VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ŠIMKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve většině škol se zaplnila poslední volná místa

Teplice - O tom, že mnohé střední školy přijímaly žáky ještě během září, jsme informovali v Deníku na konci srpna. Jak se situace vyvinula během prvního školního měsíce?

Areál gymnázia se již revitalizuje

Krupka - První etapa revitalizace areálu Biskupského gymnázia v Bohosudově odstartovala. Škole se podařilo získat dvacetimilionovou dotaci z takzvaných Norských fondů.

Zateplení škol je nutností

Teplicko - Ještě přes prázdniny probíhaly práce na zateplování dvou bílinských škol, Aléské a Za Chlumem. V současnosti je již vše hotové, školy mají vyměněná okna, dveře a zateplené fasády.

Na novou maturitu si počkají

Teplicko - Státní maturity jsou odloženy o rok. Školy se na nový typ maturit musely intenzivně připravovat.

Bílina má mobilní služebnu

Bílina/FOTOGALERIE/ - Zhruba od pondělka bude v ulicích Bíliny k vidění nová mobilní služebna. Ta byla v pátek slavnostně představena na náměstí v Bílině.

Hájská školka se může pochlubit panem učitelem

Teplicko - Ve školách chybí muži. Učitelé jsou v dnešní době raritou ve školkách a někdy i na základních školách. Střední školy na tom bývají lépe. Ale není to žádná sláva, v pedagogických sborech převažují ženy.

Školka v Háji prošla přes prázdniny rekonstrukcí

Háj u Duchcova/FOTOGALERIE/ - Školka v Háji u Duchcova se může pochlubit poměrně velkou budovou. A jak už to u takových velkých budov bývá, jejich spravování není vůbec jednoduché, především co do financí.

Strážnický vozový park musí být v pořádku

Dubí - Mít v pořádku vozový park je u městské policie nutností. Dubským strážníkům pomalu dosluhuje jeden z pomocníků na čtyřech kolech.

Hrnky vzejdou letos z rukou studentů

Dubí - Hrnek pro Evropu, aneb mezinárodní studentské hrnkové sympozium. Sympozium jako každé, ale přece jiné.

Na Cínovci slavili na počest hraničního buku

Cínovec/FOTOGALERIE/ - Na Cínovci se v sobotu konala oslava na počest předloni zasazeného hraničního buku. Ten má sloužit jako symbol otevření hranic a také česko – německého přátelství.

Do Oseka přijela pouť, podívejte se na program

Osek - Sobota a neděle bude v Oseku patřit již tradiční Osecké pouti.

KOZLŮV POČIN: Na návsi mají kapličku sv.Floriana

Teplice - Úpořinští hasiči se mohou pochlubit jednou specialitou. Přímo uprostřed Úpořin stojí kaplička, která je zasvěcena patronovi všech hasičů, sv. Florianovi.

Úpořinským hasičům pomáhá nová Tatrovka

Úpořiny - Sbor dobrovolných hasičů v Úpořinách slavil před dvěma lety 60 let od svého vzniku. Úpořiny spadají pod bystřanský obecní úřad a spolupráce s obcí je více než dobrá.

Zbylé domy půjdou do volného prodeje

Teplicko - Privatizace bytového fondu v Dubí postoupila do své poslední fáze.

U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ: obec Mikulov

Mikulov/FOTOGALERIE/ - Malinká obec Mikulov je k nalezení na svahu jednoho z mnoha údolí Krušných hor, cca 15 km od Teplic.

V tělocvičně schne podlaha

Teplice - Chodbou Základní školy Buzulucké v Teplicích se line vůně nové malby. Nových maleb se podle plánu mají dočkat obě tělocvičny, školní jídelna, spojovací chodby a také šatny.

Radary umravnily řidiče

Teplice - V obci padesátka a řidiči se řítí z kopce devadesátkou. Úsek od Cínovce směrem k městskému úřadu v Dubí doslova svádí k tomu pořádně na to šlápnout.

Investice daly tvář panelům

Teplicko - Stará panelová sídliště téměř ve všech městech postupně dostávají nový vzhled.

Děti si již budou mít kde hrát

Teplicko - Sportovní hřiště má skoro každá základní škola. Poslední dobou vyrůstala jak houby po dešti. Města a obce začala myslet i na menší děti a jejich maminky.

Služebna vyjede do ulic Bíliny v září

Bílina - Bílinští obyvatelé si ještě pár týdnů počkají, než do ulic města vyjede pojízdná služebna.

Frontám v Bílině se můžete vyhnout

Bílina - Od středy platí v Bílině poměrně výrazné dopravní omezení. Kvůli stavbě okružní křižovatky u nově stavěného nákupního centra Interspar byl uzavřen jeden jízdní pruh blíže k marketu Plus.

Dopravní omezení potrápí od středy řidiče v Bílině

Bílina - Dopravní omezení v souvislosti se stavbou kruhových objezdů v Bílině je na spadnutí. Už ve středu dojde k prvnímu opatření.

Města pomáhají vyplaveným obcím

Teplicko - Povodně, které v Česku vzaly domovy mnoha lidem, nenechávají naštěstí chladné ani lidi, kterých se neštěstí nedotklo. Některá města a obce na Teplicku se rozhodla zaplavené oblasti podpořit.

Veřejná služba se osvědčila

Teplicko - Veřejná služba se v obcích a městech ujala. Za nezaměstnanými je vidět opravdový kus práce.

Kruháky si vyžádají omezení

Bílina - V polovině července by měla konečně začít stavba kruhových objezdů v Bílině. Odstartuje kruhák u Plusu, který je plně v režii investora místního Intersparu.

Hřiště v Dubí žilo zábavou

Dubí/FOTOGALERIE/ - Na fotbalovém hřišti v Dubí – Pozorce se v sobotu konaly v pořadí již druhé Sportovní hry města. Program byl nabitý převážně fotbalem. Za dopoledne a odpoledne mohli diváci vidět tři různorodá fotbalová utkání dorostem počínaje a starou gardou konče.

Mnohdy jim jde i o zdraví

Teplicko - Když dubští strážníci lustrovali zadrženého muže, netušili, že jim hrozí až smrtelné nebezpečí. Muž byl nakažen tuberkulozou v pokročilém stadiu. Bylo pak nutné dohledat veškeré osoby, které se podílely na jeho zadržení.

Reprezentovali školu, tak si smlsli na dortech

Teplice - Celkem patnáct slaďoučkých dortů čekalo na úspěšné žáky ZŠ Buzulucká. Sladkosti byly odměnou za to, jak děti skvěle reprezentovaly školu na různých nejen vědomostních, ale také sportovních soutěžích.

Zájemců je málo, střední školy stále přijímají

Teplicko - Je dávno po přijímačkách na střední školy. Na mnoha školách však první kolo přijímacího řízení nestačilo k naplnění kapacity. Vyhlášeno proto bylo kolo druhé, někde i třetí.

Kempy a koupaliště jsou na sezonu připravené

Teplicko - Hezké počasí otevřelo kempy i koupaliště možná dříve, než tomu je zvykem.

Služby obci zajistí vyšší dávku

Teplicko - Pokud chtějí duchcovští nezaměstnaní pobírat dávky v plné výši, musejí posloužit obci. Duchcov zavádí takzvanou veřejnou službu.

Chtějí více z daní

Teplicko - Jsou menší a proto dostávají méně z daní. Menší města a obce, která jsou ve Sdružení místních samospráv ČR protestují proti daňové diskriminaci. Nelíbí se jim, že dostávají od státu o poznání méně peněz na občana než velká města.

Lávka v Bílině bude asi až na podzim

Bílina - Původně měla být hotová na jaře. Nyní to ale vypadá, že první chodci přes bílinskou lávku u nádraží přejdou až na podzim. Termín na dokončení stavby se podle slov bílinského místostarosty Romana Šebka prodloužil na srpen, ale vypadá to, že lávka bude hotová až v říjnu.

Dohlédnou, kde bude potřeba

Bílina - Mobilní služebna bude unikátem. Za nedlouho by se jím chtěla chlubit Bílina. Pomocníkem městské policii by mělo být plně vybavené a specializované auto, které dokáže suplovat klasickou služebnu. Výhodou však bude mobilita, tedy schopnost okamžitého přesunu do promlematických lokalit.

FOTO: Senioři dobývali hrad a lovili rybky

Bystřany - Senioři z bystřanského domova důchodců strávili včera příjemné dopoledne plné her. Prožít stáří v domově důchodců rozhodně není o pasivitě a samotě. Naopak, mnohdy právě teprve po příchodu do pečovatelského zařízení pro seniory začne člověk opravdu žít. Tolik aktivit a možností, jak trávit volný čas nemá nikdo, kdo bydlí sám.

POHLEDEM: Na Teplicku začaly maturity

Teplicko - Sedí na potítku a třídí si v hlavě myšlenky. Je důležité si vše pečlivě připravit, aby maturita dopadla dobře. Od pondělí se na Teplicku konají maturity. Odstartovalo je teplické gymnázium.

V Love Story kondomy zůstávají

Dubí - Na místě bývalého vyhlášeného nevěstince bude nyní drogerie. Po nočním klubu Love Story na dubské vyhlášené E 55 zůstaly prázdné výlohy. Nevěstinec se z důvodu ekonomického vyhladovění vystěhoval. Kde se dříve vlnily prostitutky, byla již delší dobu tma.

Před domovem důchodců si mohou hrát děti na hřišti

Bystřany - Domov důchodců v Bystřanech nabízí nově možnost i venkovního dětského hřiště. Říkáte si děti a v domově důchodců? Za klienty domova často chodí jejich děti a jiní příbuzní v doprovodu nejmenších členů rodiny.

Je málo míst pro tisíce lidí

Teplicko - Nezaměstnanost na Teplicku nepatrně poklesla. Oproti březnu se počet uchazečů v dubnu snížil o 19. Míra nezaměstnanosti k 30. 4. 2009 byla 12,01%. Teplický úřad práce byl na konci dubna jedním z 22 úřadu práce (z celkových 77), které vykázaly pokles nezaměstnanosti.

Lázeňství v Dubí zůstává

Dubí - Tereziny lázně v Dubí zůstanou i po prodeji lázněmi. Nový majitel, společnost Lázně Dubí a.s. chce zachovat lázeňský provoz.

Školy sčítají zápisové lístky

Teplice - Střední školy již vesměs mají jasno, jak jsou na tom po prvním kole přijímacích zkoušek. Ty letos zkomplikovala možnost podat si přihlášku na 3 školy. Počet přihlášek stoupl, ale to nic neznamenalo.

Stále čekají na peníze od ministerstva

Teplicko - Domovy důchodců a ústavy sociální péče stále hospodaří s nižšími rozpočty, než v minulém roce. Pro letošní rok ministerstvo práce a sociálních věcí snížilo zařízením poskytujícícm sociální péči dotace od státu. V případě některých domovů a ústavů tento úsporný krok ohrozil chod zařízení.

Většinu zájemců musejí školky odmítnout

Teplicko - Sehnat místo ve školce je stále obrovský problém. Obzvlášť v Teplicích, kde kapacity školek absolutně nestačí počtu dětí „školkovského“ věku. V těchto dnech již na některých školkách probíhají zápisy. Bohužel stejně jako v posledních letech i letos nebude možné uspokojit všechny žadatele.

FOTO,VIDEO: Hlídky mladých zdravotníků

Novosedlice - Na hřišti u školy v Novosedlicích se uskutečnily Hlídky mladých zdravotníků. Ty každoročně pořádá Český červený kříž Teplice. Včera proběhla soutěž pro hlídky složené ze žáků 1. stupně. Příští týden nastoupí starší školáci.

Bílina: Kruhák u Lidlu se brzy začne stavět

Bílina - Ve středu se Bílina dozvěděla, jak to tedy bude s výstavbou kruháků na hlavním průtahu městem. Dávno se totiž mělo se stavbou začít a ještě se ani „nekoplo“. Důvodem jsou peníze. Ty má Bílina na stavby přislíbené, ale je krize. Ředitelství silnic a dálnic v Chomutově ve středu potvrdilo, že s prvním kruhovým objezdem u Lidlu se brzy začne, peníze na něj jsou a budou.

S radarem opět vyrážejí měřit rychlost

Teplicko - Střážníci již opět mohou měřit rychlost. A také měří. Dubská městská policie má již delší dobu speciální dopravní hlídky. Ty se opět vrátily do ulic s radarem a chytají neukázněné řidiče.

Zvýšili daň, nejvíce Teplice

Teplicko - Některá města a obce na Teplicku využila možnosti zvýšení daně z nemovitosti. Obec musí stanovit obecně závaznou vyhláškou zvýšení koeficientu. Ten může dosáhnout hodnoty 2 až 5. K maximálnímu pětinásobnému zvýšení se žádná z obcí Teplicka neuchýlila.

Sněhu bylo dost, lyžovat ale chodilo málo lidí

Teplicko - Lyžařská sezona na Teplicku skončila dá se říci o posledním březnovém víkendu. Byla poměrně dlouhá, celkem bohatá na sníh, ale málo lidí. Na neobvykle nízkou návštěvnost si postěžovali všichni provozovatelé vleků na Teplicku.

Barabizny jdou k zemi

Dubí - Narkomanské doupě přímo v centru Dubí – Pozorky je srovnané se zemí. Na řadu nyní přijde nedaleká chátrající budova v Bílinské ulici. Město se tak zbaví dvou nehezkých budov. Na řadu pak přijdou ještě další.

Strážníci brzy opět vytasí radary

Teplicko - Strážníci budou mít brzy opět možnost měřit rychlost. Podoba nové značky označující měřený úsek je již daná zákonem. Od druhé poloviny dubna tak chtějí opět začít měřit dubští strážníci a také třeba bílinští. V Dubí se ještě před zákazem měřilo denně, v Bílině zhruba jednou za dva měsíce. V podobné intenzitě chtějí strážníci pokračovat. Takže řidiči, nohu z plynu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT