VYBERTE SI REGION

Z rozpočtu dají 700 tisíc na jízdné seniorům

Krupka - Na opravy a rekonstrukce komunikací, podporu pro širší využívání sportovních, kulturních a společenských zařízení, a samozřejmě další péči o památky a budovy v majetku města, na to se mohou těšit v letošním roce v Krupce. Zastupitelé včera schválili rozpočet, ve kterém jsou peníze právě na uvedené priority.

1.3.2016
SDÍLEJ:

Radnice v Krupce/ Ilustrační fotoAutor: Deník/ Z. Traxler

Jak zaznělo, cílem pro letošní a další roky je nezadlužovat se, výdaje držet pevně a pouze do výše příjmů.

Mezi přítomnými zastupiteli dostal nový rozpočet silnou podporu, neboť svou ruku pro něj zvedlo l8 z celkového počtu přítomných 20. „Najít shodu a zároveň spoluodpovědnost za chod města s takto silným „mandátem" pro všechny finanční ukazatele pokládám za velký úspěch," komentoval schválení rozpočtu starosta Zdeněk Matouš.

Městský rozpočet počítá s objemem příjmů ve výši 213 mil. Kč, a výdeje budou 176 mil. korun. Z rozdílové částky (37 mil. Kč) se budou hradit splátky jistin úvěrů, vyvolané rozsáhlou investiční činností v posledním období, kdy se obnovovaly některé významné městské památkové budovy, rekonstruovaly a zateplovaly se školy a domov seniorů, rovněž se zcela změnil centrální městský park. Rozpočet pamatuje i na příspěvek pro seniory na jízdné autobusy hromadné přepravy, z pokladny se uvolňuje 700 000 Kč.

Loňský rok byl úspěšný, podařilo se například otevřít hasičské muzeum, zrenovovat park a také zrekonstruovat bývalou klášterní školu, kde nyní sídlí úřad. (mkř, pem)

Autor: Redakce

1.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Věra Marešová je nevinná. Odvolací soud potvrdil verdikt z Ústí

Praha, Ústí nad Labem, Rumburk – Je rozhodnuto: Věra Marešová z Rumburku, někdejší sestra Lužické nemocnice, pacienty nevraždila.

Vzal si elektro na úvěr, ale nesplácí ho

Teplice - Z úvěrového podvodu se bude zodpovídat 60letý muž, který si vzal úvěr, který nesplácí. Prostřednictvím prodejce elektro zboží uzavřel se společností poskytující nebankovní půjčky smlouvu o spotřebitelském úvěru na nákup zboží skoro za 30 tisíc. Při uzavírání smlouvy uvedl nepravdivé údaje o výši příjmu, navíc stanovené splátky nehradí. Půjde k soudu, hrozí mu dva roky vězení. (dav)

OBRAZEM: V Domaslavicích se připravovali na závod kár

Teplicko - Krásné tvůrčí odpoledne prožila v sobotu skupinka lidí v Domaslavicích mezi Hrobem a Hájem. U místního Truhlářství Antoš a Fujan zorganizovali nadšenci výrobu dřevěných vozítek na závody kár, který se bude konat 27. srpna v Háji. „Za tři hodiny byly vyrobeny dvě neskutečné káry. Vyrobte si doma také. Poslední sobota v srpnu: Káry v Háji! A jedeeeeem…," říká Petr Stolař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.