VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S finanční podporou EU budou gymnazisté studovat v Anglii

Dubí – Soukromé gymnázium v Dubí získalo pro své studenty finance na jazykové stáže v Anglii. Každý z nich z projektu spolufinancovaného z prostředků Evropské unie a rozpočtu České republiky dostane na studijní pobyt v Anglii 10000,-Kč. Celkem 24 lekcí anglického jazyka pod vedením zkušených anglických pedagogů absolvují v městě Torquay, na jazykové škole schválené Britskou radou. Výuka bude probíhat výhradně v angličtině a studenti budou používat pouze anglické materiály.

4.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora


Největším přínosem těchto stáží je bezpochyby překonání strachu komunikovat s cizími lidmi a ještě k tomu v angličtině. Při ubytování v hostitelských rodinách se naučí samostatnosti, získají nové zkušenosti, poznají jiný způsob života, jiné zvyky, kulturu a tradice. Ve škole se lze naučit gramatiku, psaní, čtení. Ale konverzace nemá nikdy takovou úroveň jako s rodilými mluvčími přímo v zemi. Poslední den výuky studenti obdrží závěrečné certifikáty. Mimo výuky se zúčastní celodenních či odpoledních výletů. Abyste si udělali představu, v jejich programu je čeká mimo jiné návštěva hradu Tintangel - opředeného legendami o králi Artuši, prohlídka římských lázní v městě Bath, celodenní prohlídka Londýna, návštěva přístavu a základny britského královského námořnictva v městě Plymouth, město Brixham s prohlídkou lodi Golden Hinde a národní park Dartmoor. První skupina studentů z Gymnázia Dubí odjede do Anglie v červnu.

V těchto dnech finišují přípravy a uzavírají se závazné smlouvy mezi žáky, školou a poskytovatelem finanční podpory. Celý projekt je podpořen z operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ v oblasti podpory zvyšování kvality ve vzdělávání. Jednou z jeho klíčových aktivit je rozvoj dovedností v cizím jazyce. Cílem je, aby studenti dosáhli v anglickém jazyce předepsané úrovně B1. Současně předpokládáme, že alespoň jedna čtvrtina z nich dosáhne úroveň vyšší (C2) a úspěšně složí mezinárodně platné zkoušky ECL. Tyto zkoušky mohou skládat na Gymnáziu GLOBE v Brně, které je společně s Gymnáziem Dubí a Táborským soukromým gymnáziem realizátorem projektu. Všichni naši studenti, kteří se nemohou účastnit jazykové stáže v tomto roce, mají šanci v dalších školních letech. Společný projekt tří gymnázií v ČR, s názvem „Globální vzdělávání pro udržitelný rozvoj“, je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR po dobu 30 měsíců.

4.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na fotkách místo nehody.
13

Řídila opravdu mladičká dívka? Vyšetřování nehody v Hrobu se protáhne

Šanovská mušle

V Mušli zahraje František Nedvěd mladší s kapelou

Zloděj okradl seniora ve výtahu, kartou pak chtěl platit v obchodě

Teplice - Policisté dopadli zloděje, který odkradl v Teplicích téměř 90letého seniora.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku v Úštěku celou sobotu

Úštěk – Pestrý program na 13 scénách a přes 200 vystupujících a řemeslníků, to je vizitka historického jarmarku v Úštěku. 

Na Cínovci proběhne tradiční setkání. Vystoupí i šermíři

Cínovec - Dubí pořádá tradiční českoněmeckou slavnost Hraniční buk. Akce proběhne na Cínovci tuto sobotu od 11.00 do 16.00 hodin. 

FOTO: Boj s velkou vodou prohrál. V srdcích lidí ale Gaston zůstal

Ústecký kraj – Bojovník. To je nejčastější charakteristika jednoho ze symbolů povodní v roce 2002. Lachtan Gaston, který při povodních uplaval z pražské zoo, ale nakonec svůj boj s řádícími živly prohrál a nedaleko Magdeburgu uhynul.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení