Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANNI VORLÍČEK

Janni Vorlíček / Ústecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zeman popáté na severu. Výdaje za jeho cestu kraj řešit nehodlá

Ústecký kraj /ANKETA/ – Prezidentův program je zatím tajný. Hejtmanství považuje dohady o placení návštěv hlavy státu za nedůstojné.

V burkinách do bazénu? Teplice jsou na to zvyklé

Ústecký kraj - Skandál s burkinami v čestlickém akvaparku rozvířil diskusi i na severu Čech. 

Kvůli sesuvům motoráčky stojí na dvou tratích

Teplicko - Oprava zavalené trati na Lovosice se čím dál více komplikuje. Objevila se spousta nestabilních míst.

Fronty rostou. Pondělí je poslední den na podání daňových přiznání.

Teplice, Ústecký kraj - Lidé, kteří si sami podávají daňové přiznání, mají možnost učinit tak na pobočkách finančních úřadů už jen v pátek a naposledy v pondělí.

Je to almužna, říká řidič autobusu Eduard Kalfus o svém platu

Teplice - Vstává před čtvrtou hodinou ráno. Jezdí devět a půl hodiny, pět dnů v týdnu. Sem tam si na řidiče Eduarda Kalfuse ze společnosti Arriva Teplice někdo otevře pusu a vylije ranní vztek. Málokdo ho ale pozdraví.

Na severu Čech zůstává bez majitele tisíce opuštěných nemovitostí

Severní Čechy - V šedesátých letech minulého století postavili lesáci v části obce Telnice panelové ubytovny. V osmdesátých letech je získal tehdejší národní výbor, dnes radnice. Alespoň si to jeho představitelé mysleli. „Katastrální úřad to jaksi nezapsal. Prostě opomenul uvést změnu vlastnictví," popisuje dnes Jan Doubrava, zdejší starosta.

Okamžitou stávkou hrozí desítky řidičů teplické Arrivy

Teplice, Ústí - Linkovou dopravu padnout nenecháme. Řešení autobusové krize ale zatím nemáme. To je výsledek úterního jednání Ústeckého kraje s autobusovými dopravci.

Pan chytrý, slečna pozitivní, hoch srovnaný. Severočeši sdílí osudy na webu

Teplice /ROZHOVOR/ - Projekt Humans of… představuje celosvětový fenomén. Kořeny zapustil v New Yorku. Dnes již existuje i Humans of Prague.

Nejdelší pomlázku v republice upletl Tepličan

Teplice - Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi také souvisí jeden z rekordů Ústeckého kraje. Totiž s nejdelší pomlázkou. Po jedenáct let jí byla ta, kterou upletl Robert Zauer z Teplic. Nebyla jeho první a rekordní vytvořil dokonce dvakrát.

Nejžádanější maskot je mladý Tepličan Martin

Teplice - Mnozí ho potkali osobně. Ačkoliv mu ale stáli tváří v tvář, nevědí jak vypadá. Martin Tóth z Teplic totiž pracuje v převleku jako maskot.

Kozí dráha v srpnu skončí

Ústecký kraj - Prázdninový provoz na Kozí dráze končí. Přestože podle provozovatele vlaků na „Kozině" mají doslova „narváno" cestujícími a obce mají o pokračování jízd další zájem. Co se příštího roku týká, záleží na kraji, zda na to přispěje.

Muzeu chtěl vládnout vyhozený kněz Eugen Freimann

Ústí nad Labem, Teplice - Kontroverzní pravoslavný ex-kněz Evžen Freimann. I ten chtěl spolu s dalšími sedmi uchazeči ředitelovat ústeckému muzeu. Proslul hlavně jako šéf samozvaného Rytířského řádu sv. Kontantina a Heleny. Případně soudem, při němž recidivista Josef Čáni líčil, že měl s Freimannem orální sex.

Řidiči napáchali škody za statisíce

Ústecký kraj - Celkem čtyři zranění a škoda odhadem za více než šest set třicet tisíc korun. To je bilance dvaceti dopravních nehod, ke kterým v úterý vyjížděla krajská dopravní policie.

Víkendová vedra vystřídají silné bouřky

Teplicko - Před divokým počasím varují meteorologové z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. „Očekáváme výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami nebo výskytem krup," uvedl ústecký meteorolog Martin Novák.

Farmáři pečou podle receptu babičky

Teplice/Dubí - Kváskový chléb, pečivo z listového a plundrového těsta. Ty nabízí na farmářských trzích u obchodního centra Olympia a na náměstí Svobody v Teplicích Petr Müller z Pekárny Dubí. Specializuje se přitom kromě chleba na sezonní pečivo našich babiček.

Hrozí další zdržení dostavby prokleté dálnice D8

Ústecko - Ústí má strach, že přeměna Ředitelství silnic a dálnic v akciovku zdrží stavbu dálnice D8.

Protihlukové stěny? Stadice ne

Řehlovice - Jedním z nejhorších průvodních jevů okolo silnic je hluk. Samozřejmě společně s hlukem a vibracemi. Nejvíce je to patrné například na objízdných trasách k rozestavěné dálnici D8. Právě kolem ní měly vzniknout protihlukové bariéry, například na Řehlovicku u Stadic.

Ve hře o nové bydlení pro Romy z Předlic je 
i volný městský dům

Ústí nad Labem – Zatím jen na měsíc mají „Romové z předlické tělocvičny" možnost bydlet na ubytovně v ulici Čelakovského v Krásném Březně. Jak totiž potvrdil Václav Zeman z vládní Agentury pro sociální začleňování, na delší dobu nedostali smlouvu, ačkoli mají možnost si ji prodloužit. Otázkou ale je, co dál.

FOTO: Dálnice? Zatím jen hlína, na asfalt si ještě počká

Řehlovice - Od silnice se táhne široká hlinitá pláň staveniště až na obzor. Z jedné strany ji svírá silnice, z druhé stromy a kopce. Kanárkově žlutá fréza stlačuje šedavý prach do jílovité půdy.

Romové založili v Ústí stranu, ale na sraz nepřišel pokladník. Peníze jsou fuč!

Ústí nad Labem - Chtěli založit politickou stranu. Místo toho jim ale zmizel pokladník i s vybranými penězi. Takovýmto neslavným fiaskem skončil pokus o ustavující sjezd nové politické strany, nazvané Evropská romská strana (ERS), založené na etnických kořenech.

PODÍVEJTE SE: Sloni vyrazí na procházku i pod nulou

Ústí nad Labem - Arktické mrazy práci venku znepříjemňují. Někdo ale naopak pracuje tam, kde touto dobou je nutné chodit nalehko. Třeba slévači nebo kuchaři.

HLASUJTE: Rozhodnuto. Část dálnice D8 u Lovosic 21.12. nezprovozní

Lovosice - Otevření dalšího úseku dálnice D8 se zdrží.

Výsledky sobotního pochodu: Nůž, mačeta, tyče a jeden zatčený radikál

Ústí nad Labem – Mačeta a lovecký nůž, jež policisté odebrali na příjezdu do města. Ocelová tyč, zajištěná ve městě. Jeden zadržený radikál. To je bilance sobotní demonstrace.

Paroubek chce odejít z ČSSD

Ústí nad Labem - Bývalý premiér poprvé přiznal, že jednal o přestupu do ČSNS 2005 a o vzniku nové strany.

Billboardy od silnic zmizí až za pět let

Ústí nad Labem – Billboardy u silnic jsou nebezpečné. Na tom se shodli odborníci na dopravu. Jenže nelegální reklamy hříšníci u silnic stále osazují a leckdy opakovaně. Zakročit proti nim přitom vůbec není jednoduché kvůli komplikované legislativě.

Hejtmanka Vaňhová má tzv. vedlejšák, dělá asistenta poslanci

Ústí n.L., Praha – Když chce hejtman mít volný přístup do poslanecké sněmovny, musí si najít nějaký ten „vedlejšák“ u některého z poslanců. Alespoň tedy podle Jany Vaňhové (ČSSD), hejtmanky Ústeckého kraje. Ta oficiálně za osm set korun měsíčně asistuje poslanci Jaroslavu Krákorovi.

Kraj přijde o miliony na dopravu, vlaků bude jezdit méně

Ústecký kraj, Praha – Ministerstvo dopravy chystá další ránu železniční dopravě v kraji. Do konce července totiž předloží ve vládě návrh omezení dopravní obslužnosti. Ten se zřejmě nejvíce dotkne železniční dopravy. Potvrdil to Martin Novák, jeden z mluvčích ministerstva.

FOTOGALERIE: Císař přijel otevřít muzeum

Ústí nad Labem - Po 110 letech se v Ústí opět objevil císař František Josef I. Přijel se podívat, jak vypadá jeho sál v novém muzeu.

Na policisty z cizinecké padla nejistota, bojí se o svá místa

Ústecký kraj – Nejdřív nás rozehnali. Teď, místo aby splnili svůj slib, že nám umožní dál pracovat u policie, chystají se nás propustit. To jsou obavy, které se šíří mezi bývalými příslušníky Služby cizinecké policie ze severu Čech.

FOTOGALERIE: Větruši vyrostla druhá věž

Ústí nad Labem - Pohled na ústeckou dominantu bude na několik měsíců hyzdit jeřáb kvůli stavbě hotelu. Kontroverzní budova přijde na 137 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení