Policie měla v tu dobu nemalou práci v nedalekém severočeském šluknovském výběžku, kde se konaly demonstrace. Ani volby ani Mariánské slavnosti ale policie v žádném případě v Krupce nepodcenila a obě dvě akce dle potřeb monitorovala.
Kolotočáři, kteří měli své atrakce v parku Herty Lindnerové, ani připravení stánkaři se v sobotu ráno ještě neprobudili, když do volebních místností přicházeli první členové volebních komisí. A nebylo to poprvé. V horním městě se opakovaly volby už podruhé. A nutno podotknout, že podle některých to v Krupce ani napotřetí nebylo naposledy. Jak se již stalo v tomto městě nechvalnou tradicí, mělo se objevit další kupčení s hlasy.
Nejvíce hlasů dali lidé v Krupce Matoušově straně
Sobotní třetí pokus o volby v Krupce, dá se říci s ohledem na výsledky, přinesl prakticky stejné rozdělení mandátů jako minule. Opět je vyhrálo sdružení ČSNS 2005 a Šance pro město, které získalo pět z 21 míst v zastupitelstvu. Tři křesla přiřkli voliči sdružení Sport pro Krupku. Tři mandáty mají i komunisté a sdružení Zdravá Krupka. Po dvou mandátech si rozdělí ODS, ČSSD a také Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Oproti druhému „pokusu“ o sestavení zastupitelstva, což bylo v květnu letošního roku, změnil majitele jen jeden mandát, který ztratila ODS ve prospěch nacionalistické DSSS.
Co dál?
Budou volby opět u soudu? Opět kupčení? Podezření, jak hned v sobotu večer ve zpravodajství uvedla Česká televize, se prý objevilo. Konkrétní důkaz ale zatím nikdo nepřinesl. I z reportáže vyplynulo, že existuje prý jen určitá nahrávka. Česká televize z ní pustila pouze část, hlas na ní byl zvukově upraven. „Z nahrávky vyplývá, jakým způsobem bylo organizováno nakupování hlasů. Jednotliví nákupčí zřejmě měli přidělený určitý počet lístků a k tomu odpovídající počty peněz. Pořád jsme u zhruba 300 korun za hlas,“ řekl v rozhovoru pro ČTK v sobotu odpoledne Stanislav Beránek z Transparency International, která má prý právě tuto nahrávku k dispozici. Protikorupční organizace ji zatím ale celou zveřejňovat nebude.



Náledovat teď budou koaliční vyjednávání o složení vedení města. Existuje samozřejmě i možnost dalšího napadnutí výsledku voleb u soudu, což je dáno zákonem. Podle naší ankety mezi lidmi v Krupce: „by to ale opět mohlo být zbytečné, když sobotní volby přinesly prakticky obdobný výsledek jako předchozí hlasování.“ Alespoň tak reagovali lidé na ulici, kteří se vydali na pouťové veselí a do volebních místností nezamířili. Jsou z toho už poměrně znechucení. Volební účast byla 29,4 procent, což v přepočtu znamená, že z jedenácti tisíc lidí, kteří mohli rozhodnout o vedení města, jich k volebním urnám přišly tři tisíce.

Bude se vyjednávat a vyjednávat, nebo stěžovat u soudu.
Zástupci Zdravé Krupky, opozice současného vedení města, už během sobotního večera řekli, že se pravděpodobně pokusí složit velkou koalici stran, které nemají v Krupce s kupčením nic společného. Ale nevyloučili, jak uvedla ČTK, ani další podnět k soudu.
Normální život ve městě stále komplikuje to, že Krupka kvůli volebním reparátům stále nemá funkční zastupitelstvo a hospodaří v provizoriu. Co tedy znamená pro lidi v Krupce mít nefunkční zastupitelstvo? Mezi hlavní pravomoci zastupitelstva patří především schválit rozpočet města, prodej nemovitostí, uzavírat smlouvy o poskytnutí dotace a vydávat obecně závazné vyhlášky.
Zastupitelstvo nemohlo už v závěru loňského roku vydat ani vyhlášku o zpoplatnění videoterminálů, a tak letos Krupka přijde kvůli tomu minimálně o 1,5 milionu korun. „Nefunkční město“ je také bohužel vyřazeno z procesu žádostí o dotace. A jak říká Milan Puchar, stávající starosta, dopady pocítí všichni občané, neboť investice v řádu několika milionů korun, nemají šanci získat tuto podporu bez schválení zastupitelstva. Bez souhlasu zastupitelstva nelze ani prodávat městské pozemky, a proto jsou žádosti občanů odkládány na neurčito. A tím, že není schválený rozpočet města na rok 2011, přicházejí také všechny zájmové organizace o dotace z rozpočtu města, bez kterých je ohrožena jejich činnost.
Volbám v Krupce, koaličním jednáním a životu ve městě se budeme v Deníku dále věnovat.