VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připravují se na školáky

OSEK - Ještě tři dny a v pondělí to vypukne. Děti jdou do školy. Učitelé a další školský personál má však již první perný týden za sebou.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Paní učitelka připravuje nástěnkuFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Do práce chodí vždy zhruba o týden dříve, aby se vše stačilo nachystat na příliv školáků. Ředitelé škol často rádi dohlížejí na různé stavební práce a úpravy, které probíhají ve škole přes prázdniny. Proto bývají ve škole i značnou část prázdnin.
Příkladem starostlivého ředitele je například Luboš Čapek z osecké základní školy. Velkou část prázdnin strávil ve „své“ škole, kde dohlížel na prováděné práce a opravy. „Přes prázdniny jsme v budově 1. stupně malovali ve čtyřech učebnách, ve třech učebnách se dělaly kompletně nové podlahy. Rozšiřujeme také učebnu výpočetní techniky, protože plánujeme, že budeme od 2. třídy učit výpočetní techniku v každém ročníku 1. stupně. Musíme na to být připraveni,“ říká. Upřesňuje, že učebna bude mít kapacitu 22 počítačových míst.
Úpravám neunikla ani druhá budova osecké školy, která se nachází v sídlišti a je zde 2. stupeň. Velká část školy se dočkala nové malby a některé místnosti i výměny lina. Po namáhavých deseti měsících často trpí nejen učitelé, ale také inventář školy. Skříně či lavice mnohdy jen těžko odolávají dětským honičkám a různým vylomeninám. Zapotřebí je i truhlářů, kteří velmi „vytížené“ lavice, židle, skříně či police opět připraví na další desetiměsíční službu. Na sídlištní budově školy se v současnosti dělá sedlová střecha. „Dodělává se poslední část budovy, která nebyla zastřešena sedlovou střechou. Ještě by však byla potřeba tělocvična,“ říká ředitel.
Teď již zbývá jen doladit nástěnky, nábytek, aby byl v každé třídě odpovídající. O výzdobu se starají šikovné učitelky, které svým žákům chtějí připravit co nejpříjemnější prostředí.
Po dvouměsíčních prázdninách dětem opět nastane pravidelný striktní režim. Pro mnohé bude šok zase ráno vstávat, a pak dávat celé dopoledne pozor ve škole. Lenka Kovaříková, učitelka třeťáků, vysvětluje, že je potřeba děti zvykat pomalu a postupně. První školní týden většinou stejně dostávají knížky a rozkoukávají se. „Opakujeme zhruba až do října, od listopadu začínám probírat novou látku,“ říká.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SBĚRATEL Petr Hradecký  se renovaci historických motorek věnuje více než 25 let.
25

FOTO: Na slavnostní otevření muzea se sjedou historická vozidla

Ilustrační foto

Turisty čekají v národním parku České Švýcarsko omezení

OBRAZEM: Rallye Praha Revival se prohnala Chabařovicemi

Ústecký kraj, Chabařovice - Druhá etapa závodu historických speciálů se odehrávala na severu Čech.

Důchodci v Ústeckém kraji musí vyžít s jedenácti tisíci

Ústecký kraj – Jedenáct tisíc tři sta. Taková je průměrná výše starobního důchodu v Ústeckém kraji, se kterou musí senioři každý měsíc vyžít. Zatímco třeba pětašedesátiletá Lenka z malé vesnice na Litoměřicku bere zhruba o dva tisíce méně, než je okresní průměr, jejímu muži, rovněž důchodci, přistane od státu na účtu každý měsíc bezmála 15 tisíc.

Jana Zajoncová: I panelová sídliště na severu jsou místa k životu

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Příběhy paneláků v Ústeckém kraji jsou příběhy lidí a míst, kde mnozí žijeme. Výstava v parku na ústeckém Střekově mapuje osudy stavitelů, tvůrců i obyvatel panelových sídlišť.

Vize Ústí: Smart city a super D8

Ústecký kraj - Krajské město už nechce být známé jako špinavé a smradlavé. Snaží se vsadit na moderní technologie.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies