Tito lidé pak v doprovodu dalšího obviněného sepsali smlouvu o úvěru na nákup vozidla. Po tomto jim byla vyplacena slíbená odměna. Finanční prostředky z úvěru byly na základě fiktivního prodeje vozidla zaslány na účet autobazaru. S těmito pak obviněný majitel bazaru disponoval. Když pak mužům, kteří si na sebe úvěr vzali, chodili upomínky kvůli neplacení splátek, šli na pokyn jednoho z organizátorů nahlásit na policii krádež vozidla. Zatím je škoda vyčíslena na téměř milion a půl korun. Případ je nadále v šetření. Informovala tisková mluvčí teplické Policie Ilona Novotná

Co jsme již o případu napsali:

KRIMINALISTÉ OBSADILI AUTOBAZAR

Poblíž nákupního střediska Olympie na příjezdu do Teplic ve středu ráno policisté vnikli do administrativní budovy prodejního areálu ojetých aut Auto Hypo a zabavili dokumenty. Také obsadili rozlehlé parkoviště autobazaru a začalarazie.

Kriminalisté zkontrolovali během včerejšího dne postupně všechny automobily. Zajímaly je čísla motorů a dalších částí vozů. Vjezd do autobazaru obsadila uniformovaná policie.

Pro zákazníky to bylo velké zklamání. Za dopoledne jich přijelo několik desítek, ale do autobazaru se nedostali. Jeden zmužů, který přijel kautobazaru po desáté hodině, spobavením říkal svému spolujezdci, je už se „to“ provalilo aodjel.

Teplická policejní tisková mluvčí Ilona Novotná uvedla, že kriminalisté zhospodářské kriminálky mají podezření zleasingových podvodů. Kromě toho se na Teplicku hovoří otom, že údajně vautobazaru mělo docházet uaut nabízených kprodeji kvýměně některých autodílu za starší. Policejní mluvčí ale odmítla zátah kriminalistů včera blíže komentovat.

Během včerejška pracovníci autobazaru odmítali telefonicky poskytnout jakoukoliv informaci. Nechtěli sdělit nic ani otom, zda byl zadržen majitel autobazaru Michael Bartes, který je oficiálně majitelem a jednatelem.