VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ujeté koleje na Moldavě řeší už i ministerstvo dopravy

Teplicko - Sesuvem na železniční tratí Most - Moldava se zabývá i ministerstvo dopravy. Turisté, hoteliéři a nadšenci železnice požadují co nejrychlejší opravu „ujetých" kolejí.

20.4.2017
SDÍLEJ:

Ze železniční stanice Osek město směrem na Moldavu vlaky až do odvolání nejezdí.Foto: Deník/Roman Nešetřil

Momentálně v úseku Osek město - Moldava jezdí místo motoráčků autobusy. Výluka je psaná do konce tohoto roku.

DOPIS PRO KLUB PŘÁTEL

„Jsme si vědomi, že tato trať představuje důležitý prvek regionální ekonomiky a to zejména v oblasti turismu, jehož význam je v letních a zimních měsících. Proto jsme požádali Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) o poskytnutí podrobnějších informací k sanaci předmětného úseku i návrhu prací a jejich harmonogramu. Byli jsme informování, že probíhá proces zajištění finančních prostředků na obnovu tohoto úseku. Byly rovněž zahájeny práce na přípravné dokumentaci potřebné k zajištění opravných prací," sdělil v dopisu adresovaném Klubu přátel krušnohorské železnice Most Dubí Moldava (KPKŽ) Jindřich Kušnír, ředitel odboru drážní a vodní dopravy ministerstva dopravy.

Na základě průběžných měření traťové koleje v úseku Dubí Moldava nechala SŽDC zpracovat projekt Návrh stabilizace náspu, který je v současné době v procesu připomínkování.

„Dle SŽDC bude s ohledem na rozsah sesuvu potřebné provést také geologický průzkum, jehož cílem je potvrdit rozsah i cenu plánovaných opatření. Z důvodů památkové ochrany některých částí tratě musí být před vlastní rekonstrukcí zahájeno ještě správní řízení s orgány památkové péče. Tomuto postupu odpovídá také časový harmonogram prací s termínem do konce tohoto roku. Podrobnější časový harmonogram v současnosti není znám," napsal Jindřich Kušnír, ředitel odboru drážní a vodní dopravy ministerstva dopravy.

ZA MIKULOVSKÝM TUNELEM

K sesuvu došlo v úseku za Mikulovským tunelem směrem na Nové Město a Moldavu 13. března. Na vině byla pravděpodobně voda, která podemlela trať.

„Je potěšující, že se sesuvem ministerstvo zabývá. Snad se podaří vše opravit do konce tohoto roku," pronesl Martin Müller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice Most Dubí Moldava (KPKŽ).

Motoráčky na Moldavu jezdí za normálních okolností o víkendy, svátky a školní prázdniny. Momentálně je vlak v úseku Osek město - Moldava nahrazován autobusy.

Cestující si musí dát pozor, kde staví. Podle informací drah autobus například staví v Oseku pod staniční budovou u odbočky do sídliště, v Dubí na autobusové zastávce Dubí, Krušnohorská či na Moldavě před staniční budovou.

„Ve voze pro přepravu kol je přeprava většího počtu cyklistů s koly mnohem praktičtější než přeprava pravidelnými autobusovými spoji nebo speciálními cyklobusy. Přeprava kol autobusy je za určitých podmínek velmi užitečná, ale při větším počtu cyklistů vlakovou dopravu nenahradí. A vozit si kolo na hory autem je velmi nepraktické. Už teď si cyklisté stěžují, že jim nevyhovuje, když se po vyvezení kola na hřeben Krušných hor musí po svezení na kole vrátit pro auto na místo, odkud vyjeli," sdělil už dříve Pavel Jůza, místopředseda KPKŽ.

Autor: Martin Košťál

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 Druhý ročník sousedské slavnosti Živé Teplice u Mušle v Teplicích.
27

Takové bylo v neděli sousedské odpoledne u Mušle

XV. Mezigenerační hry.
3

V Dubí se opět setkaly generace. Již po patnácté

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Roudnice n. L. – Sobotní program letecko společenské akce Memorial Air Show v Roudnici nad Labem navštívily tisíce lidí.  Letecký program pokračuje také v neděli od 13 hodin. 

Děvčata z Prosetické uspěla v soutěži Moje zdravá snídaně

Teplice - Základní škola Prosetická se zapojila do celostátní soutěže Nakladatelství Fraus Moje zdravá snídaně.

Nedovřené okno stálo řidiče dodávky 24 tisíc

Krupka - O dvacet čtyři tisíc korun přišel pracovník přepravní společnosti, který nechal pootevřené okénko u auta, kterým rozvážel zásilky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies