VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V některých lokalitách lidem netekla teplá voda. Víme proč

Teplice - V některých částech Teplic měli lidé problémy s teplou vodou. Otočili kohoutek a nic, jen ledová. Nezbývalo, než ji ohřívat. Což zvyšuje náklady na domácnost.

16.9.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

„Už několik týdnů neteče v různých částech Teplic teplá voda, co vím tak Šanov, Trnovanská ulice, dole u Kauflandu i jinde," napsala do redakce Ilona Gazdošová. „Dnes netekla celý den, teče úplně ledová voda, ve čtvrtek opět netekla, zapnuli jí až večer. S malými dětmi to je děs, musela jsem vařit v konvici vodu na několikrát, abych mohla syna vykoupat," rozčilovala se maminka dvouletého Kubíka.

Obrátili jsem se proto na dodavatele, aby nám vysvětlil, o co se tedy jedná. Proč jsou výkyvy v dodávkách.

Odpovídá Ota Schnepp za společnost ČEZ Teplárenská.

„V současné době funguje, co se výroby a dodávek energie i tepla týče, v Elektrárně Ledvice hlavně výrobní blok 4. Výrobní blok 3 je většinou v záloze. Čas od času se ovšem musí výrobní blok 4 z nějakých důvodů odstavit. V takovém případě se najíždí do provozu blok 3. Bohužel nyní se navíc stalo, že došlo k souběhu poruch na obou výrobních blocích. V praxi to vypadalo tak, že jeden blok (4) byl odstaven na opravu netěsnosti ve spalovací komoře a u druhého (3) se při najíždění objevila netěsnost tlakového celku kotle. Výrobní blok 3 přitom bude v dohledné době již trvale odstaven, proto se v jeho případě nepočítá s rozsáhlejší opravou, která by zajistila jeho další mnohaletý provoz. Proto se zjištěné závady během jeho najíždění řeší ihned operativním způsobem. To pochopitelně znamená, že určitý čas jsou mimo provoz oba výrobní bloky. Oprava technologie a následné zprovoznění systému jsou prováděny v bezprostřední chvíli od vzniku poruchy tak, aby se co nejvíce minimalizoval dopad na dotčené odběratele. Bohužel nějaký čas to pochopitelně trvá," vysvětluje mluvčí.

„Všem dotčeným, a to nejen v Teplicích, se tímto omlouváme za vzniklé komplikace a děkujeme jim za jejich trpělivost. Společností ČEZ Teplárenská je pak zajištěna stabilní dodávka tepla v okamžiku, jakmile to je možné. To znamená po najetí výrobního bloku do provozu a dalších nezbytných procesech, které jsou spojeny se znovu zprovozněním celé tepelné soustavy. To je pochopitelně ještě otázka několika dalších hodin," dodává.

V současné době společnost ČEZ Teplárenská, a. s., již realizuje v Elektrárně Ledvice výstavbu záložní plynové kotelny, která bude schopna pokrýt veškeré dodávky tepla. ČEZ Teplárenská tak bude mít nový záložní zdroj tepla pro Teplice, Bílinu a Ledvice. Mimo jiné se tak podaří snížit emise CO o 98%, SO2 o 77%, NOx o 55% a CO2 o 28 procent. Kotelna bude schopna provozu již na konci letošního roku. Zatím se pro Teplice jako náhradní zdroj tepla využívá dosluhující výtopna v Proboštově, záložní plynové zdroje mají v případě Bíliny sídliště Pražské Předměstí 1 a 2. Jsou zprovozněny bezprostředně po náhlém odstavení obou elektrárenských bloků.(pem)

Autor: Redakce

16.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve sportovním areálu se koná řada akcí včetně srazu veteránů.

Dubí vylepší areál, kde se konají kulturní a společenské akce

V národním parku se narodil rekordní počet mláďat čápů černých.

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Travelbeat po návratu z Ameriky: Jsme teď jako Alenka v říši divů

Severní Čechy - O příběhy z putování napříč Amerikou se cestovatelé ze severních Čech, Daniel Dubský z České Kamenice a Jindra Caháková z Litoměřic, se čtenáři Deníku dělili pravidelně.

Záhada zmizelého plyšáka vyřešena. Odnesl ho druh

Teplice - Koncem května se na teplické policisty obrátila žena, které z bytu zmizel metr vysoký plyšový pes a herní konzole.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení