Nákladní automobil byl naložený vozidly Citroën. Tři byla při nehodě poničena, přičemž jedno z toho zůstalo na odpis. Štěstí měl v té době okolo projíždějící osobní automobil. Padající kus z narušené rampy kamionu poškodil pouze boční část vozidla. Při nehodě se nikdo nezranil. Silnice byla po dobu vyšetřování nehody a možného narušení mostní konstrukce obousměrně uzavřena. Pod mostem ležely na vozovce střepy. Litevec, který seděl za volantem, nechtěl nehodu komentovat.

Cestující, kteří zůstali uvězněni například v odstaveném vlaku na nádraží v Bohosudově, protože byla trať vedoucí přes most uzavřena, zprvu nic netušili. Poté je průvodčí informoval o tom, co se vlastně stalo. „Nejprve měl rychlík zpoždění. Teď už hodinu zase čekáme před nádražím v Bohosudově. Moc velkou radost z toho nemám, protože manželka má zrovna narozeniny a já pospíchám domů. Ještě, že můžeme vylézt z vlaku při tom čekání v horku. Průvodčí to odhadoval na dvě hodiny pauzy,“ řekl Ota Schnepp, který se vracel vlakem domů z práce v Děčíně.

Podle Jaroslava Nováka, který bydlí v sousedství Nákladní ulice a nedaleko mostu, tu obdobné nehody nejsou až takovou výjimkou. „V minulých letech se zde třeba skřípnul návěs, který přepravoval bagr a nebo kamion, který byl vyšší než konstrukce,“ řekl. K tragické nehodě zde za posledních deset let nedošlo. Výška podjezdu je 4 metry. I včerejší kamion s citroëny, které byly naleštěny a připraveny k prodeji, byl vyšší, než byla maximální rezerva pod mostem.

Provoz na trati Teplice – Ústí byl obnoven po dvou hodinách.

„Most byl podle dispečera zprovozněn okolo půl sedmé večer. Pro jistotu se v obou směrech jezdí pouze třicetikilometrovou rychlostí,“ řekl včera večer mluvčí drah Ondřej Kubala.