je nyní. Dlouholetý problém má vyřešit projekt revitalizace prostranství před objektem polikliniky, kde jedním z hlavních benefitů bude především zlepšení parkování. „Na akci, kterou bychom chtěli realizovat v tomto roce, se bude finančně podílet 4 miliony korun město Teplice," uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Jiří Novák. Rozpočtové náklady jsou celkem 14 milionů korun.

7.3.2016
SDÍLEJ:

Parkování před teplickou poliklinikou Foto: Deník/ Z. Traxler

Nově bude vytvořeno 85 nových kolmých stání, z toho bude 11 parkovacích stání rezidentních. Současně bude obnoveno 36 šikmých stání v ul. U nemocnice. Celkem tak bude nově k dispozici 121 parkovacích stání.

Realizace stavby, která má být zahájena v květnu letošního roku a dokončena, než se děti po prázdninách vrátí do školních lavic, bude probíhat na základě projektové dokumentace zpracované firmou Báňské projekty Teplice.

Jedná se o kompletní revitalizaci prostranství před budovou A poliklinika a zkapacitnění parkování osobních vozidel v jižní části pozemku mezi budovou polikliniky a ulicí U Nemocnice, komunikací a chodníků. Do projektu je zahrnuta i úprava přilehlých zelených i zpevněných ploch, umístění laviček a dalšího mobiliáře, řešení odvodnění parkovišť (úprava dešťové kanalizace), odlučovače lehkých kapalin a retenční nádrž.

Je navrženo pět větví komunikací, které tvoří páteřní síť infrastruktury v řešené lokalitě a navazují na stávající asfaltovou komunikaci v ul. U Nemocnice. Stávající venkovní osvětlení bude rozšířeno na celou plochu nového parkoviště a příjezdních komunikací.

Úpravy se dočká i samotný vstup do budovy polikliniky, kde budou nově samoposuvné dveře. „Volili jsme pro stavbu období prázdnin a dovolených, kdy je provoz na poliklinice nejmenší," uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. Je jasné, že i tak to budou velmi náročné tři měsíce, kdy už nebude možné u polikliniky zaparkovat vůbec. Výsledkem ale bude upravené prostranství a podstatně vyšší počet parkovacích míst, po čemž už Tepličané dlouho volají.

Autor: Olga Tušicová

Poliklinika dostane více parkovacích míst. Je to dobře?

ano

98 %

ne

2 %

Hlasovalo: 259

Anketa byla ukončena

7.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Knižní tipy nejen na víkend

Pracovnice muzea Alena Kvapilová (vlevo) a Michaela Stehlíková listují takzvanou Ďáblovou biblí
6

FOTO: Mostecké muzeum vystavuje Ďáblovu bibli

Už máte plán na sobotu? Zde můžete vybírat

Teplice - Podívejte se na tipy Deníku na sobotní den na Teplicku.

Některá hřiště už stoly mají, město Teplice plánuje další rozšíření

Teplice - Milovníci stolního tenisu si mohou zahrát pod širým nebem na několika místech. Další  stůl přibude ještě u sportovní haly.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Auto u Mikulova skončilo převrácené na střeše

Teplicko – Zdravotníci se museli postarat o jednoho zraněného člověka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení