„Podařilo se zjistit totožnost pachatele, který od prosince do července v různých intervalech dával na vozovku kovové hroty. Řidiči, kteří pak touto komunikací projížděli, byli nemile překvapeni ranou od kola svého vozidla. Následně zjistili, že v kole mají zabodnutý kovový hřeb,“ uvedla Ilona Novotná, mluvčí teplických policistů.
Celkem bylo podle ní poškozeno dvanáct vozidel, kdy škoda na nich se vyšplhala ke 30 000 korun. „Z trestného činu poškozování cizí věci byl obviněn 46 letý muž z Duchcova, který se k činu doznal. Za uvedený trestný čin mu hrozí až rok odnětí svobody,“ podotkla mluvčí s tím, že muž hřebíky na silnici rozhazoval s jasným cílem. Ničit pneumatiky a odlákat řidiče jinam.
Šlo o problém, který trápil řidiče v Duchcově. “Nejde jenom o poškození pneumatiky. Kdyby se auto rozjelo na určitou rychlost, začala působit odstředivá síla a ten zapíchnutý bodec z pneumatiky vylétl nikoli do podběhu, ale mezi kolemjdoucí, může to někoho i zabít,“ upozorňoval tehdy majitel Pneuservisu na Osecké ulici Jiří Kočka.
Byl to on, kdo na duchcovského „fantoma silnic“ upozornil a zároveň kontaktoval zdejší oddělení Policie České republiky. Mezitím už se obrátil na policii s oznámením i Městský úřad Duchcov. Největší nebezpečí hrozilo řidičům projíždějícím ulicí Družby, kde v poslední době zhoustl provoz. Ale bodce byly na ně nastraženy i v jiných lokalitách.
Mezi vozidly, které se podařilo „fantomovi silnic“ poškodit, byla také sanitka a městské autobusy. Řádění záškodníka v Duchcově skončilo pouze propíchnutými gumami.
Podle obyvatel Duchcova mohla pachatele k rozhazování ostnatých pastí motivovat zvýšená doprava v některých ulicích.