Po turnajích v Ostravě a v polském Stargardu přijalo vedení teplického klubu výzvu v podobě pořádání domácího podniku. Pátek byl ve znamení českých soubojů. Severočeši poměrně jednoznačně dopoledne podlehli Brandýsu 47:72 a odpoledne Olomouci 47:74. „Bohužel se na nás podepsala značná marodka. Tým, který měl čítat 15 hráčů, hrál pouze v osmi. Zbytek byl nemocný," informuje šéftrenér mládeže Karel Suska.

Zdenko Frťala
Teplice nyní mají v útoku větší variabilitu. Frťala reagoval na Jarošíka

Sobotní souboje se slovenskými protivníky dopadly mnohem lépe. Nejprve si Tepličtí ráno poradili se Slavií Trnava 77:47 a odpoledne ve vyrovnaném zápase přehráli Karlovku Bratislava 64:56. V neděli tak došlo na přímý souboj o třetí místo mezi domácím týmem a německým Mitteldeutche Basketball Academy. „Ve sportovní hale ho shlédlo více než 120 diváků. Vytvořili nám neuvěřitelnou atmosféru. I díky ní jsme zápas zvládli a v dramatické koncovce vyhráli 58:57," přidává Suska další podrobnosti.

Poměrně suverénně prošli turnajem hráči BCM Olomouc, kteří se nejvíce nadřeli v sobotu večer v souboji dvou neporažených celků s BK Brandýs nad Labem. Tento zápas zvládli a vyhrát a získali tak celkové vítězství na turnaji. Jejich soupeř bral stříbro. Ve slovenském souboji o jedinou výhru zvítězili hráči Slávia Trnava, kteří tak v konečném pořadí předčili Karlovku Bratislava.

Útočník Tomáš Šoustal před brankou Švédů.
Jebavý, Žalud, Stratil, Šourek? Lež! Chlapík, Šoustal, Suchý, Koblížek? Ano!

Do All-star teamu celého turnaje byl vybrán teplický Petr Urban, který se zároveň se 132 body stal nejlepším střelcem celého turnaje (26,4 bodu na zápas).

„Celý turnaj se vydařil a všichni účastníci si sportovní areál velmi pochvalovali, a to od ubytování přes stravu a halu. Škoda, že některé klíčové hráče postihla marodka, jinak bychom určitě pomýšleli na první místo. Přesto naši hráči předvedli skvělé výkony. Klobouk dolů před nimi. Také velké díky patří divákům, kteří byli při zápasech domácího týmu šestým hráčem. Je skvělé, že Teplice mohly hostit takovýto velký turnaj a věříme, že to nebylo naposledy," pochvaluje si Suska vydařený podnik.

Konečné pořadí turnaje:

1. BCM Olomouc (Česká Republika)
2. BK Brandýs nad Labem (Česká Republika)
3. BK Teplice (Česká Republika)
4. Mitteldeutsche Basketball Academy (Německo)
5. Slávia Trnava (Slovensko)
6. MBK Karlovka Bratislava (Slovensko)

MVP:
Ondřej Němčák (BCM Olomouc)

All-star team:
Adam Osman (BK Brandýs nad Labem)
Petr Urban (BK Teplice)
Benjamin Roßner (Mitteldeutsche Basketball Academy)
Juraj Čambál (Slávia Trnava)
Marcel Martanovič (MBK Karlovka Bratislava)

Nejlepší střelec turnaje:
Petr Urban (BK Teplice) - 132 bodů (26,4 bodu na zápas)